Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ezt szerintetek megtehetik?...

Ezt szerintetek megtehetik? Nem büntetendő?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm, most töltötte be a 18. életévét. Egy éve ismerjük egymást, eleinte nem is tapasztaltam, meg nem is volt gond, de idővel észrevettem, hogy a szülei nagyon nehezen akarják engedni bárhova is. Egy darabig nem foglalkoztam vele, meg ugye még 18 se volt, de most hogy betöltötte a 18-at, semmi sem változott. Ha este kiengedik akkor max 11ig, nagyon ritka h tovább, eddig összesen 2x aludtunk együtt, bármilyen program van, 11kor haza kell mennie. Van amikor ki se engedik, egész nap otthon tanul, mert most fog szóbelizni, utána ki akart jönni, de nem engedik. Ha ellent mondd a szüleinek, vagyis az anyjának, akkor akár a földön is képes cibálni, ezért ki se mer jönni szó nélkül. az anyja állandóan terrorizálja, olyanokat mondd neki h inkább meg se szülte volna, lek*rvázza, meg állandóan azt hajtja h úgyis ő az erősebb. Az anyjáról tudni kell, h régebben pszichiáter kezelte, és ha a barátnőm nem azt teszi amit ő mondd, fenyegetőzik, h mindenbe keresztbe tesz neki, és anyagilag nem fogja támogatni a továbbtanulását, sőt elintézi h fel se vegyék sehova, többször volt hogy az ajtót kulcsra zárta és a kulcsot eldugta. A barátnőm már retteg tőle, sokszor sírógörcsöt kapott, de nem mer ellene tenni. Az apja meg lesz*rja az egészet, alig van otthon. Az anyja képes az egész rokonságnak a barátnőmet beállítani egy "selejtnek", meg r*bancnak, és direkt úgy beszél h neki adjanak igazat, pedig a barátnőm tényleg nem iszik, nem cigizik, nem jár pasizni, tényleg semmi rosszat nem tudok ellene felhozni, csak én vagyok neki, de azt se akarja h én beavatkozzak, mert akkor az anyja elbánna vele. röviden az anyja terrorizálja, nem engedi sehova, hiába itt a jó idő, meg fenyegeti. szerintetek mit tehetnék? normálisan szeretném megoldani, de ezt nem fogom végignézni. Szerintem ezt nem teheti meg az anyja. Rendőrségnek érdemes lenne szólnom? Előre is köszi a válaszokat.

2014. jún. 10. 19:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ha nem támogatják a kollégiumát stb. akkor vegyen fel diák hitelt. Nem kell az egész egyetemét abból megcsinálni, de több értelme van, hogy addig is van pénze, amíg be nem áll, hogy kap-e ösztöndíjat, meg nem talál valami munkát, ugyanis egy peták nélkül nem lehet elmenni a szülőktől, valamiből ki kell fizetnie a kollégiumot stb.
2014. jún. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Egyértelmű hogy én is "kimenteném" szó nélkül, csak valamilyen szinten ragaszkodik az otthonához, tehát nem feltétlenül a költözés körül gondolkodnánk, hanem hogy az anyjával mit lehetne tenni h észhez kapjon, h nagyon nem jól csinál vmit, h normálisan legyenek meg együtt, és a barátnőm úgy élhessen otthon mint egy normális 18 éves. Csak az a bibi h az anyja szerint ő csinálja jól, mert ő nagyon meg akarja nevelni, h szerinte csak így lehet normális lányt nevelni, h ekkora szigorral, ha meg nem tetszik a barátnőmnek a korai hazamenetel, vagy a bezártság,(kinek tetszene?) jóhogy ki fogja ezt nyilvánítani az anyjának, és erre ő megint leordítja, bezárja, rosszabb esetben megüti. Merthogy vhogy nevelni kell.
2014. jún. 10. 22:55
 13/16 anonim ***** válasza:

A fizikai bántalmazás és a becsületsértés a régi Btk. szerint is büntetendő. Néhány éve azonban az otthoni lelki terror is. Inkább a családsegítőhöz illetve a bíróságra menjetek el, a rendőrségnek nincs teendője ebben az esetben.

A nane.hu-t is hívhatod a segélyhívó számon.

2014. jún. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Munka és albérlet vagy koli. És senkinek el ne mondja, hol lakik, max neked. Nem egyedi eset, ismerek több embert, aki így oldotta meg a hasonló terrort.


Más emberrel nem lehet semmit kezdeni, ha az nem akarja. El kell költözni, kilépni a kényelmi zónából. Hiába egy szép szoba, egy kellemes kert, egy megszokott otthon, amit szeret az ember, ha közben lelkileg nincs egyensúly, mert az később sokkal nagyobb problémákhoz vezet, mint lemondani egy megszokott helyről egy idegen helyért.

2014. jún. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

1. A barátnőd már nagykorú, tehát elvileg ő dönt mostantól a saját sorsáról, többet között arról is, hova megy kivel, mikor és meddig. A gyakorlatban viszont ez úgy működik, hogy akkor viselje is a következményeit, tehát ha az anyja kidobja, akkor meg kell élnie a saját lábán.

2. Egy 18 éves lányt már nem kell nevelni, maximum utat/jó példát mutatni neki. Anyuka kicsit elkésett a neveléssel, már ha ezt egyáltalán annak lehet nevezni.

3. Az anya viselkedése nem nyomon követhető. Szigorúan neveli, nem engedi programok és pasik közelébe, ugyanakkor minden r_bancnak elmondja? Szerintem most is orvosi kezelésre szorulna az anyja.


Kolesz majd albérlet a megoldás.

2014. jún. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Utolsó: Igen, logikát nem lehet találni abban amit beszél, sztem se 100as. Am ez lesz a megoldás.

2014. jún. 18. 22:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!