Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családom meg fog ölni, ha ezt...

Családom meg fog ölni, ha ezt otthon bejelentem, de mást nem tudok tenni. Ilyenkor ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Gimibe jártam, mozdonyvezetőnek , vagy edzőnek akartam aztán továbbtanulni, csak közben a szívemben vérrögöt találtak és egyik helyre se vettek fel.Család és ismerősök nyomására elmentem ilyen nagyon gagyi ruhatár szakra, ami 5 hónap után abszolút nem érdekel.Ott akarom hagyni, mert én nem akarok munkanélküli lenni vagy irodában ülni 8 órákat és semmit se csinálni.Nem tudom, mit tegyek, mert gimivel magában sehová nem vesznek fel, esetleg még egy egészségügyi szakot szeretnék megpróbálni, de a betegségem végett lehet oda sem vesznek fel.Ki vagyok, anyámék kinyírnak otthon
2013. febr. 18. 08:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

végzettséggel se biztos hogy lesz munkád... a nélkül meg tuti..

amit most végzel lehet hasznodra válik majd.

örülj, hogy ha lesz egyáltalán munkád. szerintem legyél okos, végezd el ezt, aztán még akármi lehetsz. ne kapkodj, higgy a tapasztaltabbaknak még fiatal vagy ráérsz.

2013. febr. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
ez a szak semmit sem ér, szakmát nem ad csak papírt, óráink háromnegyede meg sincs tartva, felesleges pénzkidobás, azoknak jó,akiket a szülők eltartanak még 30 évesen is
2013. febr. 18. 08:54
 3/12 anonim ***** válasza:

Én elmondanám így, ahogy ide leírtad, ez végül is a te döntéses.


De semmi sincs, ami érdekel? Esetleg valami OKJ-s szakma, akár levelezőn is? Sajnos a mai világban még végzettséggel sem talál munkát az ember, valamit kellene azért kezdened magaddal. Vagy mik a terveid?

2013. febr. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
egészségügyi okj érdekelne, oda akarok jelentkezni, de anyámék meg nyomják a diploma fontos szöveget, egy csomó diplomás ismerősöm van és évek óta nincs munkájuk
2013. febr. 18. 09:01
 5/12 anonim ***** válasza:

Nagy kérdés, hogy mennyit nyomtál már le ebből, és mennyi van még hátra, hogy a diploma meg legyen. És milyen fajta diploma lenne?


Azt gondolom már te is látod, hogy kevesebb a mozdony, mint a képzett vezető, és hogy lassan egyesületek sincsenek, tehát edzőként sem nagyon tudnál megélni.


Ha a betegséged miatt pont egy egészségügyi szakra nem vesznek fel, akkor bizony eléggé elkeseredhetünk, mert hol lenne a legjobb helye egy beteg embernek, mint az egészségügy keretén belül?


Egyébként pedig ne haragudj, azt érzem ki, hogy valójában semmiben sem hiszel, semmit sem tartol elérhetőnek, mindenre azt mondod, mindenről azt gondolod, hogy az valami miatt úgysem fog összejönni!

Egy kicsit több hit, egy kicsit több akarat, egy kicsit több erőkifejtés nem állna neked rosszul!

2013. febr. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Próbálj meg valami jó szakmát szerezni, nem hiszem, hogy mindenhol számít ez a vérrög dolog :(
2013. febr. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nézd, én végzem az egyetemet, de OKJ-s képzésben is vettem részt, beleláttam egy csomó más képzésbe is, és azt kell mondjam, az esetek 90%-ában az órák elmaradnak, a tanárok nem tanítanak. Ebből kifolyólag mindegy, mit akarsz tanulni, magadnak kell megszerezned a valós tudást.

A másik meg az, hogy azt kell megnézned, mire van kereslet a munkaerőpiacon, és csak eszerint válassz. Ha túljutsz a tanuláson, és van biztos állásod, akármennyire is nem szereted, könnyebben fogsz tudni olyanba kezdeni, amit szeretnél.

2013. febr. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
De most ez a ruhatári szak amúgy ott miket tanultok?
2013. febr. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ne hagyd ott az egyetemet. Úgy is felvételizhetsz másikra, ha felvesznek még mindig eldöntheted, hogy 1 évet kihagysz (és utána ha akarod még folytathatod), vagy végleg otthagyod.


Ha otthagyod akkor még a végén két szék közül a padlóra esel, sem ez, sem az nem jön össze.


Amúgy szerintem ha már elkezdtél valamit, fejezd is be, ez sokszor csak akaraterő és szorgalom kérdése. Keress vele munkát és ha lesz fizetésed, akkor olyan és annyi más szakot megcsinálhatsz amennyit akarsz (illetve amennyinek kispórolod az árát).

Másrészt arra sincs semmi garancia, hogy a másik szak jobban tetszene. Fél évet jártál oda eddig, gondolom még csak alapozó tárgyak voltak, most jön még csak a lényeg.


Hidd el, sokkal jobb egy irodában 8 órákat ülni a biztos állásodban, mint fél évig valami nagyon izgalmas cégnél lenni, aztán kirúgnak, mert becsődöl, vagy csak szimplán már nem tudnak rád támogatást felvenni.

2013. febr. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ne írjatok már annyian, mert nem fogja látni a kérédsemet! :)
2013. febr. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!