Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A családom nem szereti a...

A családom nem szereti a párom. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Leginkább anyám nem. Szó szerint harcol vele.

Engem nagyon idegesít, és kellemetlenül érzem magam miatta, csak frusztrál, maga a tudat is.

Sokszor összevesztem már vele, de vele nem lehet veszekedni sem, mert egyoldalú, befogja a fülét képletesen, és csak fújja a magáét.

Az alaptalan rosszindulatot.


A párommal szakítottunk, de rövid időn belül megint egymás mellett kötöttünk ki.

Amikor szakítottunk anyám örült, már köntörfalazás nélkül mondta a rosszakat, meg hogy szerinte nem illettünk össze.

Erre most meg felelősségre vonóan kérdezget, hogy mi van köztünk. Meg van rémülve. Mert neki nem felel meg.


Egyébként azt hozzáteszem. TELJESEN indokolatlan az egész. A barátnőm mindig kedves volt velük, átlagos lány, semmi kirívó, extrémitás, de már ő is utálja őket. És meg is értem miért.


Mit lehet ilyenkor tenni? Mert az az érzésem, hogy semmit.



2014. máj. 3. 09:12
 1/8 A kérdező kommentje:
Igazából marhára unom. Mert miért kell ezt? Miért kell a folyamatos ellenségeskedés? Egyébként ez a családunkban nem egyedi eset, még az unokabátyám barátnőjével, aki most már a felesége is ezt csinálták/csinálják. Ha elmennek vendégséből szegény lányt egyből megkövezik, szintén indokolatlanul, hogy "sose fog dolgozni" "sose fog főzni" "nem lesz jó anya". Ilyenek.
2014. máj. 3. 09:15
 2/8 anonim válasza:
80%

Ahogy kiveszem anyukáddal egyáltalán nem lehet beszélni erről a témáról, ezért akár milyen nehéz is, ha őt ennyire nem érdekli a te véleményed te is szard le mit mond ő, már bocsánat a kifejezésért. Szerintem mást nem tudsz tenni. Ugyanúgy mint ő, te is erezd el a füled mellett amit mond vagy csinál.

A pároddal pedig beszélj erről, és mond meg neki, hogy nem az anyukádat kell, hogy szeresse hanem téged, nehogy már miatta menjetek szét! Biztos nehéz így, de hagyd figyelmen kívül az anyádat.

21/L

2014. máj. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Az egyedüli, amit tehetsz: kerülöd az anyáddal való találkozást - legalábbis egy időre. Nincsen senkinek, de tényleg senkinek beleszólni abba, hogy kit választ az ember a párjául. Az anyád válasszon magának más életcélt, ne azt, hogy beleavatkozik a TE magánéletedbe.
2014. máj. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
Semmit. Esetleg megenyhulnek az evek alatt, ha latjak, hogy jol es szepen eltek. Te viszont azonnal allitsd le anyukad, ha elkezdi szidni a parod. A szuleiddel elsz? Hany evesek vagytok?
2014. máj. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát hivatalosan ott lakok. De keveset vagyok otthon. Inkább koliban vagyok. Egyébként 24 évesk vagyunk.
2014. máj. 3. 10:54
 6/8 anonim ***** válasza:
65%

Én gyanítom, hogy anyukádnak nem a barátnőddel van a baja, hanem azzal, hogy látja, hogy erősebb, tartós a szerelmetek, és úgy tekint rá, mint a nőre, aki el fogja venni tőle a fiacskáját.

Ő most ezáltal nem a te boldogságodat akarja, hanem a sajátjáét, hiszen szét akar szedni titeket.

Nyugodtan állj elé, és mond meg neki, hogy szereted ezt a lányt, és ha folyton csak szitja köztetek a feszültséget akkor azzal azt éri el, hogy elveszít téged. Nyomatékosan add a tudtára, hogy véleménye lehet, de nem kell erőszakoskodnia, és el kell fogadnia választásodat. Különben akárki lehet a barátnőd, mindet utálni fogja, csak hogy elmarja tőled.

2014. máj. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%
Igen, biztos féltékeny anyukád. Kerüld a beszélgetést a lánnyal kapcsolatban, mondd meg,ha így áll hozzá, te sem fogsz hazajárni. Keressetek albérletet, ha már lehet.
2014. máj. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
70%
Csírájában folytsd el az ilyesmit. Szokjanak hozzá hogy felnőtt ember lettél önálló életúttal amit egyedül fogsz kormányozni. Nem nekik kell hogy tetszen a barátnőd hanem neked. Éreztesd velük hogy te döntesz ők elfogadják most is és a jövőben is. Ennyi.
2014. máj. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!