Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mi az oka annak,...

Szerintetek mi az oka annak, hogy bizonyos szülők csak szapulni tudják a gyereküket, de dicsérni soha?

Figyelt kérdés
És akkor még képesek azt mondani, hogy ők csak jót akarnak meg nevelik a gyereket, holott kismillió ilyem esetet láttam, és fogadni mernék, hogy ilyenkor a szülő csak a feszültséget vezeti le... Szerintetek?
2014. márc. 31. 22:05
 1/4 anonim ***** válasza:
60%
Az, hogy ők is primitív ősgyerekek.
2014. márc. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%
Nem mindenki nő fel csak azért, mert idősebb lesz, és nem lesz magával jobban tisztában csak azért, mert összehozott egy gyereket (sajnos)
2014. ápr. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudom mi az oka, de borzasztóan hazavágják ezzel a gyerekük önbecsülését. Nekem 6 éves kislányom van, szó szerint produkálja magát, hogy megdicsérjük, imádja mutatni, hogy mi mindent tud, mit csináltak az oviban. Eszembe sem jutna fukarkodni a dicsérettel. Természetesen az a helyes, hogy ha hibázik, akkor arra is felhívjuk a figyelmét szeretettel, de nem szapuljuk. Azokból a gyerekekből lesznek az önbizalomhiányos felnőttek.
2014. ápr. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
az én férjem mindig azt hallgatta,hogy mások jobbak és mindenki ügyesebb nála. soha semmiért nem kapott dícséretet. még a diplomáiért sem. most,hogy új mesterképzést ajánlottak fel neki a szülei papolnak leginkább,hogy fogadja el,mert ők megmondták,hogy evvel lehet érvényesülni. sose mondták mindig az volt,hogy úgyse viszed semmire. ennek az az eredménye,hogy a párom semminek nm tud örülni az életében. most próbálom megértetni vele,hogy ő ügyes és örüljön a sikereink. és most jön rá,hogy a szülei mennyi kárt tettek benne.
2014. ápr. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!