Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan lehetne rendezni az...

Hogyan lehetne rendezni az anyósommal a kapcsolatunkat?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz a kapcsolatom a párom csaladjával. Én is ők is hibás vagyok nyilván nem lehet csak az egyik félre kenni. Lenne csomó minden amit meg kellene beszélnünk, de ők nem hajlandóak. Viszont Anyósom már közölte nem hajlandó beszélni a problémákról, viszont mindenért engem okol. Tudom hogy nem vagyok hibátlan nyílván volt csomó minden amit másként csinálhattam volna mit ahogy csináltam de szerintem nem csak én saram. Ki hogyan rendezné a problémákat ha lenne anyóssal? Sajnalom a páromat es nagyon nem szeretném két tűz kőzé állítani ezért szeretném valahogy rendezni a viszonyunkat.
2014. ápr. 22. 18:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Ne erőlködj. Minél inkább békülni akarsz az ilyen anyós annál inkább téged fog mindenért hibáztatni. Ha nem békül, főjön a levében!
2014. ápr. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%

Szia, làtom, ``frissen`` került be a kérdésed. Én is férjnél vagyok, nàlunk jo a kapcsolat az anyossal. Sajnos az apossal eléggé kihült a kapcsolat.


Ha az egyik fél nem hajlando kommunikàlni, ugy nehéz megoldani egy helyzetet. Nàlunk is ugyanez a helyzet az apossal. Nagyon masszivan probàlt beleavatkozni az életünkbe, engem a férjem elött szapult kitalàlt és vélt sérelmekért, ami tulajdonképpen nem rà tartoztak, csak ràm és a férjemre. Ez évekkel ezelött történt, azota a probàlkozàsaimat felhagytam, mert felnött embereket nem lehet megvàltoztatni. Pszichikailag eléggé megviselt a dolog, de azutàn ugy döntöttem, hogy ha nem akarnak befogadni az aposék (ujrahàzosodott), akkor nem akarnak. Az ö dolguk. Ha a vendéglàtogatàsainkat arra hasznàljàk ki, hogy bàntsanak, ``lehordjanak``, fàjdalmat okozzanak, akkor az ilyen emberek szeretete utàn nem sovàrgom. A fiuk a legjobb férj a vilàgon (14 éve vagyunk hàzasok, 3 fiu gyermekkel). A férjemet, és a gyerekeimet nem tiltottam el az apostol, bàrmikor mehetnek hozzàjuk. Én köszönöm szépen, nem kérek az ilyen vendéglàtàsbol. Ha véletlenül talàlkozom velük, udvariasan üdvözlöm öket, és udvariasan elbucsuzom tölük. Amiota nincsenek az életemben, azota kiegyensulyozott (normális mennyiségü önbizalommal), és boldog vagyok.


Nos, jol làtod, mindkét fél tehet egy kapcsolatért, söt tennie is kell érte, ha a kapcsolat mindkét félnek fontos. Az anyosod nem fogadott el Téged, mint teljesértékü csalàdtagot. Az okàt nem tudod, és nehéz is megsaccolni. Sokszor van generàcios ellentét a csalàdban, ahol a szülök nem tekintik egyenjogu félnek a màr felnött gyermeket, és annak hàzastàrsàt meg plàne nem. Nem irsz példàt, hogy milyen jellegü problémàkrol van szo, amit meg szeretnél beszélni az anyosoddal, és az anyos ellenàllàsàba ütközik.


Neked azt javaslom, meséld el a férjednek, hogy az anyosod nem hajlando a téged foglalkoztato problémàkrol beszélni, és ez megmérgezi a mindennapokat, és lehetetlenné teszi a talàlkozàsokat. Javaslok egy hosszabb szünetet az anyossal valo kapcsolatban. A férjedet engedd, hadd menjen làtogatni. Ha a pàrodat sajnàlod is, és ugymond nem akarod két tüz közé àllitani, akkor is ki kell àllnod magadért, és ne hagyd magad megalàzni. Mindenki követ el hibàt az élete soràn, senki sem tökéletes. Ha az ember tanul belölük, az jo. Van ugy is, hogy az ember többször elköveti ugyanazt a hibàt. Tenàlad nagyon pozitivnak tartom azt, hogy bevallod: ``nyílván volt csomó minden amit másként csinálhattam volna mit ahogy csináltam``. Ez a legnehezebb dolog, hogy az ember bevallja sajàt magànak, és az ember hàzastàrsa megértse az embert, és ne nehezteljen ezért. Remélem, nem laktok egy hàztartàsban az anyossal, mert akkor nyilvàn nehéz tàvolsàgot tartani. Bàrmilyen döntést hozol is, az a lényeg, hogy a férjeddel jol megvagytok.

2014. ápr. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Sehogyan sem. Rendezni egy kapcsolatot csakis úgy lehet, ha MINDKÉT érdekelt fél akarja. Ha az anyósod mindenért téged okol és nem hajlandó veled beszélni sem, akkor nem szabad megalázni magad azzal, hogy pitizel egy szűkagyú, bugyuta, önző vagy zsarnoki embernek. Csakis te iszod meg a levét az egésznek.
2014. ápr. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem mostn kerültem be. Már 7 évve együtt vagyunk a párommal. 6 évve élünk együtt és két évve házasodtunk össze. Van két gyerekünk. Főleg gyerek neveléssel kapcsolatban vannak vitàink, persze az sem tett jót, hogy párom feljött utánam Pestre. Csak most őszintén úgy vagyok,hogy nem akarok oda menni, de párommal valló kapcsolatomat féltem nagyon nehogy megromoljon. Ugyan támogat mindenbe de nekem nem célom elszakítani a családjától. Nélkülem nem megy hozzájuk.
2014. ápr. 22. 20:28
 5/13 A kérdező kommentje:
Valahogy a probléma fiam születése előtt kezdődött. Azok után,hogy 35 dik hétben bevéreztem két hétig feküdtem és nem engedtem le a lányom 1 egész hétre úgy hogy 3 havonta csak egyszer látja őket 3 órára és több mint 200 km-re laknak tőlünk. Soha nem aludt még az én szüleimnél sem 100 km-re laknak tőlünk esténként engem kér mindig. Volt már olyan,hogy anyuék egyedül altatták el mi elmentünk párommal sétálni de nem tudtak vele zöld agra vergődni hiába tudták a gyerek szokásait. Anyosómék semmit nem tudnak a gyerekekről. Nem volt szokas náluk mesét olvasni ènekelni. Anyósom 3 év alatt egyszer nem ült le a gyerekkel játszani. Nem zavarna a dolog de ezek után nem tudom, hogy merték volna elválalni. Folyamatosan azt mondjak mert az én szüleim gyakrabban látják a gyerekeket. Pedig nem csak napi szintem beszélünk és tudjuk mi történik a másikkal. A legnagyobb baj az, hogy a sógornőimmel nem jövök ki. Tipikus esete annask, hogy két dudás egy csárdába nem fér el, és az egyik nagy szaja van és azt hiszi mindenkit iranyíthat dönthet dolgokról. Sajnos nagyon nagy a szám de a legnagyobb problémám az, hogy nem tudom befogni egy ponton túl, ha már sokat nyeltem. Mondom ez az egész dolog csak azért foglalkoztatt, mert párom nélkülem nem megy hozzájuk èn meg úgy vagyok 2-3 óranál többet nem tudok garantálni, hogy nem lesz balhé. Karácsony óta nem látták a gyerekeket. Nyílván megalázkodni nem fogok csak valami megoldást jó lenne találni. Ment mindenkinek a zöld kèz.
2014. ápr. 22. 20:47
 6/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van,én hátam közepére nem kivánom,hogy menjek,párom nélkülem nem megy,így másfél-kéthavonta elmegyünk pár órára,én köszönök,aztán belebújok a laptopomba amig ottvagyunk.

Érdekes része a dolognak,hogy párod nélküled miért nem megy.

Nálunk azért,mert tudja,ha ott vagyok,még ha laptop mögé "bújva" is,akkor se anyós,se a sógornő nem kezdi el cseszegetni,hogy elválhatna,ezt igy,azt úgy csinálja,stb.Tehát nem cseszegetik,csak elbeszélgetnek az élet nagy dolgairól,mint időjárás,politikusok milyen hülyék,szomszédnak milyen az új kocsi,ki hova megy nyaralni.Tehát kb illemből megy.

És nálatok?

2014. ápr. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Olyan megoldàst talàlni, ami mindenkinek ``jo``, olyan nem létezik. A szülök kötelezettségei és jogai csak nagy vonalakban van törvényileg meghatàrozva, és emiatt nagy eltérések adodhatnak csalàdonként a nevelési irànyzatokat illetöen. A szüleink, a pàrunk szülei màsképp voltak nevelve, és ök is màsképp nevelték a gyerekeiket, mint mi. Hogy a szülök mit tartanak fontosnak a gyereknevelésben, az az adott szülöpàrtol függ.


``a legnagyobb problémám az, hogy nem tudom befogni egy ponton túl, ha már sokat nyeltem. `` - ez nem egészséges, ha igy csinàlod. A problémàt melegében, azonnal kell rendezni, mert sok energiàt vesz el az embertöl, ha hosszabb ideig magàval cipeli. (És pszichikailag megterhelö.) Itt a fontosabb vitàs pontokra gondolok, nem aprosàgokra. Ha a nagymama este nem olvas fel a gyerekeknek, hàt nem olvas. Lényeg az, hogy a gyerekek idöben elalszanak. A nagyszülöknél kialakulhatnak màs szokàsok, hagyomànyok, amiket szeretnek a gyerekek. A lényeg az - nagyvonalakban -, hogy ne olyan dolgokat tegyenek a gyerekekkel, amik a gyerekek testi- és lelki egészséget veszélyeztetik.


Nàlunk is voltak vitàs kérdések, mint pl. mikor kapjon ajàndékot/pénzt a gyerek. A nagyszülök minden alkalommal vàsàroltak nekik valamit, néha még 20'000 forintot is kapott - ``csak ugy`` - a 12 éves gyerek. Se karàcsony, se születésnapjuk nem volt. Ezt màr szovà tettem, egy beszélgetés formàjàban, mindegyik nagyszülönek. Az anyàm az elsö pillanatban megsértödött - de ez a természetöböl adodik. A férjem anyja megértette. Az aposom nem volt hajlando rola beszélni. Az apàm lassan elfogadta. Kellett idö hozzà.


Hogy mi a jo és a rossz nevelés, arrol a vélemények nagyon különbözöek. Minden anya igyekszik jol nevelni a gyerekét. Az anya igyekszik a jo dolgokat àtvenni a gyermekkoràbol, és a rosszakat elfelejteni, és a szülök nevelési hibàit nem megismételni.


Ezt a mondatot nem teljesen értem: ``...persze az sem tett jót, hogy párom feljött utánam Pestre.`` Kinek, vagy minek nem tett jot? Nem örült neki az anyos? Az élet rendje az, hogy a gyerekek felnönek, és pàrt vàlasztanak. Ritkàn fordul elö, hogy az ember a lakohelyén talàl hàzastàrsat magànak. Ez teljesen normàlis. Vagy a feleség követi a férjet, vagy forditva. Az anyosod eléggé dominàns személyiségnek tünik. Ezen kivül irigy, hatalmaskodo és birtokvàgyo személy benyomàsàt kelti. Ennek ellenére, bàtoritanàm a férjem, hogy menjen egyedül hozzàjuk làtogatoba.

Ha akarsz, irjàl pàr példàt még, amiben nem egyeztek, én szivesen irok ràjuk vàlaszt. Az én fiaim jocskàn benne vannak a serdülö korban, és a nagyszülökkel voltak surlodàsok a nevelést illetöen. Koràbban. Mostanra màr mindenki szàmàra vilàgos, hogy a gyerekeimet én és a férjem neveljük, mert a MI feladatunk. Most màr béke van a nagycsalàdban. Kénytelen volt mindenki elfogadni, hogy mi egy kicsit màsképp csinàljuk, mint ök hajdanàn. A tudomàny szinte naponta hoz aktuàlis eredményeket, uj könyveket, stb. a neveléstudomàny területén, és ezàltal segit a szülöknek, hogy a bizonytalansàgaikat és félelmeiket legyözzék egy szeretetteli, de következetes neveléssel. Hogy a Te nevelési elveidet az anyos, vagy a sogornöid, vagy a szomszéd nem talàlja jonak, az a jogukban àll, hogy véleményt alkossanak. Beleszolniuk azonban nem lehet. Nincsen senkinek beleszolàsa abba, hogy hogyan nevelitek - Te és a férjed - a gyerekeiteket. Ha Neked van egy szilàrd nevelési koncepciod, aminek a helyességéröl meg vagy gyözödve - a férjeddel egyetértésben -, akkor az a legideàlisabb. Àlljàl ki az elveidért.

2014. ápr. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen Anyósnak nem tetszik, hogy párom felköltözött Pestre. A gond ott kezdődik hogy párom szülei elgondolták,hogy ő kit fog elvenni. De legalább is hogy helybéli lány legyen. Én nem vagyok Pesti én a párom születési helyétől 50 km-re lakom. De mikor komolyra fordult a kapcsolatunk én párommal megbeszéltem,hogy egyik szülőhöz sem szeretnék költözni. Ráadásul amikor feljött a párom az utolsó évemet csináltam a szakmámba. De dolgoztam mellette. Segédápolóként. Befejeztem a sulit június közepén de július 1-jével már főállásban dolgoztam szakápolóként. Én tavaly nyárig mondtam a páromnak,hogy menni kell. De ezekből mindig vita volt,hogy ő nem akar. Nálam akkor telt be a pohár amikor Páromat elkezte ellenem hangolni amikor a fiammal feküdnöm kellett. Folyamatosan azt kezte el mondani a páromnak mert nem vezetem a hàztartást stb. Nem emelhettem kellett a segítsége. Akkor nem engedtem le a lányom mert nem volt biztos,hogy nem születik meg hamarabb a testvére. Én meguntam,hogy tavaly májusban,ha nem erőszakoskodok párommal akkor a huga ballagására nem megyünk el. Ráadásul nem gratuláltak mikor a második gyermekem megszületett se a páromnak. Nem érdekelne a dolog de ha másként döntünk nem tetszik neki. Az elmondásuk szerint hagyomány tisztelő emberek és fontos ez de csak akkor ha feléjük kellene nekünk tartani a dolgot de ha nekik kellene akkor ez már nem automatikus. A legnagyobb balhé akkor volt amikor kiderült nem pàrom húgai közül lesz keresztanyja a picinek. Már előtte is voltak jócskán balhé, és én úgy érzem ezzel nem lett volna jobb a viszonyunk, hanem rosszabb lenne. Sok apró dolgokkal bántottak meg amit igyekeztem nem túl reagálni. Igen tudom,hogy nem lenne szabadna így bent tartani a dolgokat de gyakorlatilag figyelmen kívül hagyjàk a kèrésünket. Ha ők itt vannak vagy megyünk azt szeretnék ha kivonulnánk a gyerekek életéből. Ha sírnak nem engedik oda nekünk. Olyankor ha látom akkor oda szoktam menni és elkérem a gyereket. Karácsonykor azért lettem lehülyézve mert lépcsőn jött le a gyerek egy üveg edènnyel a kezében és megkértük párom hugát vegye el ne adja oda 3 éves gyerekről beszélünk. Erre ő mert jó,hogy ilyen okos vagyok meg mindent tudok és mi kárt tudna csinálni a tányérbe. Mindig felül bírálnak. Anyosóm a lányára nem szólt meg vigyorogtak is ezen. Én annyira nem, mert a lányom eleven és gyakorlatilag futva közlekedik. Az, hogy apósom dohányzik nem szólok,hogy utana megy a gyerekhez és ölelgeti. Ilyenkor próbálom elvinni az állatokat megnézni. Az, hogy náluk a gyerek nem eszik mert az ebéd kivételével mindenki akkor ül le enni amikor akar és jönnek mennek a lányomat meg hívjak nem szólok. Az ha több nasit eszik azért sem. Nem vagyunk ott olyan sűrún ettől az egy napig tartó össze visszaságtól nem lesz baja. Az alapelvem a gyereknevelesben az, ha itthon lehet csinálni azt a nagyiéknál is, amit meg nem azt ott sem. Pl erre a párom szólt rájuk nem ül a gyerek az asztalra, enni normálisan üljön le a gyerek ne rohangáljon stb.
2014. ápr. 23. 18:41
 9/13 anonim ***** válasza:

Sajnos semmilyen esélyt nem látok,hogy az anyósoddal rendeződjön a viszony.Két ember kell hozzá,de részéről semmilyen kompromisszumkészséget nem látok az általad leírtak alapján.

Nálunk is voltak hasonló dolgok,ott tartunk,hogy csak a kötelező ünnepeken találkozunk.Korábban is csak a gyerek születésnapjára jött el,hiába hívtam.Nekünk kellett mindig menni.Nálunk a férjem elmegy egyedül is meglátogatja,szorgalmazom is,hiszen az édesanyja.

Az üvegtányéros esetről jutott eszembe,hogy anyósom a kisfiamnak 1 évesen odaadta a terített asztalról a kést játszani.

2014. ápr. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen most karácsonykor voltunk utóljára ott. Párommal vita van,ha menni kell hozzájuk és ezt is unom. Nekem nincs szükségem erre. Van olyan több mint egy hónapig fel sem hívják páromat. Igaz párom se hívja őket. De már ezért is voltak ksebb viták ez miatt,hogy beszéljen a családjával. Nem tudom, hogy egy ilyen viszony után nekem megéri e, hogy veszekedjünk miattuk.
2014. ápr. 24. 18:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!