Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogosan vagyunk kiakadva...

Jogosan vagyunk kiakadva anyósomra, és tiltjuk el az unokájától?

Figyelt kérdés

Anyósomat megkértük, hogy költözzön hozzánk, mert a gyermekünk szinte állandóan beteg, és így egyikünknek fel kell adni a munkahelyét, ha nincs segítségünk. 2 Hónapig igérgetett, hogy jön (egyébként mindent fizettünk volna utána pl. nyugdíjjárulék és egyebek, ingyen lakhatott volna itt, csak vigyáz a gyerekre ha beteg). 2 hónap várakozás/unszolás után felmondtam. Most meg szemrehányást tesz a férjemnek, hogy de ő jön, csak még nem mondott fel, és ilyen nehéz döntést nem lehet egyik napról a másikra meghozni. Rosszul esik, hogy még magának is hazudik, nem csak nekünk, nem is akart soha jönni, csak igérte. Egyébként kb 2 havonta látja az unokáját, és nem túl jó a viszonya a férjemmel, mert mindenért csak kritizálja, pedig igazán jó férj és apa szerintem. A lányunkkal nem sokat játszik, mikor itt van, csak pletyizik, jól bekajál.


nagyon haragszunk rá, és megmondta a párom, hogy most egy darabig ne is jöjjön, mert kakába hagyott minket.


Zárójelben megjegyzem, hogy tecsóban takarít, szóval nem álommunkát kellett volna otthagynia. De neki most jó, mert végre egyedül lehet, és "élhet".


Ti mit gondoltok erről ?


2014. ápr. 18. 14:29
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
61%
Nem jogos a merged. Anyost ne probald 24 oras szobalanynak befogni. Undorito vagy, meg csoda hogy jar hozzatok, hogy egyaltalan beszel veled.
2014. ápr. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
96%
Ha ennyire rossz, akkor mért akartátok rá bízni a gyereket? Ha már a gyereketek nagyobb lesz és nem lesz szükség a segítségére, akkor Ő mit tud magával kezdeni? Persze abban hibás, hogy nem mondta, hogy nem tud menni és nem kellett volna hitegetni titeket.
2014. ápr. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
30%
Ha én ilyet kérnék az anyukámtól, gondolkodás nélkül jönne, mert az unokájáról van szó.
2014. ápr. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem a dolognak két oldala van. Egyrészt, egy nagyszülő nem ugyanúgy felelős a gyerekét, mint a szülő, hiszen nem ő vállalta. Ezért ha úgy gondolja, hogy ő most "élni" akar, meg egyedül lenni, vagy dolgozni unokázás helyett, akkor nem lehet elvárásokat támasztani felé, hogy márpedig jöjjön segíteni. Szép tőle, ha megteszi, de elvárni nem lehet. A dolog másik fele viszont az, hogy nagyon csúnya dolog ígérgeti valakinek, aki bajban van, majd mégis benne hagyni a sz.rban. Ezért én is haragudnék.
2014. ápr. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
97%
Már ne haragudj, de BÁRKIT arra kérni, hogy hagyja ott a munkahelyét azért, hogy gyakorlatilag nálatok cseléd legyen...nem is értem...komolyan.
2014. ápr. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
94%

Azért mindent mégsem fizethettetek volna helyette nem?

Mert hiába ingyen lakhatott volna nálatok, vagy ezt-azt fizethettetek volna neki, de gondolom azért a teljes fizetését, amit most kap, azt nem fizettétek volna ki neki. Ami meg neki nem mindegy. Mert nem csak az az álma az embernek, hogy éljen egyik napról a másikra, hanem a létszükségleten felül lehet hogy ő is szeretne még ezt azt magának megvenni, vagy takarékoskodni. Meg a nyugdíjjárulékot fizetitek utána? Mégis hogy? Nyugdíjjárulékot akkor fizet az ember, ha dolgozik, vagyis van kereső jövedelme vagy bármi olyan bevétele, amiből vonnak le nyugdíjjárulékot. Ha ő nem dolgozik, akkor mégis mit fizettetek volna utána? És ha történetesen befuccsol a nyugdíjrendszer és nem lesznek nyugdíjak, hanem mindenkinek magának kell ellátnia magát a nyugdíjas éveiben, akkor mégis miből éljen meg anyósod?

Szóval szerintem egyáltalán nem jogos a haragotok. Illetve írod, hogy mennyire rossz az anyósod. Akkor meg nincs ló, jó a szamár alapon azért ilyenre jó lett volna?

Jó, persze megkértétek, azt mondta, hogy bevállalja, aztán mégsem, ez rosszul esett, de azért gondolj bele, hogy a ti elvárásaitokkal vagy hozzáállásotokban sincs minden rendben!

2014. ápr. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
85%

Te anyádat miért nem hívtad?

Bocs, a gyerek tied meg a férjedé, nem anyósé. Oldjátok meg, vagy kezeltessétek a gyereket, mert nem nomrális, hogy ennyit beteg!

2014. ápr. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
93%
A gyereket ti vállaltátok, tudhattátok,hogy lehet,hogy beteges lesz. Hogy lehet ilyenre kérni valakit,hogy költözzön hozzátok? Mért nem vesztek fel egy bébiszittert? Ha nem dolgozna akkor esetleg megérteném,de dolgozik, évek múlva ha nagy lesz a gyerek és nem kell anyós, hova megy vissza dolgozni? És ha nem veszik fel sehova (mert ugye nem fiatal már) hogy menjen nyugdíjba? Ráadásul írod,hogy rossz viszonyban van a férjeddel, ez így csak konfliktusokhoz vezetne, és idővel mindenki megharagudna mindenkire, nem lenne nyugodt légkör otthon! Szóval a megoldás egy bébiszitter lenne!
2014. ápr. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
94%

Eleve fel sem vetődött volna bennem, hogy ha én vagy a férjem nem tudjuk otthagyni a munkahelyünket, hogy a sokat betegeskedő gyerekkel otthon legyünk, akkor miért is várnám el ezt mástól?

Vedd már észre magad!

Az anyós meg nem akart megbántani, ezért nem mondta, hogy bocs, de nem!

2014. ápr. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
93%

Azért vagy kiakadva anyósodra, mert nem mondott fel a munkahelyén azért, hogy a te cseléded lehessen?

Normális vagy?

2014. ápr. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!