Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért divat manapság a menyekn...

Miért divat manapság a menyeknek utálniuk az anyósukat?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem vagyok anyós párti, és még csak anyós sem..:) De azt látom, hogy manapság a menyeknek is minden bajuk van...Itt is lehet olvasni...Pl: túl sűrűn megy az anyós, túl ritkán megy, nem visz semmit, sok mindent vesz, túl sokat kérdez, túl keveset kérdez...
2014. máj. 30. 18:20
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
66%
Általában azért van rossz viszony, mert rosszindulatúan viselkednek a menyekkel, hisz elviszi a "kicsi fiukat".
2014. máj. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
85%
Nem hiszem hogy általánosságban ez a divat, csak itt sűrűbben felszínre jön a hülyeség. Ugyanez fordítva is igaz, az anyósoknak sem tetszik a menyük stb...
2014. máj. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
94%
Hiszed vagy sem, ezek bármelyike lehet probléma, ha szélsőséges. Nekem tündér anyósom van, de nincs mindenkinek szerencséje. Az meg természetes, hogy akinél minden rendben, nem ír ki róla kérdést. ("Túl jó a kapcsolatom anyóssal, hogyan tegyem tönkre?" :D)
2014. máj. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
87%
Manapság..? Ez már akkor is igy volt mikor még le sem jöttünk a fáról.
2014. máj. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
31%

Mert ma a fiatalasszonyok okosabbak, mint az idősebbek. Minden tanács csak piszkálódás.

A mai fiatalok többsége nem tud toleráns lenni ( sokszor még a férjével sem)

2014. máj. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
73%

Én nem utálom az anyósomat,viszont bánt,ahogy viselkedik!

Én és nem a fia,hívom,hogy mikor mehetünk át az unokákkal vagy mint pl utolsó alkalommal,hogy anyák napja alkalmából ráér-e,otthon van-e,mire mondta,hogy dolgozik (érthető) és csak másnap lesz otthon. Mi úgy is készültünk,hogy munka és ovijárat után meegyünk,mire előtte nem sokkal hív,hogy nem jó,berendelték dolgozni (szintén érthető). Az viszont már nem,hogy azóta se hív,hogy mégis mikor ér rá. Ugyanis (érthető okokból szintén),ha nem dolgozik,akkor megy az anyukájához stb.

Mindig azt mondja,hogy majd hív.Ez megy kb 1 éve és még csak azt se mondhatom,hogy akkor hívás nélkül átmegyünk,mert sose tudni,hogy mikor van otthon,na meg én nem szeretek váratlanul menni.

Tudtommal nem ártottunk neki és tényleg én keresem,mert lelkiismeret furdalásom volt,hogy anyummal meg sűrűn találkozunk. De ha ő nem akarja. Mindig azzal az ürüggyel takarózik,hogy ő azért nem hívogat minket,hogy ne zavarjon.Nem zavar! Sőt! És még,ha kell vissza is hívom,de semmi. Naa most ilyenkor mi van?

2014. máj. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
81%

Dédnagyanyám már 60 éve is rosszul volt az anyósától? Az is manapság van?


Hány ilyen kérdés lesz még? Az emberek mind különbözőek, nem szeretik egymást, kerülik azt, aki nem szimpatikus, aki sokkal másabb, nem barátkoznak vele. Viszont az anyós-meny viszonyban gyakorlatilag összekényszerítenek két felnőtt embert, akik lehet egyébként egy büdös szót sem szólnának egymáshoz egész életükben, eszükben sem lenne ismerkedni, barátkozni, elviselni egymást, de az újsütetű rokonság miatt muszáj, sőt még udvariaskodni is kell, mert aki miatt össze lettek eresztve, azt mindkettő szereti. Kész a gondok forrása. Mi ebben olyan érdekes?


És hány ilyen kérdés lesz még? Nem igaz, hogy nem láttad mikor kiírtad, hogy van már kismillió ilyen, hetente minimum egyszer megkérdezik, az biztos.

2014. máj. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

Mint mondtam, egyáltalán nem pártolom az anyósokat...iszonyú dolgokat tudnak tenni, kétségtelen!

Számomra inkább az a furcsa, amikor az anyós nem rosszindulatú, furkálódó, csak van némi hibája, mint ahogy másoknak is, és a meny csak azért kerüli, mert ő az anyós...Ilyen esetek is vannak dögivel, és ezeket nem értem...

2014. máj. 30. 18:32
 9/36 anonim ***** válasza:
83%

Nem hiszem, hogy ez divat. Én például annak idején szerintem minden tőlem telhetőt megtettem, hogy megkedveljen a volt anyósjelöltem. Kedves voltam hozzá, jól elbeszélgettünk, segítettem neki mindenben, néha anyagilag is, ha tudtam, de ugyanúgy a házimunkában, soha nem vitatkoztunk. Nagyon szerettem volna, hogy jó legyen a viszony.

Mégis az lett a vége, hogy mikor össze akartunk költözni a volt párommal kijelentette, hogy nem vihetem el tőle a fiát (együtt laktak). De azt sem tudta volna elviselni, ha hárman lakunk együtt, mert ő nem bírja, ha idegenek járkálnak ott, ahol ő is lakik (célzott itt rám).

Később mindent megtett, hogy a fiát összehozza a volt párjával, akit állítólag már annyira megszokott.

Szóval mindegy volt, csak én ne legyek a képben, mert én elviszem tőle a fiát.

Elhiheted, hogy eszemben sem volt semmiféle divathóbort, de a végén már nagyon megutáltam.


Persze a másik oldalon is van igazság, vannak kekec menyek is, akiknek semmi nem jó, amit az anyósuk csinál.

Meg olyan is van, mikor amúgy mindketten rendes, jóindulatú emberek, de valahogy mégsem jönnek ki.

2014. máj. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim válasza:
72%
Ez azelőtt is így volt.
2014. máj. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!