Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Milyen gyakran illik kijárni...

Milyen gyakran illik kijárni apósom sírjához?

Figyelt kérdés
Tavaly augusztusban halt meg apósom, előtte hetente mentünk hozzájuk. Anyósom azóta minden nap kijár a sírjához, tele vannak a virágvázák. Gondozza rendesen. férjem külföldön dolgozik, de amikor itthon van havonta 1 hetet ő is minden nap kint van a temetőbe. Mikor itthon van én is szoktam menni vele, de mikor külföldön van már egyre kevesebbet járok, 3 gyerekkel vagyok itthon egyedül, örülök, hogy a fontos dolgokat el tudom intézni, pl bevásárlás, posta , orvos... stb. A férjem mindig kérdezi telefonon, hogy voltam-e a temetőbe, én meg mindig mondom ,hogy nem. Illene nekem kijárnom többször? Gyertya lángon minden héten gyulytom Érte a gyertyákat.
2014. jún. 7. 17:10
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Gyerekeket alig bírom rá beszélni, hogy kimenjünk, ha az apjuk itthon van, akkor mindig mondják, hogy már megint oda kell menni. Anyósom hetente kétszer visz friss virágot rá, a síron minimum van 100 szál virág, van amikor viszek ki egy szál virágot, és nincs már az a váza amibe bele bírom tenni. Ezen kívül van rajta 26 db muskátli, amit anyósom rendbe tart.
2014. jún. 7. 17:45
 12/17 anonim ***** válasza:
Őszinte legyek? Illem, ide vagy oda, de oly mindegy. Én senkimhez se járok ki a temetőbe, a szívemben vannak és ez számít. Ahogy Jézus is mondaná: hagyd, hogy a halottak temessék el a halottjaikat...! Direkt nem tettem idézőjelbe, mert valszeg nem pontosan idéztem tőle.
2014. jún. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Ő a férjed apja, nem a tiéd. Nem neked kell hozzá kijárni, hanem neki. A sír is gondozva van, virág is van, gyakorlatilag felesleges kimenned 3 gyerekkel.

Szerintem bőven elég, ha akkor kimész, amikor ő megy.


Én szerencsére csak a nagyszülőket vesztettem el, de nem viszem magammal a férjem a temetőbe, ahogy ő sem visz engem az ő nagyszüleihez.

Ha kéri, megyek vele, de nincs rá igénye.

2014. jún. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a férjem a szüleim a testvérem is meghalt. De legfeljebb pár havonta megyek ki, rendbe rakni a sírokat. Felesleges időnek tartom sűrűbben kimenni. Virágot venni pedig csak pénzpazarlás.

A halottakra emlékezni kell, de ehhez nem kell a temetőbe kimenni.

A temetőbe járás, virág vivés nem a halottakról szól, hanem az "embereknek."

2014. jún. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én még évente sem jutok el a nagyszüleim sírjához, pedig nagyon fontosak voltak nekem. Egyszerűen én másképp élem ezt meg. Mamám házába évek óta alig bírok belépni. Nekem a temetőben nyugvó maradványaik nem egyenlők velük.
2014. jún. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Mi évente megyünk...(300km)


Anyósom soha( elváltak előtte)

Testvéréék sem gyakran a sírt látva...


Egyébként nem a sírnál gyászol az ember szerintem.

Nálunk( mint az én családomnál) nem szokás, csak annyit mennek, hogy rendben legyen a sír.. Egyedül nagymamámék mennek, mert "mit szólnak"

Más nem...

2014. jún. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Akkor illik, amikor szükségét érzed. Nektek elsősorban a gyerekeitekre kell koncentrálni.
2014. jún. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!