Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szégyellem az anyósomat! Mit...

Szégyellem az anyósomat! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Anyósom egyszerűen kibírhatatlan, első perctől kezdve nem szeretem, de a férjem miatt próbáltam vele kedves lenni. Folyamatosan iszik, és ez egyre jobban látszik rajta, már nincs negyven kiló, folyton koszos, stb. és szégyellek vele megjelenni bárhol is. Tudom, hogy ez férjemnek fáj, ezért próbálom nem is emlegtni neki, de egyre jobban kiveri nálam a biztosítékot: megjelenik a munkahelyemen, állandóan hívogat, jönne velem a bölcsibe a kisfiamért, akkor is ha látszik rajta hogy ivott, ráadásul újabban pénzt kuncsorog, meg ha boltba megyek hozzak már ezt, vagy azt, persze kifizetni nem fizeti ki soha. Nem tudom, hogyan rázhatnám le, hogy ne bántsam meg vele férjemet?
2014. máj. 5. 18:17
 1/10 anonim ***** válasza:
A férjedet nem zavarja, hogy ilyen az anyja?
2014. máj. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%

Hát esetleg el kéne vinni pscihológushoz, mert szerintem lelki gondjai vannak.

Azzal szerintem nem bántod meg a férjed, hogy "te figyelj, édeasanyád nagyon aggaszóan néz ki mostanság. Szerintem segítségre, lelki támaszra lenne szüksége". Ebből nem az jön le, hogy te menekülnél az anyóstól, hanem hogy szeretnéd, hogy jobban legyen, és ezért aktívan tennél is.

Elvégre a gyereknek is jobb ha nem tiltják a nagyitól...

2014. máj. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

De zavarja a férjemet, de mindig azt mondja, hogy az anyja és ezért hálával tartozik neki az életéért.

Pszichológus kizárva, már volt elvonón, intézetben, megmondta, hogy ő már nem tud megváltozni.

2014. máj. 5. 18:31
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki,ha iszik se te se az unoka nem kíváncsi rá.Addig ne is keressen titeket amig nem tud a piáról lemondani.Nem tudod elkerülni ne bántsd meg a férjed.Ha nem hajlandó sehová menni,talán igy sarokba szoríthatod.Pénzt se adj neki abból csak italt vesz.Ha nem másért az unokáért emberelje már meg magát.
2014. máj. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Utolsó, ha már túlvan egy pár sikertelen elvonón, kezelésen valszeg kicsit nagyobb a baj mint hogy "nem embereli meg magát az unoka kedvéért".

Ha begeg és nem akar meggyógyulni, az az ő baja. De hogy ezzel tönkretegye a ti életeteket? Na azt nem.


Amennyiben közreműködik, akkor segítesz, de ha nem hajlandó akkor menjen a fenébe.

2014. máj. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Férjednek kéne helyre tennie az anyját, azért az nem állapot, hogy iszákos és ápolatlan és így akar az unokájával foglalkozni. Mondd meg neki nyugodtan, hogy amíg nem ad kicsit magára és be van piálva, mehet, amerre tetszik, nem adod a kezébe a gyereket és nem mész vele sehová.
2014. máj. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az "anyám" ilyen. Megmondtuk neki, hogy piásan, koszosan nem jöhet az unoka közelébe. Bevallottan alkoholista, úgyhogy kérdezd meg tőle, hogy követendő példává szeretne-e válni az unokája számára...
2014. máj. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
Az a megdöbbentő, hogy férjed így áll hozzá. Ha ő ebben nőtt fel, hogy engedheti meg, hogy a kisfiatok ezt lássa? Nekem alkoholista az anyám, de soha nem hagynám, hogy a gyermekem majd így lássa! Inkább ne is ismerje a nagyanyját, de ennek a traumának nem teszem ki. Meg persze magamat sem, mert meglátom, már a látványtól felhúzom magam.
2014. máj. 6. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ő nem ebben nőtt fel, mert jóformán a nagyszülők nevelték anyja állandóan dolgozott, így csak aludni látta jóformán. Bár ez nem mentség, és próbál hatni rá, beszélni vele, de szerintem már belefáradt a felesleges beszédbe. Én meg már undorodom, ha megállít az utcán, és látom, hogy zavaros a szeme, kisfiam meg nem érti, hogy miért ne adjon nagyinap puszit, meg hasonlók.
2014. máj. 6. 11:58
 10/10 anonim ***** válasza:
45%

Sehogy ne rázd le. Fogadd el olyannak amilyen, még akkor is ha alkoholista. Amikor józan akkor beszéld meg vele, hogy ha menni akar veled a gyerekért, akkor előtte ne igyon. Ezzel nem fogod megbántani hisz tudja magáról hogy alkoholista ha már ő maga mondta hogy nem fog megváltozni. A gyereknek meg majd idővel a saját nyelvén elmagyarázod mi a szitu.

A lényeg, hogy valamiért neked ez jutott, az a feladatod hogy kezeld helyesen ezt a dolgot és ne bántsd meg őket. Hidd el nem vagy egyedül, ha ez segít... :)

2014. máj. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!