Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerinted ki hibázott ebben...

Szerinted ki hibázott ebben az egész történetben?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, egy testvérem van aki 7 évvel idősebb tőlem.

Neki van egy élettársa és egy majdnem 7 éves fiuk.


Édesanyám és sógornőm kapcsolatáról szeretnék tanácsot kérni hogy hogyan lehetne ezt helyrehozni.


Anyukám 48 éves a sógornőm pedig 27 éves.

Anya legfőbb problémája az hogy a sógornőm félig roma, szerinte tiltja a testvéremet tőlünk.Na és az hogy nem dolgozik.

Kint élnek külföldön egy ideje és voltak itthon mostanában és mivel édesanyám csak úgy tudta őket elviselni hogy picit ivott.


Sógornőm az egy rendetlen fajta, anya pedig tisztaság mániás.

Anyát zavarta az hogyha behozta a cipőjével a koszt az udvarról és hogyha a sógornőm összeseperte akkor nem a kukába tette azt bele hanem az ajtóba hogy majd valaki kidobja. Na ebben egyetértettem anyával, hisz tudja azt egy 3 éves is hogy oda tesszük.


Anyukámmal a gond, az hogy már annyira nem tudja magát türtőztetni hogy mindent kimond amit gondol.

Apróbb szurkálódások mint hogy:


- (Kérdezte a sógornőm a gyerektől hogy köszöntél) Erre anyukám: Te is ott voltál nem hallottad hogy köszönt-e??



-( Sógornőmmel volt egy téma, hogy külföldön ahol laknak van egy nő aki jóba van velük és kicsit bele szól abba hogy tanuljanak, meg leckét ad fel a gyereknek. Mondta például hogy ne számítógépezzen, és erre mondta sógornőm hogy XY ne szóljon bele a gyerek nevelésbe) Anya itt is megsértette (szerintem) hogy XY egy tapasztalt nő, nem akar rosszat, hallgatni is kell rá, és a te gyereked azért nem tud még köszöni sem.



A harmadik eset pedig hogy sógornőmnek nincs jogosítványa, és anya mondja milyen jó lenne ha lenne neki jogsi tudná váltani az úton a tesómat, mondta sógornőm igen, de a tesóm nem engedi. Erre anya, áááá nem tudnál te levizsgázni, mennél neki a falnak. Én úgy éreztem hogy ezzel is megsértette.


Persze hallottam amikor beszélte a tesómnak a sógornőm hogy ez már neki nagyon unalmas.


Főleg az hogy anya állandóan papucsnak nevezi és hasonlók, meg az hogy eltiltja tőlünk.

Ha így is van akkor abban a tesóm a hibás.

Anya úgy van vele szerintem mint a legtöbb fiús anya hogy elvette tőle, és elhagyta, őt már nem szereti a tesóm ilyesmi.


Nem tudok rá mivel hatni, megsérteni nem szeretném. DE mélyen tudom hogy magának köszönheti hogy a két hét alatt csak 4 szer jöttek hozzánk, a sogórnőm meg a gyerek vagy 3szor.


2014. máj. 4. 13:44
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
85%
Ne haragudj, de anyukadban van a hiba, ha ennyi ido alatt képtelen volt elfogadni,,,,.
2014. máj. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tűnik, alapban nem bírják egymást, de hogy annak idején ez miért alakult ki, ki volt a hibás, azt ebből nem lehet megfejteni.

Anyukád lehetett volna most kicsit kedvesebb, engedékenyebb, hiszen ha végre itthon vannak, akkor nem vitákkal, piszkálódással kéne eltölteni ezt a kevés időt, hanem ki kéne élvezni, mert gondolom nem olyan gyakran tudnak hazajönni.

Anyukádnak azt tanácsolnám, hogy ilyenkor, amikor végre találkozhat az unokáival, akkor velük játsszon, foglalkozzon, örüljön a fiának. A menyét meg ha nem is szereti, de ne akarja direkt megbántani, ne szóljon be neki.

2014. máj. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
90%
Anyukad ritka savanyu es gonoszkodo, sajnos. Egyertelmuen o okozza a feszultseget a beszologatasaival.
2014. máj. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
98%
Nem tudja elfogadni, hogy a sógornője és az unokája roma, ezen változtat idő sem.
2014. máj. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Anya véleményét tudom elmondani az esetről, hogy szerinte megfogta a gyermekkel, és hogy már miért nem esik teherbe??

Szerinte csak kihasználja a tesómat, ami igaz az hogy tényleg sok pénzzel ellátják a sógornőm családját, és anya ezt fájlalja. Ráadásul albérletben kell(ett) élniük

2014. máj. 4. 13:59
 6/27 anonim ***** válasza:
95%

Söprés, munka: anyukádnak van igaza.


Gyerek köszönése: anyukád ok nélkül kötekedett. Nagyon sok anyuka megkérdezi a gyerekétől, hogy köszönt-e, ez általában az intelem (tehát az anyuka tudja, hogy a gyerek nem köszönt és így szól rá).


Gyereknevelése és ismerősök: tényleg nem az ő dolga beleszólni. Adhat tanácsot, de igaza van a sógornődnek, ne más mondja meg, hogy az ő gyereke mit csinálhat. Akkor sem, ha XY tapasztaltabb. + Édesanyád megint ok nélkül kötekedett a köszönés felemlegetésével.


Jogosítvány: megint anyukád a bunkó. Egyrészt nem rá tartozik van-e jogosítványa, másrészt megint alaptalanul kötekedett...

2014. máj. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
96%
Ez minden anyukadtol ered, az hogy nem tudja elviselni, hogy a menye roma. Meg jo, hogy kulfoldon elnek. Megkeseritene testvered es csaladja eletet.
2014. máj. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
96%

Tehat anyad szerint az is baj, hogy szult, es az is, hogy masodszor meg miert nem?

Es irigyli, hogy tamogatjak penzzel a no rokonait?

Ugyan mi koze hozza?

2014. máj. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
68%

Jaj azért ne legyünk álszentek. Én sem örülnék, ha a gyerekem egy cigánnyal állna össze, aki nem dolgozik sőt még a családját is neki kellene tartani.

Gyereknek saját családját kell eltartani nem a menyjelölt rokonságát. Gyerekem azért gürizik, mert más lusta dolgozni. Mert oké 7 évessel még otthon van az anya, bár az is felesleges mert amíg suliba van nyugodtan dolgozhat, de hogy még az egész pereputtyát ő tartsa én is kiakadnék.

2014. máj. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
57%

14:10-es

Kulfoldi eletrol van szo!

2014. máj. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!