Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Milyen gyakran illik kijárni...

Milyen gyakran illik kijárni apósom sírjához?

Figyelt kérdés
Tavaly augusztusban halt meg apósom, előtte hetente mentünk hozzájuk. Anyósom azóta minden nap kijár a sírjához, tele vannak a virágvázák. Gondozza rendesen. férjem külföldön dolgozik, de amikor itthon van havonta 1 hetet ő is minden nap kint van a temetőbe. Mikor itthon van én is szoktam menni vele, de mikor külföldön van már egyre kevesebbet járok, 3 gyerekkel vagyok itthon egyedül, örülök, hogy a fontos dolgokat el tudom intézni, pl bevásárlás, posta , orvos... stb. A férjem mindig kérdezi telefonon, hogy voltam-e a temetőbe, én meg mindig mondom ,hogy nem. Illene nekem kijárnom többször? Gyertya lángon minden héten gyulytom Érte a gyertyákat.
2014. jún. 7. 17:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
10%
Hetente
2014. jún. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%

Ha van aki gondozza, akkor bőven elég, ha férjeddel kimész.

3 gyerekkel tényleg nemm könnyű időt szakítani erre is.

2014. jún. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%
Ahányszor te belső késztetést érzel, hogy kimenj. Én évente 1-2 alkalommal látogatom a nagymamám sírját, kicsit rendbeteszem ilyenkor a környékét. Az ott már nem a nagymamám, csak a maradványai. Nincs lelkiismeret-furdalásom, amiért nem járok gyakrabban.
2014. jún. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
96%

Nincs olyan, hogy "illik". Van, aki olyan típus, hogy kijár a temetőbe minden halottjához rendszeresen, van, aki csak akkor, ha muszáj, mert máshogy gyászol, máshogy emlékszik.

Ha úgy érzed és ha van aki gondozza a sírt, bőven elég, ha a férjeddel kimész.

2014. jún. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%
Sosem ertettem ezt a fajta temetobe jarast, szerintem tulzas lenne reszedrol, ha naponta vagy akar hetente is kimennel. Boven eleg ha a ferjeddel mesz ki, amikor o itthon van. 3 gyerekkel meg plane ne ez legyen a programotok!
2014. jún. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Egyébként én is úgy érzem, hogy az járjon ki a temetőbe akinek a lelkét ez megnyugtatja, meg persze rendbe rakni a sírt. Havonta amikor ki megyek a férjemmel, úgy érzem nekem az elég, én nem vagyok temetőbe járós.
2014. jún. 7. 17:21
 7/17 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem pont az a nem normális, ha valaki naponta látogatja a sírt. A halottat el kell engedni, belső alakká kell átdolgozni, nem a sírjához kijárkálni napi rendszerességgel - teljesen fölöslegesen. Én egy gyászterapeutát ajánlanék anyósodnak.
2014. jún. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%

te azzal foglalkozol, hogy mások mit szólnak hozzád? Mert az illik arról szól. A szeretet peidg arról, hogy úgy fejezed ki, olyan dformában, olyan helyen, ahol lehet.


Én is külföldön élek, évente egyszer vagy egyszer sem tudok hazamenni. Apósom tavaly halt meg. Csak a virtuális temetők maradtak, és az, ha itt magamnak gyertyát gyújtok.


Én gyászolok. És magasról teszek arra, hogy ki szerint mi illik és mi nem. Aki az illem szerint mászkál ki a temetőbe, annak a szívében nincs más, csak üresség. Sajnálom érte.

2014. jún. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Csak azért írtam ki ezt a kérdést, mert nem tudtam, hogy szégyelhetem-e magam ezért meg, hogy a férjemnek nem akarok ezzel szomorúságot okozni, hogy nem járok ki, csak vele.
2014. jún. 7. 17:34
 10/17 anonim ***** válasza:
94%
Gondolom, nem is az a baj, hogy mit szólnak az emberek, hanem hogy konkrétan a férjed próbálja "erőltetni" rád ezt a temetőbe járást. Ő biztos az a típus, akinek ez fontos. De ettől még el kellene fogadnia, hogy te máshogy érzel. Szerintem az nagyon rendben van, hogy őt elkíséred, ha kimegy. Igazából ha én járnék egy halottamhoz a temetőbe, még ezt sem várnám el a páromtól. Az jólesne, ha segítene gondozni a sírt, vagy halottak napján elkísérne, de nem kérném, hogy minden alkalommal velem jöjjön. A gyászt nagyon személyes dolognak érzem. Sokszor két közeli családtag sem egyformán gyászol.
2014. jún. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!