Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Öt hónapos babámat szoptatom,...

Öt hónapos babámat szoptatom, ez anyósomat kezdi zavarni (ő nem szoptatta a gyerekeit). Nem bánná, ha már most rábíznám a kicsit akár egész napra is!?

Figyelt kérdés
Azt várja,hogy elkezdjem hozzátáplálni,mert úgy hiszi,hogy akkor abbahagyom a szoptatást,pedig másfél-két évig tervezem.Amint látom,nem sokat ért a gyerekekhez,a sajátjait fél éves koruktól bölcsibe hordta.Már görcsbe van a gyomrom,ha megjelenik.Világosítsam fel?
2014. febr. 5. 14:02
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
82%

Anyósom meg hat hét után ment vissza dolgozni az első gyerekével, mert nem volt gyed meg gyes, a 2.-kal tudott otthon lenni tovább, régen nem volt 3 év otthonmaradás.

Nem kötelező odaadni neki a gyerekedet, miért is kellene, mond nemet. A szoptatás meg magánügy, ha el is kezded hozzátáplálást, akkor is kell pár hónap, míg nem lesz a szoptatás fő táplálék. Igen, mondd el, hogy te másképp gondoltad a gyereknevelést.

2014. febr. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
83%
A te gyereked, te vagy az anyja, és te szoptatod.Mi az, hogy őt zavarja? Jó vicc.
2014. febr. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem mond el neki, hogy mik a szándékaid, és hogy a tudomány jelen állása szerint az anyatej a legjobb a babáknak. Ne hagyd magad, mert a legjobb dolgot teszed a babával, szoptass amíg tudsz, persze idővel el kell kezdeni a hozzátáplálást, 6 hónapos korban mindenképpen ajánlják.


Irigyellek, én 1 hónapig sem bírtam szoptatni, egyszerűen nem ment, semmi és senki nem segített.


Csak bátran!

2014. febr. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
56%
Az én nagyobbik fiam most 3 éves, nem rég született a kistestvér, és bizony a nagy is kap tejet. Persze nem ciciből (elég nehéz volt a leválás), de övé a maradék. Egyébként 1,5 éves koráig szopott, És fél éves kora után kezdtem hozzátáplálni. Akkor már kevés volt neki a tej, hiába szoptattam, éhes maradt. Szóval készülj fel arra, hogy a tej nem lesz elég örökké.
2014. febr. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
68%
Anyósod lehet, hogy nem jókedvéből hordta bölcsibe a gyereket fél éves korától... Bocsi, hogy ilyet mondok, de minden sorodból süt, hogy csak az jó amit te csinálsz és mindenki más szaranya. Nem történt semmi tragédia, anyósodnak szépen mondd meg, hogy te hogyan akarod táplálni a gyereket, hivatkozz a gyerekorvosotok/védőnő ajánlására, hogy x hónaposan kezdesz hozzátáplálni és pont. Fölösleges személyeskedni és felelősségre vonni az anyóst azért, amit 30 éve csinált...
2014. febr. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
61%
Semmi köze hozzá, hogy meddig szoptatsz, ha van tejed, igenis szoptass minél tovább, erősödik tőle a baba immunrendszere. Ne foglalkozz vele, az ilyen mindent jobban tudó embereknek úgyis mindenre van kifogásuk, hiába magyarázol neki bármit.
2014. febr. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
64%

Nem adnám oda 1 egész napra,hisz még anyatejes (kivéve ha beteg lennék,és pl orvoshoz nem vinném magammal).

5 hónaposan nekem is szopott,6 hónapig csak anyatej,utána vegyesen,de 15 hónapig anyatej maradt.

Ne hagyd magad.

2014. febr. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
48%

Igen, valószínűleg ráfér a felvilágosítás.

A ma 45-60 közötti nagymamák nem voltak a legjobb anyák gyerektartás szempontjából. Az élelmiszergyártás a 80-90-es években történő változás miatt nagyon sok műanyagot termelt. Az akkori modern nő pedig a szemetet vég nélkül szeretetből tömte a gyerekeibe vagyis a mostani fiatal szülőkbe. Sajnos az akkori tudatlanságuknak és ipari lobbizásnak meg van a következménye.

A mai szülőnek sokkal több lehetősége van, hogy tájékozódjon az egészséges táplálékokról, megnézze és értelmezze az élelmiszerek összetevőit. Tehát anyut és anyóst felül kell bírálni és nem kell tanácsot elfogadni tőlük, ilyen esetekben. A gondolkodásukat viszonylag nehéz megváltoztatni, ezt a környezetemben is tapasztaltam, ezért tudatosítani kell velük, hogy nem az ő gyerekük és nem szólhatnak bele a táplálásába.

2014. febr. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 Andizsuzsi ***** válasza:
78%

"A ma 45-60 közötti nagymamák nem voltak a legjobb anyák gyerektartás szempontjából"


Ezt kikérem a magam és az édesanyám nevében is. Semmilyen szeméttel nem tömtek engem sem és én sem a gyerekeimet. A hozzátáplálás pedig legkevésbé sem jelenti azt, hogy rossz minőségű vagy műétellel kell a gyereket megkínálni.


"Amint látom,nem sokat ért a gyerekekhez,a sajátjait fél éves koruktól bölcsibe hordta"


Ma is sok anyuka hordja bölcsibe a gyerekét, mert rá van kényszerülve. Ez nem jelenti azt, hogy nem ért a gyerekéhez, csak azt, ez a lehetősége.

2014. febr. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
49%
Én az anyámmal azon vesztem össze, hogy akkor most háton vagy hason altassuk a csecsemőt. Amikor ő volt fiatal, a hason fekvés volt az ajánlott, ráadásul az én anyám védőnő volt, úgyhogy egész korrekt felvilágosítást kaptam a 30 évvel ezelőtti gyereknevelésről. :D Ne foglalkozz az anyósoddal, hallgasd meg, aztán felejtsd el. Ha nem akarod rábízni a gyereket, ne bízd rá. Már csak azért se, nehogy elkezdje a hozzátáplálást a tudtod nélkül.
2014. febr. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!