Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szeretnék tanácsot kérni hogy...

Szeretnék tanácsot kérni hogy amikor az anyósoméknál vagyok vagy ha ő van nálunk akkor miről lehet vele beszélgetni? Mert én csenedbe szoktam lenni csak akkor beszélek ha kérdez

Figyelt kérdés
2014. jún. 9. 21:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha alapvetően szégyenlős a jellemed, akkor nehéz, ismerős a helyzet...


Egyébként általános témákról, mint pl. időjárás, főzés-takarítás, milyen volt a napja, hogy van (ha vannak egészségügyi gondjai az idősek örömmel veszik, ha megkérdezed hogy érzik magukat, fáj-e valamijük...). Hobbikról, érdeklődési körökről, ismerősökről.

2014. jún. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha náluk vagy és megkínál valamivel, elkérheted a receptet, megkérdezheted, hogy csinálta a sütit. Ha van valami új a lakásban, megdicsérheted milyen jó, megkérdezheted hol vették. Ha van házikedvencük, róla is kérdezhetsz, pl. hány éves, mit szeret játszani stb... egy gazdi imád az állatáról beszélni. Kérdezhetsz a munkáról, mit is csinál pontosan. Ha van más gyerekétől unokája, az is jó téma, mekkora, tud-e valami újat stb... Ha egy városban laktok, fel lehet hozni témának helyi eseményeket, pl. milyen szépen felújították a főteret vagy milyen jó volt az xy rendezvény múlt héten. Te is mesélhetsz neki, hogyha voltatok valahol a férjeddel, hogy milyen volt, mit csináltatok. Meg persze az alap téma, időjárás, most jó extrém meleg van, meg lehet kérdezni hogy bírják. Egészségügyi dolgokról én nem kérdezném, esetleg ha magától említ valamit, akkor megkérdezném következő alkalommal, hogy jobban van-e már.
2014. jún. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kérdezgesd, és akkor ő beszél helyetted :)

A férjed gyermekkoráról például, hogy milyen kisfiú volt.

Vagy meséljen magáról, milyen élete volt.

Kérdezd az ebédről, hogy csinálta, mondjon valami konyhatechnikai eljárást.

2014. jún. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
a csendben levés nem egy rossz opció, az ritkán okoz bajt
2014. jún. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kérd meg mutasson régi képeket,főképp párodról vagy akit ismersz.

Pár órára megvan a téma.

2014. jún. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!