Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogosan vagyok kiakadva az...

Jogosan vagyok kiakadva az anyósomra?

Figyelt kérdés
Teljesen kiakadtam ma az anyósomon. Ot kezdődik az egész, hogy 27 hetes terhes vagyok, eddig 4 kilót híztam, mert nagyon féltem a hízástól, igazából éheztem is az elején elég sokat. :-( Most már bánom mert az orvosom szerint a kislányom le van maradva, még a szülés pontos időpontját se tudjuk, és rám is rám férne egy kis tápanyag. Ezért azt mondta az orvos pihenjek sokat, ne éhezzek, egyek nyugodtan mindent amit megkívánok. Az anyósom eddig nem érdeklődött túlzottan az unokája felől, pedig első unoka és nagyon várta már hogy legyen neki. Ennek ellenére nem kérdezte meg eddig, hogy egyáltalán minden rendben van e vele. Ma felhívtam, hogy megbeszéljük a karácsonyt, mellékesen megemlítettem neki mit mondott az orvos. Erre ő kiakadt, hogy az az orvos nem normális, meg ne próbáljam azt tenni amit mondott ne feküdjek és ne is egyek mert eltunyolok és el fogok hízni. És Úristen mi lesz ha kövér leszek. Egyáltalán ne kövessem az orvos utasításait, majdcsak összeszedi magát a baba. Én szóhoz se jutottam, letettem a telefont és elkezdtem sírni. A férjem alig bírt megvígasztalni, de mondtam neki, hogy ne tolja le az anyját, nem akarok családi balhét, felejtsük is el. De engem nagyon bánt , hogy nem az érdekli, hogy az unokája egészséges legyen, hanem hogy én hány kiló leszek. Nem találkoztunk augusztus óta, akkor még nem látszott a pocim. De már előre félek a karácsonytól, hogy most már eléggé nagy a hasam és mennyire ki lesz akadva hogy hogy nézek ki. :-( Szerintetek jogosan vagyok kiakadva? Hogy tegyem magam túl ezen?
2013. nov. 25. 21:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Először is, a gyerek a legfontosabb, nem pedig az, hogy felszedsz pár kilót. Másodszor pedig tojj nagy ívben az anyósra, mert úgy látszik, nagyon rosszindulatú az öreglány. Elképzelhető, hogy csak rosszul fejezte ki magát, te tudod, hogy milyen egyébként a viszonyotok. Ha egyébként jó, akkor beszéld meg vele, biztosan, csak félreértettétek egymást. Ha általában is rossz a viszonyotok, akkor pedig nem értem, miét akarsz neki megfelelni. Ha gonoszkodik, akkor később is gonoszkodni fog. Te a fiát szereted, nem pedig őt. Nem vele kell együtt élned, hanem a fiával. Ergo, majd ők megbeszélik, mert úgy látszik, te nem tudod vele megértetni, hogy nem normális, amit csinál. Nálad határozottabb emberre és fellépésre van szükség. Bízd a férjedre. Gondolom elmondtad neki, mennyire rosszul esett, amit az anyósod mondott. Neki pedig az a dolga, hogy megvédjen téged. Úgy tedd magad túl rajta, hogy ne lelkizz ennyit, mert csak a baba és az egészséged bánja kárát, az anyóst nem érdekli. Ha fontos a gyereked, akkor ne az öregasszonnyal foglalkozz, hanem magatokkal. Ha karácsonykor beszól, akkor szólj neki vissza.. illedelmesen, de úgy, hogy vegye a lapot. Nem hinném, hogy bármi köze lenne ahhoz, hány kiló vagy...bocsi, de..szard már le!
2013. nov. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Hát ez nem nagy ügy igazából meg amúgy is te döntöd el hogy betartod e vagy sem. Az meg hogy félsz a hízástól és a baba issza meg a levét hát inkább ezen akadj ki és tápláld a babád rendesen nem anyóssal foglalkozni. Nem is értem mért vállaltad a gyereket mindenki tudja hogy hiányzással is jár... Nem értelek ...
2013. nov. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%
Ne akarj megfelelni az anyósodnak.. nem vele élsz és nem neki szülöd a gyereket.. edd meg nyugodtan amit megkívánsz, a szervezeted úgyis jelezni fogja mire van szüksége!
2013. nov. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%

Kezdjük ott, hogy nagyon sok kismama alapból éhezik, mert annyira rosszul van, hogy képtelen enni. Velem is ez volt és az orvos azt mondta, teljesen normális dolog.

Másik, hogy ha egyébként semmi bajod, akkor tényleg többet árt, ha egész nap pihenés címszóval a tévét nézed. Igenis kell egy kis mozgás. Persze ne most kezd el a maratonra gyakorolni. Aztán tényleg nem kell halálra tömni magad. Arról van szó, hogy amit megkívánsz, azt nyugodtan edd meg, például a karácsonyi menünél nem kell visszafogni magadat, hogy elhízol.

Anyósodnak igaza van abban, hogy ettől nem lesz erősebb a baba, csak te leszel gyengébb. Tehát a haragod nem jogos.

2013. nov. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%

Hát, látszik, hogy dolgoznak a hormonjaid erőteljesen...

De gondolkozz el egy pillanatra: ki a bánatos ló.pikulát érdekli, hogy karácsonykor tetszik-e az alakod anyósnak vagy sem?

A fia a férjed, ha tetszeni akarsz valakinek, hát inkább neki. Anyósod meg úgy tűnik, nem teljesen százas, de ezen ne akadj ki ennyire. Az "egyik füleden be, másikon ki" módszert ajánlom.

2013. nov. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
Kövesd az orvos utasításait, és tartsd meg az arany középutat. A terhesség nem eltunyulás, és nem elhízás. A babát táplálni kell rendesen. Ez a legfontosabb, nem az anyósod véleménye.
2013. nov. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"nagyon féltem a hízástól, igazából éheztem is az elején elég sokat. :-( Most már bánom mert az orvosom szerint a kislányom le van maradva, "


Én a helyedben inkább saját magamra lennék kiakadva! A kislányod nem tudott fejlődni, mert te a hízástól félve inkább koplaltál! Hát ne az anyósoddal legyél elfoglalva, hanem imádkozz, hogy az ostobaságod ellenére egészséges gyereked szülessen, mert ha nem úgy lesz, az bizony a te hibád, a te felelősséged. Nem az anyódod veszélyeztette a kisbabád egészségét, hanem te, mégpedig hiúságból.

2013. nov. 26. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
ja az anyósra kivagy akadva mert nem érdekli egészséges e a gyereked.Téged érdekelt mikor éheztetted magad?Fontosabb volt az,nehogy hizzál pár kg.Inkább ezen emészd magad,és izgulj ne legyen semmi baja a babádnak mert nem akartál hizni.Abban igaza van,nem kell feküdnöd.A terhesség nem betegség,minél jobban elhagyod magad annál nehezebben szülsz.Itt nem te vagy a fontos kövér leszel e.A baba és az egészsége
2013. nov. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Légy magadra kiakadva, ne az anyósodra! A gyereked nem fejlődik rendesen, tudod mit jelent ez????
2013. nov. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 ASTRO Đani válasza:

Egy kérdés van 1:

BíROD VAGY NEM:DDDD

2013. dec. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!