Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom meghibbant vagy van...

Anyósom meghibbant vagy van valami célja ezzel? (többi lent)

Figyelt kérdés

Már harmadszor fordul elő, hogy megbeszéljük, hogy jön vigyázni a gyerekekre, mi megszervezzük a programot, és ő az utolsó pillanatban mondja le. Már volt, hogy a repülőjegyek árát, szállást buktuk vagy "csak" egy nagyon várt programot, pihenést. Most újra eljátszotta. Előfordult már többször is, de általában anyukám be tudott ugrani. (ő amúgy is többször segít, amiből persze sértődés van a másik oldalon, de mégsem esik le nekik, hogy mit kéne másképp csinálniuk) Most már anyukám is megvette a jegyeket, hogy elmehessen nyaralni, így magunkra maradtunk - de megoldottuk másképp! :))


Úgy döntöttem, tanulok a saját hibámból, a továbbiakban nem számítok a segítségükre, s ezt közlöm is velük (= kb: többetidebenemteszitekalábatokat :))


De a kérdésem lényege:

elgodnolkodtam, hogy vajon csak tökhülye vagy van valami más oka, hogy ezt míveli? Ugyanis ezek akkor kezdődtek, mikor tavaly közöltük velük, hogy pár éven belül külföldre költözünk. Lehet, hogy így akar ráébreszteni, hogy nem fog menni külföldön az ő segítségük nélkül? Vagy ne gondoljak ilyen sokat az értelmi képességeiről? :)))

Szerintetek?


2014. júl. 19. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem kell semmit beleképzelni. Ilyen és kész. Nyilván nem az az unokájáért mindent fajta, vannak saját programjai is, el tudja foglalni magát, inkább saját magára költi az idejét.
2014. júl. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Nem lehet megbízni benne, főleg nem kell rá számtani..Nem kell többször megkérni.Meg van sértődve hogy elmentek külföldre.
2014. júl. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A furcsa, hogy közben viszont azt állítja, hogy ő az a "gyerekért, unokáért mindent" fajta, és érzem, hogy magában elítél azért, hogy a gyerekek nélkül megyünk valahová (bár nem mondja). Mi több, megsértődik, ha anyukám jön hozzánk felvigyázni és nem ő.
2014. júl. 19. 19:15
 4/8 A kérdező kommentje:
A sógornőm is már külföldön él (mondjuk ilyen anya mellett nem csodálom), szerintem beijedt, hogy nem lesz kit irányítani, ha mi is megyünk.. :))
2014. júl. 19. 19:16
 5/8 anonim ***** válasza:
46%
Miért nem viszitek magatokkal a gyerekeket is?
2014. júl. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Elso ilyen alkalom utan nem kernem meg tobbet hogy vigyazzon a gyerekre.Mik a magyarazatok ilyenkor? Meg se kerdezed tole?ferjedet nem zavarja,hogy az anyja miatt mar tobbszor le kellett mondanotok a programot es meg penzt is buktatok?masban is ilyen szetszort?mert akkor tenyleg meghibbant. Te ismered...
2014. júl. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mintha csak én írtam volna ki a kérdést. Anyósomra havonta max 2-3 alkalommal bízzuk a gyereket, de rendszeresen késik/hamarabb el kell mennie vagy valamit szervezkedik.


Anyám sokkal többet segít, maximálisan megbízható és anyós meg vérig van sértve, hogy ő miért nem ugyanolyan értékű nagymama.


Mi egy évig játszottuk el ezt, majd amikor már tényleg nagyon keresztbeszervezett nekünk (rokonokat szervezett hozzánk látogatóba), akkor nagyon finoman, udvariasan megpróbáltunk vele beszélni. Akkora sértődés, kiborulás, kiabálás lett belőle, amilyet én még nem láttam. Komolyan mondom csak pislogtam, mennyire kiforgatta a mondandónkat. Kb évekre visszamenőleg minden apró sérelmet a fejünkhöz vágott (hogy én egy alkalommal nem kínáltam meg őt kávéval és hasonló szintűek is) + sógornőméket is ellenünk uszította.


Azóta mi vagyunk a hálátlanok, akik nem akarják megengedni, hogy a nagymama a saját unokáját láthassa.


Szóval az én tapasztalatom, hogy aki megbízhatatlan, az az is marad. Nem fogod tudni megváltoztatni. Beszélni pedig erről tök felesleges, mert csak sértődés lesz belőle. Szerintem finoman építsétek le, jöjjön babázni amikor csak akar, de ne számítsatok rá egyáltalán. Szerintem jobb a langyos vízben lavírozni, mint borítani a bilit. Mert a biliborítással sem fogod megszakítani a kapcsolatot vele, mert mégis csak a párod anyja, mégiscsak a nagymama, szóval utána is tartani kell vele a kapcsolatot. Úgyhogy jobb az ilyet elkerülni.

2014. júl. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Most függetlenül attól, hogy ilyen vagy célja van vele, eleve én azt nem értem, hogy mi célod van azzal hogy odamész és rákiabálod, hogy többet nem számítasz rá meg stb. Egyszerűen többet ne kérd meg semmire, meg ne hívd és kész. Nem kell ezért cirkuszt csinálni.
2014. júl. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!