Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek, hogy ne mérgesedje...

Mit tegyek, hogy ne mérgesedjen el a helyzet?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a páromnál lakom (félig az övé) de itt él az anyukája is, akinek hol van pasija, hol nincs. Majdnem havi rendszerességgel váltogatja őket - mindegyikhez odaköltözött idáig, vezette a háztartást, közben ugyanúgy ide is hazajárt ezt-azt megcsinálni, holott én mindent megcsináltam munka után, sőt! sokkal higiénikusabb vagyok, mint ő (nem 1x szedtem ki penészes, megmaradt kajákat innen-onnan, nem győzök utána elpakolni és rendet tartani, bár ő mindig papol nekem mi a tisztaság... hát AZ AMIT ÉN CSINÁLOK AZ, ha rajta múlna minden szó szerint megrohadna).

Most van egy nagy szerelme, akihez különös módon nem akar odaköltözni, de eljár, mindent megcsinál ott is, de kora reggel már jön ide és csinál ezt-azt, vagy amit éppen kigondol. Nekem igaz ott a munkahelyem, de hamar végzek (du 1-kor már itthon vagyok) és én is tudnék mit csinálni, de nem tudok, mert nem hagyja. Nagyon haragszok rá, mert ha a párom nem lenne, ő már rég az utcán lenne. A párom a házban mindent kicserélt (bútorokat, bejárati ajtót, voltak/vannak felújítások), sőt anyós s*gge alá tolt 1 autót is, szóval mindene megvan anyósnak, és az a baj, hogy mindenre most már feljogosítva érzi magát, holott hálás lehetne, hogy ennyi mindent tett érte a fia, de nem... Most ott tartunk, hogy anyós mindenbe beleköt, a magánéletünkbe, abba, hogy mit - mire és miért költünk, (mi persze tiszteletben tartjuk minden téren) ő 1 centet se fizet semmibe (elkölti manikűrösre 2 hetente, hetente 2x-3x fodrászra, meg drága ruhákra, amiktől mi se férünk, pedig útban van a baba és az ő cuccaitól nem tudunk a kicsinek helyet biztosítani) Párommal azt találtuk ki, hogy mivel 2 különálló lakrészt ki lehet alakítani ezért anyósnak "megint" átépítjük a másik különálló részt (idáig raktár volt) és ő fog majd ott lakni úgy, hogy hozzánk nem nagyon lesz bejárása, így nekem is megvan a háztartásom és persze a magánéletünk, meg neki is.

A felújítás elkezdődött kb 1 hónapja, de nagyon úgy érzem, hogy ő oda nem akar lemenni vagy nem fog, pedig mindennel fel lesz szerelve (konyha, fürdő... mindennel) Ha meg mégis leköltözik, akkor is folyamatosan be fog hozzánk járkálni, kupászkodni, beleszólni mindenbe, a babát is helyettem akarja nevelni majd és én ettől nagyon félek.

Beszélni se lehet vele, mert ha szépen mondjuk mered ránk bambán, ha erőteljesebben akkor már bőg és nem képes semmihez se tartani magát, amit kér tőle az ember, ő meg elvárja, hogy úgy ugráljunk, ahogy ő fütyül... Pedig nem nagy kéréseink vannak és egyszerűen nem bírunk vele.

A legjobb lenne elköltözni, de azt sem lehet, mert a páromé ugye a ház (félig),és azt mondta nem fog innen soha elköltözni, ha el is megyünk se élnénk meg egy másik házban, mert az anyja jönne mindig tartani a markát. Mi minden segítséget a feneke alá toltunk és annyit se képes megtenni, hogy minket békén hagyjon vagy vmit, amivel nekünk is könnyebb lenne...


2014. júl. 18. 21:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
74%

Azt többször hangúlyoztad, hogy a ház félig a párodé, de kié a másik fele? Anyósé, nem?


A pasid megmondta, hogy nem költözik. Anyósodnak meg joga van tenni-venni az otthonában.

Megszoksz vagy megszöksz.

Nem bunkózni akarok, de nincs jobb megoldás.

2014. júl. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Papíron (jogilag) persze anyósé, miután elzsarolta apóstól...
2014. júl. 18. 21:39
 3/20 anonim ***** válasza:
81%
Sajnos a párod nem tud határt szabni az anyjának. vagy elfogadod és tudsz együtt élni ezzel (mert ez állandó vitaforrás lesz, állandó veszekedés pont...) vagy pedig választasz olyan párt, aki az anyjától el tudott szakadni. :(
2014. júl. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
81%
Hát ha jogilag az anyósé, akkor nincs közötök a lakáshoz egyelőre. Én biztos költöznék, anyóstól legalább 100 km-re.
2014. júl. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
70%
Elhiszem, hogy idegesístő, ha nincs magánéletetek, és valaki beleszól mindenbe, de most nézd a dolgokat kicsit anyuka szemszögéből is. Él a fiával egy házban, elvannak...a fia becsajozik, a nő még oda is költözik a nyakukra. A saját háztartásába befurakodik, rossz szemmel néz már mindenre, majd kitúrja a házból.
2014. júl. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
39%

#5-nek ebben igaza van.

A ház a pasidé és az anyjáé. És az anyósodé a háztartás, vagyis ő a háziasszony ott.

Mi jogon nem tetszik neked, ha ő tesz-vesz?

Tök úgy adod elő, mintha lenne neked és a pasidnak egy lakása, és az anyós odaköltözött volna.

2014. júl. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
76%
utolsó!Azért ezt te sem gondoltad komolyan!Talán Anyukának el kellene "engedni" a piciny fiát,hogy önálló életet élhessen,ez lenne a normális!Legalábbis szerintem..főleg hogy babát várnak!A ház nem csak az övé,hanem a fiáé is,de ha nem is ezt nézzük,csak ép ésszel gondolkozunk,hagyni kellene a fiatalokat élni a maguk életét,szerintem így is sokat megtettek érte!Kérdező!Én megértelek,és valószínű nem lesz könnyű dolgod,amíg a párod nem áll a sarkára!!Te nem nagyon tudsz mit tenni,mert akkor te leszel a rossz!Bár ahogy leírtad, anyósodnak így is tüske leszel a szemében..
2014. júl. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
72%
az ő lakása nem fog miatad elköltözni, ha nem akarsz anyós lakásába szülni neked kel menni, ha olyan önálloak vagytok adjátok el a házat fizesétek ki anyukát költöz olyan helyre amibe te is bele adtál nem csak beköltöztél
2014. júl. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
56%

"Talán Anyukának el kellene "engedni" a piciny fiát,hogy önálló életet élhessen"


Csakhogy a piciny fiúcska nem akar elköltözni anyuka szoknyájának széléről!


"de kora reggel már jön ide és csinál ezt-azt, vagy amit éppen kigondol."

Bammeg, otthon van! Hát már hadd csináljon azt, amit akar!

2014. júl. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Először is: ŐK ERŐLTETTÈK, hogy ideköltözzek.Èn nem akartam, pont ezèrt, mert tudtam, hogy leszenek nem kicsi gondok.

Másodszor: megbeszèltük a legelső naptól kezdve mikor ideköltöztem, hogy mindenből ki kell vennem a rèszem, ès idáig tettem is dolgom, de ha anyósnak lett èppen k*rópajtása úgy beindult, hogy bevágódjon a pasinál, hogy engem olyan szintbe akart feltűntetni, mint 1 lusta dögöt, akit ő tart el.

Hát mióta a párom keres pènzt, azóta anyós úgy gondolta ő most a pèzikèjèt' magára költi, holott 3x! annyit keres, mint èn, ez az állapot azóta van, hogy elváltak apóssal. Ők ezmiatt is mentek szèt, hogy anyósnak majdnem minden fontosabb volt, mint a család, aztán após kezdhette elôlről az èletèt, anyós meg fèltèkeny rá, mert boldog az èlettársával több ève, ő meg havonta mindig mással jön haza, de a mostani legalább tènyleg normális, remèlem ez tartós lesz. Ezekhez persze semmi közöm, ezt mind láttam, vagy a párom mesèlte el, ès higyjètek el soxor szègyelli a z anyját a barátai előtt, mert ők is elèg sűrűn jönnek ès látják ök is a dolgokat, van vèlemènyük, szóval nem hiszem, higy akkora szemètláda lennèk.

Dolgozom, fizettem a csekkeket, gondot viselek a környezetemre, ès nem azt akarom ezzel mondani, hogy ki akarok sajátítani mindent, mert nem, nekem nem kell a ház, eladni se fogják, ez se az èn döntèsem, ezt majd ha úgy gondolják majd maguk közt elrendezik.

Azt is elhiazem, hogy anyós szemszögèből

2014. júl. 19. 00:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!