Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért nem tud békén hagyni...

Miért nem tud békén hagyni anyósom?

Figyelt kérdés

Bár mixerként dolgozom, már 6 éve. A férjem így ismert meg, elfogadja, sőt büszke arra amiket elérek! Viszont az édesanyja nem tud belenyugodni egyszerűen. Folyamatosan munkát keres nekem és a lehető legtávolabb álló szakmákat tudja kiválasztani (most épp egy edző terembe akár elküldeni, de már a benzinkúttól kezdve az Auchanig mindenhova kerített ismerőst aki majd elintézi nekem a tutit). Nem akarja/bírja felfogni, hogy ennyi pénzt max a sarkon vagy luxus ku.rva-ként kereshetek és nem mellékesen imádom is a szakmám!


Emellett folyamatosan belém köt, hogy miért csak 2 naponta főzök, miért nem jön még a gyerek, miért vasalok (?)... Az a baj, hogy ezeket csak nekem mondja a férjem előtt nagyon édes velem...


Na de a lényeg, hogy lehetne kedvesen leépíteni? Nem szeretném ha sértődés meg "örihari" lenne hiszen csak a férjem édesanyja és tényleg összetehetem a két kezem hogy ilyen csodálatos embert nevelt fel, majdnem hogy egyedül! Édesanyámnak már napi szinten panaszkodok miatta,de ez se hosszú távú megoldás, próbál azzal nyugtatni hogy jobb lesz egyszer,de ez csak napról napra rosszabb, ezt látja ő is.


A férjem már megpróbált vele beszélni, de akkor még elsírta magát hogy ő csak jót akar nekünk és szerinte már ideje lenne megkomolyodnom és (szerinte) értelmes szakma után néznem és csak aggódik, hogy mi lesz ha kiöregszek (?) Értem én hogy segíteni akar, de közel 10 éve még a szüleim segítségét sem kell kérnem!


Szépen, finoman ezt hogy lehetne megoldani? Valakinek valami ötlet vagy hasonló helyzet, amit sikerült megoldani anélkül hogy leépítenénk a kapcsolatot?



2014. júl. 6. 22:12
 1/8 anonim ***** válasza:
58%

Folyamatos mosolygás, kedvesség, nyelés... sajnos más nincs.

Illetve, ha kezd elfajulni, ne találkozz vele, egyszerűen határolódj el.

Engem anyósom 5 éve gyűlöl úgy finoman, én is ezeket teszem, egyszer befogja, egyszer nem.

2014. júl. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos alighanem az lesz az egyetlen megoldás, ha a férjed egyedül látogatja anyukát ezentúl. A drága mama - ismerek én is ilyet - nem fog leállni, vagy azért, mert szent meggyőződése, hogy tényleg az az egyedüli jó dolog, amit ő talált ki, vagy mert látja, hogy téged bosszant vele.

Az "elsírta magát" alapján a második verzióra tippelek, szerintem játszmázik.

Rossz hír: akármelyik igaz, sértődés nélkül semmiképpen nem fogod tudni leépíteni, de ha a saját nyugodt családi életed ára az, hogy anyósod megsértődik, szerintem sértődjön.

2014. júl. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolso igazad van. Sok ilyen van nem kell messzire mennem nekem se.
2014. júl. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Olyan sűrűn így se találkozok velük, havi 1 "muszáj" ebéd és kész. Részemről elég is ennyi, sőt. A férjem megy majdnem minden hétvégén, sőt sokszor hét közben is, ha kell segíteni valamit, bár rászorulva nincsenek csak jó ugráltatni a gyereket (általában mire a férjem odaér, már megoldják a problémát amiért felhívás, hogy rohanok SOS-be). A nagyobb baj a neves alapú üzenős program ahol percre pontosan látják hogy mikor voltam fent és ha nem válaszolok akkor már hív is hogy haragszok-e rá... Komolyan van egy édesanyám meg egy nevelőanyám, még egyet az idegeit nem viselnek el...
2014. júl. 6. 23:02
 5/8 anonim ***** válasza:

Én nem állítottam le, csak nem megyek, nem veszem fel a telefont stb. Az enyémnek meg a vállalkozás nem munka, mert az "nem biztos" inkább mennék el egy gyárba. Még azt is többe nézni, ha szalag mellett ülnék 90 ezerért, mert az "biztos". Ő egész életében gyárban dolgozott, mást fel sem tud fogni.


A férjem nélkülem megy, egy idő utána mivel engem nem tudott cseszegetni neki kezdte el mondogatni a dolgokat, ő meg egy ideig elengedte a füle mellett, de aztán úgy ötödjére felcseszte magát, ráordított, hogy nincs-e más témája, mit okoskodik bele, és miért nem lehet engem békén hagyni végre. Azóta neki se meri felhozni. Persze, ha engem nagy ritkán elér, akkor próbál kérdezgetni, de én meg direkt úgy teszek, mint aki süket arra, amit mond. Nem fogok magyarázkodni egy hülyének. Hadd idegesítse magát.

2014. júl. 7. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát sajnos őt sose fogod tudni szépen, finoman lerendezni! Ennek így is úgy is sértődés lesz a vége! Inkább most sértődjön meg ás majd megbékél, mintha ha majd lesz gyereketek egyszer! Ha lesz még tovább fog fokozódni az anyós "nagy segítsége".

Beszéljen vele a párod a dolgokról hátha azt felfogja!

2014. júl. 7. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet leépíteni.

Az a fontos, hogy a férjedet nem tudja manipulálni, tán annyit tanácsolnék, hogy ha szóba jönne,ismételgesd meg a szavait olyan hangsúllyal, ahogy az elmebetegekkel beszélnek... hátha ettől leszokik róla.

A gyerek nem jön, mert nem hozta még a gólya... az élet komplikált, meg ilyesmik

2014. júl. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, bár úgy látom normálisan akkor ezt nem lehet rendezni... Nem a férjemet nem tudja manipulálni, hál' Istennek, ő 100%-ig mellettem áll. Gyerek még azért nem jön, mert még egyikünk se érzi azt hogy akár csak egy picit is készen állunk rá, majd ha már mindketten akarjuk akkor jöhet, de egy pillanattal se hamarabb! De szerinte már így is "öregek" vagyunk az első gyerekhez (26 és 28 évesen...)
2014. júl. 7. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!