Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom már teljesen kiakaszt,...

Anyósom már teljesen kiakaszt, de még egy ideig együtt fogunk élni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Vidéken lakik, de most Budapesten dolgozik 9 hónapig és addig belementünk, hogy itt lakjon. De már bánom.

Van egy 9 éves lányunk és egy 7 éves fiunk. Mindkettőjüket belevonjuk a takarításba, főzésbe.

Anyósom emiatt mindig beszól, ha a fiam segít a főzésben akkor leszólja az ételt, engem és a lányomat szid hogy ezek női dolgok, ha nem tudjuk megcsinálni velünk van a baj stb. Utoljára azt mondta amikor teregettem a fiammal, hogy ne csodálkozzak ha majd homoszexuális lesz (nem ezekkel a szavakkal).


Beszéltünk már vele szépen, csúnyán, már csak az maradt hogy elküldjük, de ezt a férjem nem akarja.


Mit tanácsoltok?


2014. máj. 18. 12:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem addig a gyerekekkel költözzetek el anyuka lakásába.:)

Anyukát pedig a második alkalom után férevonnám és megmondanám:


ha a gyerekeimre még egyszer (egyszer!) bármilyen bántó, vagy félreérthető megjegyzést tesz, akkor azon kívül, hogy átharapom a torkát és kirakom a saját lakásomból, ahol ő a vendég. SOHA, SOHA többé nem viszem látogatóba a kölyköket, majd ha az apjuk ráér, ő elviszi, ha (HA) én beleegyezem. Felejtse el a Karácsonyt a Húsvétot, a szülinapokat, ha nem viselkedik családtagként, akkor megszűnünk családként létezni.

2014. máj. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
38%
Férjeddel összefogtok és kirakjátok anyóst!!!
2014. máj. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
76%

Szólnék neki, de olyat hogy füstöl és a kedves anyuka sírva szalad ki a lakásból.(nem hiszem el hogy többszöri megbeszélés után sem lehet megértetni vele valamit)


Szerintem is jó ha bevondod a gyerekeket a házimunkába, manapság ha már a nő is dolgozik szerintem a házimunkának nem kéne csak rá maradnia ha ebben nő fel egy gyerek ez lesz neki a természetes, plusz nem lesz elkényeztetett önmagát ellátni képtelen valaki. Az még egy dolog ha engem szidna bár nem kelle engem megvédeni, de akkor türelmesebb lennék ha viszont a kisgyerekeimet szidná páros lábbal rúgnám ki a házból a férjem véleményétől függetlenül. (persze ez csak elmélet, nincsenek még gyerekeim).

2014. máj. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem az anyósod csak irigy. Ha mondjuk 60 év körüli, akkor látja, hogy a vele egyidős nők tudtak rendes férjet fogni maguknak, nem csak olyat, aki kihasználja őket. Emiatt nyilván meg van keseredve.


Az meg pláne sok neki, hogy még az unokájából is egy tökéletes férfit tudsz varázsolni, nem pedig egy lusta zsarnokot.:)


Az életkorával cs-sztetni nagyon nagy poén, én csinálnám. Tudja, anyuka a generációs különbségek, és hogy mi már képzettebb, tájékozottabb emberek vagyunk, mint maga. Sajnálom, hogy magának nem volt lehetősége tovább tanulni, de nekünk már volt, így tapasztaltunk a világból többet, voltunk Nyugaton, stb.


Ja, és mennyi idő van még a 9 hónapból? Nehogy oda szüljön gyereket:D:D Én elküldeném...ha a férjed nem áll melléd, akkor rajta is elgondolkodnék...

2014. máj. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
48%
Eljöhet az a nap, amikor a kisfiad kirepül, és miért nem jó, ha nem csak vajas kenyeret tud főzni? Nem biztos, hogy lesz mindig mellette egy lány. Bár manapság ők sem tudnak semmi házimunkát. Az sem rossz, ha be tudja majd kapcsolni a mosógépet. Ezt majd azért később. Nem kell teljesen élhetetlennek nevelni. Az én apám, mivel mindig ki volt szolgálva, még egy kávét sem tud lefőzni 50 évesen, ettől meg én tudok a falra mászni. Anyósod pedig ne szóljon bele hogy nevelitek a gyereket. Én szimplán megmondanám neki. Ha megsértődik, annál jobb, legalább elhúzza a csíkot és nyugton lesztek.
2014. máj. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Hallod húúú...

Nekünk még nincs gyerekünk, de én is seggbe tudnám rúgni az anyósomat mikor a párom főz és lefikázza hogy mit pancsol. Pedig tök jól tud főzni, sütni férfi létére. Mondanom sem kell, hogy nem az anyósomtól tanult...

Én kiosztanám a helyedben

2014. máj. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Én már kevesebbért is úgy rendeztem volna, hogy itt a vége. A ti felfogásotokkal értek egyet, a családban végzett munka nem függ attól, hogy valaki fiú vagy lány. Régen ez így volt-meg sok más is- de ez szerencsére már inkább csak az "egyszerűbb gondolkodásúaknál" őrzendő hagyomány.
2014. máj. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ez abnormális. Rakd ki a p----ba.
2014. jún. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!