Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért divat manapság minél...

Miért divat manapság minél idiótább nevet adni a gyerekeknek?

Figyelt kérdés
Személyesen ismerek Piros Almát, Jámbor Farkast, de a listát lehetne folytatni...
2014. máj. 14. 13:18
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
59%
Most épp ez a divat. Ugyanúgy, mint a kötőjeles vezetéknév házasságkötéskor. Vagy a családtagokat minél távolabb tartani magunktól, együtt aludni a gyerekkel, stb stb
2014. máj. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket a vezetéknévvel "érdekesen" összecsengő keresztneveket én sem értettem soha. Humorosnak, jópofának, egyedinek tartják...? Nem tudom, de tény, hogy sajnálom, akikkel tényleg így "bántak el". Ismertem egy Péter Pétert, az sem volt semmi... Nem is értem, mit gondoltak a szülei :)
2014. máj. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
95%

A miértre nem tudom a választ, de a leglehangolóbb számomra az volt, amikor a kislányt a szülészeten Ibolyára keresztelték.


Így lett a teljes neve: Hervadt Ibolya.


Az ilyen szülőt kötelezném névváltoztatásra. Pl. Idióta Anasztázia. Aztán érvényesüljön vele.

2014. máj. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Kedvencem Szőke Barna :D:D
2014. máj. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
76%
mert sok leendő szülőnek már a babavárás során elmegy az esze..utána mégrosszabb.csak a gyerekkel cs*sznek ki.magyarok vagyunk,akkor miért nem lehet magyar nevet adni a gyereknek?hoszéármándó meg sorolhattnám
2014. máj. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak most van ez, régen is voltak ilyenek ezért az az anyám neve hogy Farkas Piroska (nem vicc tényleg):D
2014. máj. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Én már tudom, mióta elmagyarázta nekem egy ilyen szülő. Ettől lesz egyéniség a gyerek, és ettől fog kitűnni a tömegből. Mindenki ítélje meg vérmérséklete szerint.
2014. máj. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
83%
Terhes anyukák egész nap azon törik a fejüket, hogyan tudnak minél "különlegesebb" nevet adni a gyereküknek, mert az olyan trendi lesz ha megkérdezik a nevét a játszótéren. Az eszükbe sem jut, hogy a gyerek esetleg normális nevet akarna, amivel nem cikizik egész életében.
2014. máj. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Mert vannak olyan emberek, akik semmivel sem tudnak kitűnni az életben, mert nincsenek meg hozzá a képességeik, és úgy gondolják, hogy na majd a gyerekkel kitűnnek és nekik lesz a legkülönlegesebb nevű gyerekük.
2014. máj. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
30%

Én azt tapasztalom, olyan anyák adják ezeket a neveket a csemetéiknek ahol nincs rendes identitás tudat, nincs szokás a családban amit tovább lehet vinni.


Nálunk a fiú gyerekeknek van bevett névválasztás. Mivel 2 keresztnevet kap minden fiú.


Az első keresztnév álltalában szabadon választjuk. A második pedig utal nagyapára esetleg az apára.


pl fater neve: xy István László


nekem Xy Róbert Zsolt(nagyapám)


Tehát ha fiú gyermekem születik akkor Xy ..... István/László lesz... Hülyeség, de jó utalni a családra, ki fia borja vagy...

2014. máj. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!