Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 22 éves leszek, önáló életet...

22 éves leszek, önáló életet akarok, mert a családom mindenbe bele szól. Azt mondtam elköltözöm, azt válaszolták, hogy rendőrséggel hazahozatnak. Megtehetik? Nincs gyámom, elmúltam 18 és csak akkor költözök el ha találok lakást, munkát

Figyelt kérdés
2012. jan. 26. 10:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

ha lakás,munka nélkül lépsz le,akkor se vitethetnek vissza


elmúltál 18,csinálsz amit akarsz

(szerencsére)

2012. jan. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

hol laksz?albérlőtársat nem keresel?Lány vagy vagy fiú? :))

amúgy tényleg szabad vagy akár az utcán is élhetsz ha olyanod van de reméljük ez nem kerül sorra.

2012. jan. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vitethetnek haza, mivel betöltötted a 18at ilyen szempontból azt csinálsz amit akarsz. Mindenesetre gondold át,elég szar a helyzet, először azt mondanám szedj össze 3-400e körüli összeget és csak utána vágj bele, azzal már ki lehet húzni egy ideig ha esetleg elveszted a munkád.
2012. jan. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Mivel nagykorú vagy, csak eltűnt személyként kerestethetnek. Ha megtalál a rendőrség, közlöd, hogy saját akaratodból tűntél el és nem járulsz hozzá, hogy közöljék a szüleiddel a lakcímedet. Akkor ők értesítik a szülőket, hogy rendben vagy, de nem akarsz kapcsolatba lépni velük.

Mikor eltelik néhány hét, rájössz, hogy nincs kire számítanod, nem is volt ez olyan okos ötlet. De nem ezt kérdezted.

2012. jan. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Utolsó utolsó mondatában a lényeg!
2012. jan. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
csak akkor költözz, ahogy írtad lakás és munka:), de egyiket sem egyszerű, bár nem tudom mit tanultál. Lehet bele kell,h szóljanak..., néha a család már csak ilyen. Nélkülük sem könnyebb.
2012. jan. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Csak,hogy reggeltől estig üvöltözés van,pihenni nem lehet,utcára sem akkarnak kiengedni egyedül és azt sem akarják,hogy dolgozzak
2012. jan. 28. 08:33
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocs' nem akarok okostojás lenni, de nem lehetne egyszer leültetni őket, hogy most komolyan akarsz velük beszélni? És itt kifejthetnéd, hogy mennyire rossz ez így neked, ha tényleg szeretnek, akkor vegyenek annyira emberszámba, hogy megbíznak benned és kinézik belőled azt, hogy 22 évesen van annyira reális az ítélőképességed, hogy el tudod dönteni, felelősséggel, hogy mi jó neked.

De első lépésként az anyagi önállóságot kellene megvalósítanod, hogy legyen megbízható és állandónak tekinthető bevételed. Ha ez megvan, utána néznék lakás után is. Ezt csak azért írom, mert ma egy átlagfizetésből sok esetben egy kis garzon bérlete+rezsije sem jön ki és akkor még "életminőséghez kötődő kiadásokról" nem is beszéltünk.

2012. jan. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
tudom,én sem pénz nélkül akkartam belevágni,leültetni őket?sosem értettek meg,csak kiabáltak velem.
2012. febr. 1. 18:32
 10/10 anonim válasza:
100%

Elég sz@r ilyen légkörben élni, sajnos én is tudom.

Én az anyóssal éltem együtt és ment a műsor szinte nap mint nap. Szerencsére volt egy kis pénzünk, és a szüleim támogatásával el tudtunk költözni a férjemmel. Volt ugyan fél év mosolyszünet, de utána helyre állt a béke anyóssal.


Valószínűleg te előtted is ez az út áll, csak pénzt kellene szerezned, hogy el tudj költözni. Ha viszont dolgozni sem engednek, nem sok választásod van, mint valami otthoni, internetes munkát (tudtuk nélkül?) keresni, és abból összegyűjteni pénzt. Jobbat nem tudok. Jelenleg én is ezt csinálom, bár más okból. Korom miatt nem találok munkát. Barátaid vannak?


Egyébként a kérdésedre válaszolva, nem tehetik meg a szüleid hogy a rendőrséggel hazavitetnek. NAGYKORÚ vagy!

2012. dec. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!