Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy lehet valaki ennyire...

Hogy lehet valaki ennyire rossz emberismerő (hosszú)?

Figyelt kérdés

Na, itt vagyok én, egy lány. 3 éve ismerkedtem meg a párommal, egymásba szerettünk, blabla.

Páromról tudni kell, hogy céltudatos, folyamatosan (és tényleg mindig) eléri a céljait, nem reked meg sehol, ha kell összeesésig dolgozik, felépített maga körül elég sok mindent még, holott nincs 30 éves. Van egy vállalkozása, amit olyan ügyesen csinál, mint senki más, és a kollégái nap mint nap kérik a segítségét, pedig tudniuk kéne már mindent, a párom pedig magától jött rá, néha nem kicsit kockáztatva.

Ha bárkinek baja van, előbbre helyezi a sajátjánál, az alkalmazottakkal elnéző, kívánni se lehetne jobb főnököt.

Családjával is ugyan ez a helyzet, ha valakinek van baja, azonnal ugrik, intézkedik, segít.


Viszont az anyukája...nem is tudom, hogy hogyan kezdjem. Az első, hogy kapott egy vállalkozást a páromtól, amit nem tud működtetni, segítő szándékú javaslatot nem fogad, és átkozza a fiát nap mint nap, hogy hogy kib...ott vele ezzel a vállalkozással. (más mondjuk összetenné két kezét)

Másik, van egy testvérkéje a páromnak, aki le se sz..rja anyukát, nem is él velük, elköltözött már régen, ő is elvan a saját kis világában, csak azt felejti el, hogy vannak szülei és testvére.

Az anyuka pedig olyan imádattal beszél minden nap erről a lányról, mintha megmentette volna a világot, míg az én párom csak egy kis szemét a szemében, holott oly sok mindent köszönhet neki, hogy felsorolni se lehetne. A párom lassan agyvérzést fog kapni ettől, és én is, mert én vagyok a szemetesláda, akinek mondhatja a magáét anyuka, folyton a kis fiát szidva. nem veszi észre, hogy ha baj van, a kis kedvenc lány a telefont se veszi fel, míg a párom egyből ugrik, hetente több tízezer Ft-ot költ az anyuka cégébe, meg persze mindent ő intéz, mert anyuka nem csinál semmit a panaszkodáson kívül.

Mégis mit tennétek a helyemben? Nem akarok összeveszni senkivel, de kezdem elveszíteni a türelmemet, és közben a kétségbeesés is jelen van, hogy egyszerűen nem látja a dolgok valódiságát, a kis képzeletében másképp van minden, és azt hiszi, az a valóság.


2014. júl. 30. 15:03
 1/6 szakor ***** válasza:
76%

S mi a helyzet apukával?

Elmenekült? Vagyis kikerült a családból valamilyen ok miatt.

Van egy olyan érzésem, hogy anyuka nem tudta feldolgozni/megbocsátani apuka eltűnését, s efölötti bosszúságát viszi át az egyetlen férfira a közelében.

S mit szól a fiú? Megszokta? S mi a baj?

Szeretnél Te intézkedni?

2014. júl. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Uljetek le beszelni az anyukaval.Ha nem ert a szep szobol,a parod is sz@rja le,mint a lanya.Halatlan ember.Majd meglatjuk mihez kezd az annyira ocsarolt fia nelkul.Ha annyira isteniti a lanyat,akkor menjen hozza.Meg kell am fizetni a tanulo penzt.:)

Gondolom gyerekkorukban is a lany volt a kedvence alapbol.

2014. júl. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A lényeg hogy a családi béke is megmaradjon, de anyóspajtás is fölfogja a valóságot. A férjednek ő nagyon fontos, azért gondoskodik róla. Ha összevesztek anyóssal, akkor a ti házasságotok is csak a kárát látja a vitának. Először javaslom keress rá a neten az Erőszakmentes Kommunikációra, mert ez a legjobb fegyver anyós ellen. Videőmegosztókont biztos hogy fogsz látni többet is.
2014. júl. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Meg van apuka még, ő is segíti mindenben a feleségét, amiben csak tudja. Ő is nagyon nagy teherbírású, sokat is dolgozik. Ő ezekről nem is nagyon tud, vagy nem akar, nem tudom, vele igazából annyira nem szoktam beszélgetni.


Az a baj, a párom is látja ezt (bár én nem szoktam mondani mindig, ha épp anyuka ócsárolja a páromat, mert nagyon rosszul esik neki, és próbálom megkímélni, de néha nem bírom magamban tartani), de nem tud semmit csinálni, egyszerűen annyira jóságos, hogy ha egy nappal ezelőtt anyuka nagyon csúnyákat kívánt a páromnak, másnap ugyanúgy segít neki, mintha semmi sem történt volna. Én nem akarok beleszólni abba, hogy hogy segíti,vagy miképp cselekszik, hisz az ő anyja, az ő pénze, esetleg javaslom. Egyébként szerintünk is az lenne a legegyszerűbb, hogyha egyszer a segítség elmaradna, és koppon maradna. De ha ez lenne, akkor csak rosszabb lenne a páromnak, előre látom..:(

2014. júl. 30. 15:39
 5/6 szakor ***** válasza:

Ha megvan apuka, akkor vele ülj le először! Továbbra is azt gondolom, hogy családi konfliktus van a háttérben, s jó lenne kideríteni, miféle. Márha lehet beszélni komoly dolgokról az apukával.

A "beleütöm az orrát a kakiba, hátha felébred"-féle megoldások kétségesek, s olykor csak súlyosbítják a helyzetet. Egyedül nem boldogulsz, az elég nyilvánvaló, családon belül kell megpróbálni először segítséget találni. Nekem nagyon hiányzik az apuka a képből. Úgy a jelenléte. Persze nem tudom, a státusod milyen erős, s apuka mennyire mozgósítható. Ha nem megy, akkor marad, amit ajánlanak...

2014. júl. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem ő az első ember, aki azt imádja, aki nem törődik vele, és abba törli a lábát, aki töri magát érte. Ott van például a párod, ő is annak a kívánságait lesi, akitől egy köszönömöt sem kap. Bár ő inkább az olyan jószívű, hogy mindenki kihasználja-típusnak tűnik.
2014. júl. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!