Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csináljak ebben a helyzetben?

Mit csináljak ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

3éve vagyunk együtt a párommal az é szüleim segítenek néha az ő szülei is de minimálisan . Most több mint 2hónap után(csak akkor hívják ha kell valami) felhívta a párom édesapja hogy szeretne pénzt kérni. A párom meg természetesen adott 50ezer forintot (közös kasszán vagyunk) de engem meg sem kérdezett. Mikor számon kértem azt mondta ez mindig így lesz fontosak a szülei.

A nővére már 5éve nem beszélt a szüleivel mert állandóan lehúzták. Hogyan értessem meg vele hogy kihasználják? Én rosszul vagyok ettől az egésztől.



2014. aug. 6. 02:25
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
A ferjed felnott ember, a sajat penzebol eldonti, hogy ad a szuleinek vagy nem.
2014. aug. 6. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

1. hat... mivel irta, hogy kozos kasszan vannak, igy nem igaz, hogy az o penzebol...

Ez ilyen lehet donteni, o vagy a szulei szitu.

2014. aug. 6. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

2: de a kozos kasszaba mindenki beteszi a penzet. Vegye ugy, hogy most a ferje 50ezerrel kevesebbet adott.


Sosem talaltam szimpatikusnak, amikor az ifju felesegek akartak eldonteni, hogy a sajat szuleinek mikor es mdnnyi penzt adhat a ferjuk.

2014. aug. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%
hát márpedig a közös kassza azért közös, hogy közösen döntsenek róla. mikor az egyik fél csak úgy eltesz 50kt amit vissza se látnak akkor amiatt a fél miatt a másik is szenved. Mi is közös kasszán vagyunk és minden anyagi döntést együtt is hozunk meg. Egyszer sem volt még olyan, hogy ez máshogy lett volna. De aki nem tud kommunikálni annak nem való a közös kassza, és én meggondolnám, hogy inkább leváltom a mindenki magának vesz ami kell elvre :(
2014. aug. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Oké, hogy közös kassza, de a feleség itt meg akarja tiltani a férjének, hogy támogassa a szüleit. Mégis hogy lehet megoldani a szülei támogatását úgy, ha a feleség nem akár beleegyezni?


Szerintem ez pont olyan kérdés, amibe a másik fél ne szóljon bele.

2014. aug. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
96%

Ha tamogatni akarja a szuleit anelkul, hogy megbeszelne a felesegevel, akkor meg kell szuntetni a kozos kasszat.

ugy latom, a feleseg itt attol fel, hogy ez nem egyszeri eset, hanem egy folyamat kezdete.

Egy olyan folyamat kezdete, amit mar latott masnal, hogy hova vezet.

A "mindig igy lesz" az meg azt jelenti, hogy siman elveszi a felesegetol (elettarsatol?) a penzt, ha neki kell valamire.

Ez nagyon nem rendeben levo dolog.

2014. aug. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
93%

Szerintem nem kellene a feleséget támadni. Más szituáció lenne ha a férj azt mondja, hogy drágám ez a helyzet áll fenn, tényleg szükségük van a pénzre. A kérdező lehet, hogy húzza a száját de csak nem tiltaná meg a dolgot. Legalábbis gondolom.

Jogosan is van kibukva, mivel KÖZÖS kasszán vannak. Bezzeg ha feleség venne ki pénzt, akkor az lenne, hogy hogy nem rohad le a keze...

Szerintem sem fer ez így

2014. aug. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél ki 50.000-et te is és költs magadra. Neked is jogod van rá, mert közös. Ez jó lecke lesz.
2014. aug. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A közös kassza lényege, hogy közösen döntenek a pénz sorsáról.

Én ebben a hónapban csak a saját étkezésemről gondoskodnék, férj meg oldja meg ahogy akarja. Ha számonkér, akkor meg küldeném a szüleihez, merthogy ott van a kosztpénz. 50ezer az nem kevés pénz...legalábbis nekem.


Egyébként mire kellett a pénz?

2014. szept. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!