Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit mondok a gyerekemnek ha...

Mit mondok a gyerekemnek ha nagyobb lesz, hogy miért csak apa megy a nagyihoz?

Figyelt kérdés
Hogy tudom egy kisgyereknek elmagyarázni,hogy anya nincs jóba xy-al?

2014. máj. 19. 22:02
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
72%
Nekem is hasonló a helyzetem, csak nem a nagyival, hanem a nagytatával. A férjem anyjával elég jó a kapcsolatunk, és mivel elváltak, nem is probléma a kölcsönös látogatás. Az após a válás után újra nősült. Sajnos, az após olyan mértékben bele próbált avatkozni az életünkbe, és olyan megalázóan beszélt velem, hogy nem volt lehetséges egy normális emberi rokoni kapcsolatot kialakítani vele. A férjem és a gyerekeim mehetnek hozzájuk bármikor. Hozzánk már évek óta nem jönnek. A két idősebb fiam (13.5 és 12) engem személy szerint még nem kérdeztek, hogy én miért nem megyek a nagyszülőkhöz látogatóba. Ha idősebbek lesznek, és felmerül ez a kérdés a részükről, akkor azt fogom nekik mondani, hogy a nagypapával olyan mértékben különbözőek vagyunk, és olyan nagy mértékben más véleményünk van az élet kis és nagy gondos-bajos dolgairól, hogy ez lehetetlenné teszi az emberi együttlétet vele. A nagypapa ne próbálja előírni, hogy melyik egyházhoz csatlakozzam, vagy hogy dolgozzam, vagy hogy otthon legyek a gyerekkel. Ne próbálja nekem előírni, hogy mit tesz és mit nem tesz egy jó feleség és anya. Minden embernek csak egy élete van, és ha az ember a férjével jól kijön, akkor semmi más nem számít. Még az após sem.
2014. máj. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!