Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tehetek én ebben a helyzet...

Mit tehetek én ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Előre elnézést, hogy hosszú leszek, de ezt nem tudom röviden leírni!


Fél éve vagyunk együtt a párommal, nagyon sorsszerűnek éltük meg a találkozásunkat és nagyon szeretjük egymást. Nem vagyunk már tinik, én 26 éves lány vagyok, ő pedig 30 éves. Mindketten egy komoly kapcsolatból léptünk ki, én 4 évet voltam együtt az exemmel, 2 évet együtt is éltünk, ő pedig már tervezte az összeköltözést a volt párjával, amikor vége lett. Ez csak azért fontos, mert emiatt és mert már abban a korban vagyunk szerintem, olyan társat kerestünk, akivel családot alapíthatunk. Ezt most úgy érezzük, hogy megtaláltuk a másikban és úgy gondoljuk nincs értelme húzni a dolgokat, ezért már 1 hónapja hozzám költözött a társbérletembe és 2 hét múlva megyünk tovább saját albérletbe. Szóval minden szép és jó, csak egy bökkenő van a dologban, az pedig az anyukája.


Az édesanyja egy tanult, értelmes tanárnő, aki 4 éves kora óta egyedül neveli. Nem volt könnyű neki, mert egyrészt külföldről érkezett az országba, úgy, hogy nem beszélte a nyelvet, másrészt van valami problémája a csípőjével a szülés óta, így nehezen tud dolgokat megcsinálni, nem tud lehajolni, cipekedni ilyesmi. A párom már kicsi kora óta úgymond gondoskodik róla, gyakorlatilag főzött, takarított, cipekedett bevásárláskor, segített a hivatalos ügyek intézésében (mivel neki már anyanyelve a magyar), orvoshoz kísérte, levágta a lábkörmét...stb. Szóval szerintem példa értékű, ahogy az anyjával viselkedett. Soha nem hozott szégyent rá. Viszont egy idő után ő is rájött, az anyukájának csak az a jó, ha úgy csinálja a dolgokat, ahogy ő mondja, a párom viszont sokkal másabb felfogású ember, sok mindenről különbözik a véleménye és mivel ezt az anyukája nem tudta elfogadni, így nem is mondott el neki szinte semmit, aminek az lett a következménye, hogy gyakorlatilag nem ismeri a saját fiát. A barátnőit nem mutatta be neki, nem tudja, hogy szokott lovagolni, autóversenyezni és még nagyon sok dolgot. Az előttem lévő barátnőjének volt egy kislánya, ami miatt az anyja mindenfélének elhordta a lányt anélkül, hogy ismerte volna, soha nem is találkoztak.


Aztán megismert engem. Nagyon hamar egymásba szerettünk, nekünk is meglepő volt, mivel csak pár hónap telt el a szakításaink óta, de a legmeglepőbb az volt, hogy a párom szeretett volna bemutatni az anyukájának és szerette volna, ha elfogad, mivel velem már az elejétől kezdve nagyon komolyan gondolta a dolgot. Ezért nem is aludt nálam nagyon sokáig, mert akkor az anyja szemében én egy lotyó lettem volna... Már ezt is nehezen viseltem, de elfogadtam. Aztán amikor otthon bejelentette, hogy elvinne oda, akkor az anyja csak annyit kérdezett, hogy "Minek?". Hát így kezdődött a kapcsolatunk. :) Aztán eljött a nagy találkozás napja, nagyon udvarias és jól nevelt voltam, igyekeztem segíteni, amiben tudtam, elmosogattam, segítettem lepakolni az asztalt ilyesmi. De amikor magamról kezdtem mesélni, már láttam, hogy itt gondok lesznek. Egyrészt nem tetszett neki, hogy pénztárosként dolgoztam (igaz diplomám van, de sajnos nem tudtam hasznosítani), bár áradoztam neki, hogy mennyire szeretem a munkahelyem, de csak azt mondogatta, hogy azért ez nem olyan munka, amit hosszútávon akarhatok csinálni. Aztán jött a másik neki nem tetsző dolog, hogy anyukám is pénztárosként dolgozik. :)Bár rosszat nem mondott, de láttam rajta, hogy nem nagyon tetszik neki a dolog. Viszont összességében jól sikerült a találkozás, felajánlotta, hogy tegezzem, úgyhogy örültünk, hogy úgy tűnt elfogadott és tetszem neki. Mikuláskor vittem neki ajándékot, már fényképet mutogatott a családról, karácsony előtt pedig meghívott magukhoz, ott aludtam, megajándékoztuk egymást, úgy tűnt minden rendben. Egy feszültség forrás volt köztünk, mégpedig az, hogy közben elveszítettem a munkámat és nem találtam másikat, de engem is nagyon zavart a dolog, nem csak őt. Viszont volt megtakarított pénzem és a szüleim is támogattak anyagilag, amíg nem találok mást. Szóval nem támaszkodtam anyagilag ekkor sem a páromra, sőt én segítettem ki őt, amikor nem tudta kifizetni a főiskoláját, bár erről az anyukája nem tud.


Aztán karácsonykor leutaztunk vidékre a szüleimhez és úgy volt, hogy amikor visszamegyünk, akkor a párom bemutat az apukájának is, mivel úgyis meglátogatja őket. Erre 2 nappal azelőtt, hogy visszamentünk volna kapott egy smst az anyjától, hogy egyedül menjen és nem magyarázta meg miért. Nincs mit szépíteni, eléggé rosszul esett a dolog, de csak bosszankodtam egy kicsit, aztán beletörődtem. Viszont miután az apukája elment ő elég csúnyán összekapott az anyjával és az lett a vége, hogy azt mondta az anyja, hogy ne is vigyen engem oda többet. Én mondtam a páromnak, hogy oké, nem is akarok oda menni többet, mert nem szeretek olyan helyen lenni, ahol nem látnak szívesen és úgy éreztem, hogy nem is szolgáltam rá erre.


Közben a párom talált egy jobban fizető munkát és úgy döntött, hogy bár szereti a munkahelyét, de ahhoz, hogy előre tudjunk lépni szükséges megtennie ezt a lépést és a karrierje szempontjából is előnyös lépés volt. Az anyukájának ez sem tetszett, mert szerinte ott hagyta a biztosat a bizonytalanért, pedig egy multi cégről van szó, úgyhogy nem mondanám bizonytalannak, bár az anyukája már előtte is azt mondogatta, hogy úgysem fogja megkapni azt a munkát, de én tudtam, hogy elég rátermett a párom és nekem lett igazam. :) Nagy volt az öröm részünkről, csak az anyukája árnyékolta be, de nem hagytuk, hogy elrontsa az örömünket, lelkesen tervezgettük a jövőnket. Aztán mivel a munkahelye nagyon közel van az én albérletemhez, logikus lépésnek tűnt, hogy ideköltözzön, mert így sokat tud spórolni a benzinnel. Azt hiszem az anyukájánál ez volt az a pont, ahol teljesen kiakadt, mivel a "kis"fia még sosem költözött el tőle és gondolom pánikba esett. Mindenáron le akarta beszélni, de amikor látta, hogy esélytelen, akkor azzal próbálta zsarolni, hogy mivel a lakást pár éve a párom nevére íratta az apukája, vannak kötelezettségei és ugyanúgy haza kell adnia a havi 30 ezret, ahogy eddig tette. Lett is néhány vitánk emiatt a párommal, de végül megbeszéltük, hogy odaad havi 10ezret. Mondta az anyjának, hogy ha továbbra is így viselkedik, akkor egyedül fog maradni, mert mindenkit elmar maga mellől, de az volt a választ (mint mindig), hogy őt ne fenyegesse azzal, hogy egyedül marad, mert ő is egyedül hagyhatta volna a páromat, amikor kicsi volt és az apja lelépett, mégis felnevelte. Szóval haragban váltak el az anyukájával, nem is tudta vele megbeszélni, hogy akkor hogyan is legyen a továbbiakban, mert ő úgy gondolta, hogy még mindig segíteni fogja, még ha nem is minden nap, de nem volt hajlandó beszélni.


Most ott tartunk, hogy 1 hónapja elköltözött, azóta egyszer felhívta az anyukáját, hogy tud-e valamiben segíteni, de ő gyakorlatilag annyit mondott, hogy köszöni, hogy megkérdezte és rátette a telefont. Azóta többször írt neki e-mailt, hogy minden rendben van-e és kell-e valamit segíteni, de mindegyikre egy válasz jött: "Megkaptam az e-mailedet.". Nem tudja, hogy milyen a páromnak az új munkahelye, nem tudja, hogy közben én is találtam munkát és 2 hete dolgozom, ráadásul iskolában, amit már szégyellnem sem kell előtte, nem tudja, hogy kivettünk egy albérletet, semmit nem tud a fiáról. Nőnapon vitt neki virágot, de nem volt otthon, így ott hagyta neki a konyhapulton és annyit sem írt neki, hogy "köszönöm".


Tegnap este felhívta telefonon, nagyon távolságtartó volt és kimért, úgy köszönt a fiának, hogy "jó estét", mintha egy idegen lenne. Aztán mondta, hogy ma 3 órára várja haza. Mikor visszakérdezett, hogy miért azt mondta, hogy meg kell beszélniük néhány dolgot. Több, mint 1 órája ott van és meg óriási gyomorideggel várom a fejleményeket.


Igazából ebben az egy hónapban nagyon nyugodtak voltunk, mert nem okozott feszültséget az anyukája, de közben tudom, hogy a páromat bántja ez a helyzet, mert ő úgy érzi felelősséggel tartozik iránta és nem akarom, hogy rosszul érezze magát, ezért szeretném én is rendezni a dolgokat, de tehetetlennek érzem magam. Az anyukája nem tudja megmondani, hogy mi a problémája velem, igazából szerintem olyan vagyok, akinek általában örülni szoktak a szülők, mert tisztességes, becsületes, jószándékú ember vagyok, sosem tennék rosszat másoknak és ezt szokták értékelni. Ő mégsem tud elfogadni, vagy inkább ezt a helyzetet, már magam sem tudom. Én elhiszem, hogy neki is nehéz, hogy egyedül maradt, de pont ezért gondolnám azt, hogy nem kellene így viselkednie. Ráadásul a családban senkinek sem mondta el, hogy a párom elköltözött, olyan, mintha azt gondolná, hogy ez csak egy átmeneti helyzet és majd visszamegy. :( Teljesen tanácstalan vagyok, hogy mit tehetnék, örülnék néhány hasznos gondolatnak. :)


2014. márc. 16. 16:20
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
16%
Írd le rövidebben mert senki nem fog ennyit elolvasni. Én ott feladtam ahol azt sorolod gyerekkel fejjel mit csinált a párod anyukának pl bevásárlás haza vitele :)
2014. márc. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Ha rövidebben írnám le, akkor nem kapnátok teljes képet, mert minden számít, amit leírtam. Ha csak annyit mondanék, hogy "anyuka nem szeret és nem beszél a fiával 1 hónapja, mit tegyek?", akkor nem hiszem, hogy hasznos tanácsokat tudna bárki adni. :)
2014. márc. 16. 16:32
 3/29 anonim ***** válasza:
88%

Arra vigyázz, hogy te ne szidd az anyukáját a párodnak. Ha ő szid téged, te pedig korrekt vagy, veled fogja továbbra is jobban érezni magát.


Remélem, hamar hazaér és megnyugtat a párod, majd számolj be a fejleményekről!

2014. márc. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Anyukám is ezt szokta mondani, hogy bármi történjen is, akkor is az édesanyja és én nem mondhatok rosszat róla. Igyekszem is ezt szem előtt tartani és biztatom, hogy keresse az anyukáját, de néha elég nehéz, amikor igazságtalannak érzem az anyukája megnyilvánulásait. :(


Köszönöm, hogy végigolvastad! :)

2014. márc. 16. 16:39
 5/29 anonim ***** válasza:
27%
Összefoglalva: a kérdező tökéletes, a barátja anyukája ok nélkül nem kedveli, továbbá a kérdező pár hónap után jobban ismeri a fiúját, mint annak a tulajdon édesanyja. Kérdés nincs.
2014. márc. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
:))) Oké, köszi. Ez is egy nézőpont. :)
2014. márc. 16. 16:50
 7/29 anonim ***** válasza:
94%

1. A barátod anyja nem fogta fel, hogy a fia felnött és moeg mindig irányítani akarja.


2. Egyetlen nöt sem fog soha elfogadni a fia mellé, mert féltékeny minden nöre, aki a közelébe kerül.


3. A barátod eddig teljesen az anyjától függött érzelmileg, most tett egy nagy lépést, hogy elköltözött onnan.


4. Az anya most elkezdte érzelmileg zsarolni, ennek egyk eszköze, hogy nem hajlandó vele telefonon beszélni.



5. A mai találkozás jó eséllyel arról fog szólni, hogy a barátod vagy öt választja, vagy ha téged, akkor többé nem áll vele szóba.


6. ITT derül majd ki, hogy a barátod képes-e felnöttként viselkedni, ugyanis ha az anyját választja vagy továbbra is erölteti a kapcsolatot vele, akkor elvesztetted a játszmát, ettöl kezdve az anyja diktál továbbra is.


7. Ennek ellenére rosszat ne mondj róls, söt a legjobb, ha egyáltalán nem mondasz véleményt. Ez a barátod ügye, neki kell döntenie, hogy hagyja-e magát zsarolni.

2014. márc. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
34%

Úristen. Nagynehezen végigolvastam, de könyörgöm, ezt komolyan gondoltad? Nem sok választ fogsz az 5 oldalas regényedre kapni...

Na akkor a véleményem. Kiemelem, mire reagálok, mert a szöveg önmagában nagyon átláthatatlan lenne amúgy.


"Ezért nem is aludt nálam nagyon sokáig, mert akkor az anyja szemében én egy lotyó lettem volna... "


Te nem gondolod úgy, hogy 30 évesen gond van azzal, ha az egy "férfi" otthon lakik? És nem gondolod, hogy 30 évesen SÚLYOS gondok vannak vele, ha az anyukája véleménye aggasztja arról, hogy ennyi idősen kinél alszik? És méginkább: te nem gondolod, hogy igazán komoly gondok vannak vele, ha 30 évesen be kell számolnia az édesanyjának arról egyáltalán, hogy hol éjszakázik, mit csinál?


"Egyrészt nem tetszett neki, hogy pénztárosként dolgoztam (igaz diplomám van, de sajnos nem tudtam hasznosítani), bár áradoztam neki, hogy mennyire szeretem a munkahelyem, de csak azt mondogatta, hogy azért ez nem olyan munka, amit hosszútávon akarhatok csinálni."


Reménykedett, hogy nem éred be ennyivel diplomásan. Szerintem jogos. Ebben nem látok kritikát.


"Aztán karácsonykor leutaztunk vidékre a szüleimhez és úgy volt, hogy amikor visszamegyünk, akkor a párom bemutat az apukájának is, mivel úgyis meglátogatja őket. Erre 2 nappal azelőtt, hogy visszamentünk volna kapott egy smst az anyjától, hogy egyedül menjen és nem magyarázta meg miért. Nincs mit szépíteni, eléggé rosszul esett a dolog"


Miért? Miért veszel mindet magadra, ami nem rád tartozik? Akkor mindenféle hátsó gondolat nélkül, bármi közbejöhetett az édesanyjának, ami veled abszolút nem kapcsolatos. Neked mégis az az első, hogy magadra gondolsz és megsértődsz. Ez kicsit visszás. Sértődés helyett megkérdezhetted volna miért döntött így - netán megbetegedett, történt valami az életében, ami miatt rosszul érezte magát és nem vágyott társaságra, stb.


"Viszont miután az apukája elment ő elég csúnyán összekapott az anyjával és az lett a vége, hogy azt mondta az anyja, hogy ne is vigyen engem oda többet."


Nem értem, hogy jutottatok idáig, kifejtenéd?


"Az anyukájának ez sem tetszett, mert szerinte ott hagyta a biztosat a bizonytalanért"


Véleménye ugye lehet? Vagy csak neked és a fiúdnak megengedett ez? Nem értem, hogy téged miért érint, hogy a pár hónapos barátod édesanyja mit gondol az ő munkahelyváltásához? Neked ehhez abszolúte semmi közöd. Te mit szólnál, ha a fiúd sértődne meg a te édesanyádra, aki a tiéddel ellentétes véleményt alkot a munkahelyedről? Ugye, hogy nem lenne szép.


"Azt hiszem az anyukájánál ez volt az a pont, ahol teljesen kiakadt, mivel a "kis"fia még sosem költözött el tőle"


De gondolom azt te is felfogod, hogy abban nem az anyukája a hibás, ha a kisfia 30 éves koráig még nem nőtt fel annyira, hogy elköltözzön?


"azzal próbálta zsarolni, hogy mivel a lakást pár éve a párom nevére íratta az apukája, vannak kötelezettségei és ugyanúgy haza kell adnia a havi 30 ezret"


De azt is érdemes lenne megint figyelembe venni, hogy az anyuka mondhat akármit, ha a fiúd felnőtt és szarik a hülyeségére.


"de végül megbeszéltük, hogy odaad havi 10ezret."


Gratulálok a sok eszéhez.


"Nem tudja, hogy milyen a páromnak az új munkahelye, nem tudja, hogy közben én is találtam munkát és 2 hete dolgozom, ráadásul iskolában, amit már szégyellnem sem kell előtte, nem tudja, hogy kivettünk egy albérletet, semmit nem tud a fiáról."


És? Ha neki így megfelel, te miért téped ezen magad?


"úgy köszönt a fiának, hogy "jó estét"


Uramatyám, most összedőlt a világ asszem, hogy merte?!


"Több, mint 1 órája ott van és meg óriási gyomorideggel várom a fejleményeket."


Milyen fejleményeket? Miről? Mi a fenét gyomorideg neked arról, hogy a fiúd az anyukájánál van? Marhára nem értem.


'anyukája nem tudja megmondani, hogy mi a problémája velem, igazából szerintem olyan vagyok, akinek általában örülni szoktak a szülők'


Beképzelt és a semmin nyavalygó, idegeskedő, besértődő, olyan, aki mások dolgába üti az orrát?


Következtetés: a fiúd anyja tipikus hülye anyós jellem, aki nem bírja elfogadni, hogy a fia állítólag felnőtt. Te meg tipikus nyavalygós pina vagy, akinek minden baj, és mindennek róla kell szólnia, nem bír kimaradni mások dolgaiból. Az anyós nagyon hülye, de te sem gyengén vagy az.

A hab a tortán azonban a 30 éves kis pisis párocskád, aki még mindig fut az anyucija után...


Áhh... és még ti gondoljátok komolyan a "kapcsolatot" :D

2014. márc. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
69%
Nos. Most lehet, hogy bunkó leszek és lepontoztok, de a párod anyukája egy buggyant, rosszindulatú banya. Egyedül nevelte fel, és? Kit érdekel? Még szép, hogy felneveli a gyereket, ha már megszülte, könyörgöm. Az ő részéről meg semmi hála, semmi kedvesség, a fiát meg 30 éves korában is magához akarja szögezni és kisajátítani? Ez NEM normális, ez beteges viselkedés. Kihasználja a gyerekét és most fél, hogy oda lesz a kényelem. Ja, és emellett még tuskó paraszt is. Az én szüleim is régimódiak, sok mindent nem néznek jó szemmel, de soha, soha az életben nem bánnának így egy másik emberrel, főleg nem a gyermekük szerelmével! Undorító. Én a helyedben nem is törődnék vele, fulladjon meg a rosszindulatában.
2014. márc. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
42%

Szoval nem olvastam el.


De ha az anyukaja nem szeret teged, ne menj oda es kesz

Majd a baratod egyedul latogatja

2014. márc. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!