Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért ilyen az anyám?

Manó1235 kérdése:

Miért ilyen az anyám?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok van egy nővérem és egy bátyám nekik már családjuk van ,nővéremnek 2 kisfia bátyámnak egy kislánya.

Sajnos az utóbbi időben eléggé elmérgesedett a szüleim főként anyám kapcsolata bátyámmal és a sógornőmmel. Azthiszem egy évvel ezelőtt valami tök hülyeségen összekapott anyám a sógornőmmel, azelőtt jó volt a viszonyuk. Igaz túlreagálták kicsit bátyámék is de anyám nagyon felfújta az ügyet. És több mint egy éve nem látta a gyönyörű 2 és fél éves unokáját emiatt a hülye konfliktus miatt. Sőt volt hogy nekem és a páromnak sem "engedte" hogy meglátogassuk őket, még mikor otthon laktam. Mióta elkötöztem hetente legalább 1x elmegyünk. ( szomszéd városban élek jelenleg) Az a legrosszabb az egészben hogy a családi háztól egy utcányira laknak bátyámék... nem 200- 300 km-re hanem 1 utcányira. Már az egész család hülyének nézi anyámékat... igaz okkal. Nővéremék is másik városban laknak őket látogatják a szüleim, vigyáznak a gyerekekre. És ez ááh.. az egyik felet agyon ajnározzák a másikra rá sem néznek.. nem bírom megérteni. Nincs eltiltva az unoka, bármikor megnézhetné. Bátyám is hordta haza egy ideig, majd apám akkor is tett valami szemrehányást, és azóta nem szivesen mennek haza. Nővéremnek nemrég volt az esküvője anyám még csak oda sem ment az unokájához, meg sem nézte.. még én éreztem magam kellemetlenül meg rosszul miatta. Bátyámék sokáig gondolkoztak hogy kinek is modnják anyámat.. mert ha azt mondják a gyermeknek hogy ottvan mamád totál bekavarják vele szegényt. Így azt a magyarázatot kapta hogy "az a néni apa anyukája". És még volt egy momentum amit kiemelnék. Disznóvágásvolt és anyámék adtak kóstolót bátyáméknak.. de folyton világ életünkben azt hallgattuk hogy "mert minket elkell tartani, kotródjunk elfele otthonról..." a szemrehányás mindenért. És bátyám félúton vissza fordult és jobbnak látta ha vissza viszi a kóstolót. Ő nem hallgatja hogy mert mi mindig segítünk nektek ti meg nem szöveget. Igaza is volt. De persze anyáám egyből kitalálta biztos sógornőm mondta neki hogy vigye vissza... mikor még hazáig sem ment vele :D + bátyám és nővérem anyám előző kapcsolatából vannak és apám folyton megkülömböztette őket, bátyám sokat lett megverve.. , megalázva( nemtudom ilyenkor anyám hol volt) és csoda hogy egyáltalán hazajárt ezek után.

Egyszerűen nemtudom felfogni.. hogyan gondolkodnak a szüleim..



2014. jún. 3. 09:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezen a helyzeten csak az érintettek tudnak változtatni, senki más. Rengeteg családban van ilyen, hogy apró konfliktusból évekig vagy akár egy életen át tartó harag marad. Szerintem ez az érintettek túl magas egójának és igen alacsony intelligenciájának tudható be. Amíg tehát mindkét fél be nem látja a saját tévedését a sztoriban és kölcsönösen nem nyitnak egymás felé, addig így maradnak. Hiába mondogatják ilyenkor hogy "na én biztos nem megyek amíg a másik bocsánatot nem kér", ugyanis mindketten vesztesek. Anyaként és gyerekként egyaránt. A legszomorúbb, hogy a kisunoka issza a legtöbb levet, aki pedig semmiről se tehet.


Esetleg ha látsz benne rációt szervezz össze egy kis partit, ahol csak a szülők és az érintett testvér a párjával van jelen, meg te. Próbáld meg rávenni őket, hogy ünnepélyesen borítsanak fátylat a múltra és mindenki fogadja el a másikat olyannak amilyen és hagyják egymást békén élni az unoka kedvéért. Hátha...

2014. jún. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!