Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Válás közben, az anyóst el...

Válás közben, az anyóst el lehet-e tiltani a láthatástól?

Figyelt kérdés
Én szó szerint az anyósomtól válok. A férjemnek nem kellenek a gyerekek, mikor oda adom őket láthatásra, mindig anyósnál vannak, a férjem nem törődik velük. Anyós teljes mértékben ellenem neveli a gyerekeket. Az apától nem szeretném eltiltani őket, de ő olyan mint egy báb, mert az anyósomnál lakik, és azt csinálja amit ő mondd. A bíróságra is olyan lehetetlen dolgokat adott be, hogy nem törődöm a gyerekekkel születésük óta, születésük óta 3 műszakban dolgozom, stb. persze bizonyítani tudtam hogy ezek nem így vannak. Sőt mikor eljöttem, visszamentem a rendőrökkel a gyerekekért... a bíróságra úgy adta be a papírt (a volt párom)igazából anyós, hogy én úgy mentem el, hogy otthagytam a gyerekeket és eszem ágában sem volt visszamenni értük. Persze most nálam vannak, de nincs még bírósági határozat. Hát megköszönöm aki tanácsot ad! :)

2014. aug. 11. 01:02
 1/10 anonim válasza:
73%
El lehet de csak ha bizonyítani tudod hogy amikor megnézi az árt a gyereknek mert amugy-nem lehet mert rokoni kapcsolat fűzi hozzá
2014. aug. 11. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Nem, nem lehet, a bíróságon lehet kérni, de a rosszban vagyok vele nem indok, csak a veszélyeztetés. Ha elváltok, a masik szulo oda viszi es arra bízza a gyerekeket, akire akarja.

Neveld ugy a gyerekeket,hogy eszükbe ne jusson elhinni, amit a mama mond.m

2014. aug. 11. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz, hogy a nagymamától (mert a gyereknek nem anyósa, hanem nagymamája) eltilthasd, igen komoly indok kell, mármint hogy valamivel veszélyezteti a gyereket, és az nem veszélyeztetés, hoyg az anya meg az anyós nem bírják egymást.
2014. aug. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Off: Szedd le a nevedet, mert így bárki rád ismer. Én pl. egy pillanat alatt megtaláltalak facebookon. Cukik a gyerekek. :)


On: Sajnos ennél tényleg komolyabb indok kell az eltiltáshoz.

2014. aug. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Szia, szerencsére nincs ilyesmiben tapasztalatom, tehát nem ismerem a konkrét jogi környezetet. De én szerintem elvinném a gyereket pszichológushoz, és kérnék tőle vmiféle szakmai javaslatot írásban arra vonatkozóan, hogy az anyósnak az anyával szembeni egyértelműen rosszindulatú, ellenséges magatartása a gyermek egészséges szellemi fejlődését akadályozza, összezavarja. Szerintem a veszélyeztestés nem csak fizikai jellegű lehet. Amennyire tudom a gyermek egészséges testi és lelki fejlődését kell figyelembe venni. Neki az anyja mellett a helye, a bíróság meg is hozta ez irányban a döntést. Hivatkozni kell arra, bizonyítani ismét, hogy az apa nem tart igényt rájuk, sajnos, az anyós viselkedése meg nagy mértékben összezavarja, elbizonytalanítja a gyermeket. Mert a gyermeknek a legfontosabb a biztonságérzet, hogy az anyjában megbízhat, számíthat rá, stb. Anyós pont ezt ássa alá, ergo egy bizonytalan, depresszív, félénk személyiség alakulhat ki. Esetlegesen, az anyával, majd másokkal szemben is, antiszociális, erőszakos cselekedetekben nyilvánulhat meg az anyós hozzáállása. Rövid távon hiperaktivitást is eredményezhet. A pszichológus megtudná mondani, h manapság mi mindent eredményezhet gyerekeknél ilyen jellegű háttér, mikre lehetne hivatkozni. Szerintem valami ilyesmivel, pszichológus által alátámasztva esetleg meg lehetne próbálkozni. Egy próbát megér a nyugalmatok érdekében, ha anyós tényleg ennyire ellehetetlenítni az életeteket.
2014. aug. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Utolsó vagyok, és szerintem is szedd le a neved, mert így bárki felismerhet, nehogy felhasználható legyen ez majd veled szemben!!!
2014. aug. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is orvoshoz vinném a gyerekeket, de minimum felhívnék egyet és megbeszélném vele a helyzetet, hogy ez így nem jó, sok a feszültség. Lehet előbbre lennél avval, ha CSAK A TE felügyeleted mellett találkozhatnának. Azt lehet könnyebben el tudod érni és, ha a mama előtted is uszít ott helyben tudod korrigálni a helyzetet.
2014. aug. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
10%
A bosszú csak bosszút szül.kell az neked fel eméssze az életed?Jól írja itt valaki,neveld úgy a gyerekeid,max bólogatnak anyósnak és kész.Viszont ha hagyod a gyerekek ott legyenek,annyival is kevesebb dolgod lesz.lesz pár lukas órád amit azzal töltesz amivel akarod.El marad a világ hábórus egymásnak bekeményítés.ne foglalkozz vele,te teljesited és biztosítod a láthatást nem tudnak beléd kötni.Tudod többet ésszel,majd elülnek a kedélyek.ne a méreg düh irányitson.
2014. aug. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenki válaszát.

Csak az a baj, hogy a gyerekek 4 évesek (kicsik) és látom rajtuk, hogy ez a helyzet nagyon nem jó nekik. A pszichológus már nekem is az eszembe jutott pont tegnap, mikor vittem az oviba őket, mert teljesen ki voltak kelve magukból nem akartak elengedni, ma meg aztán tényleg aggódtam mert rosszabb volt mint a tegnapi. Anyós mondta nekik, hogy ez az ovi nem jó, ne járjanak oda, tele beszélte a fejüket. Megy sok ilyen hasonló dolog van. Nem azért szeretném eltiltani a "mamától", mert én nem vagyok vele jóba, hanem azért mert látom a gyerekeken hogy ez nekik nem jó, és nem tudják hova tenni ezt a dolgot. Ezért nem is szeretném még én is azzal összezavarni őket, hogy én is a mama ellen beszélek.

Hát elég nehéz.

Köszönöm mindenkinek!!! :)

2014. aug. 12. 09:51
 10/10 Devil-boy válasza:
A birosagtol tavoltartast kell kerni az anyos ellen meghozza azzal az indokkal hogy veszelyezteti a gyerekek fejlodeset es oviba jaarasat a pszihologus az lehet m lenne rossz otlet nem beszellek hulyeseget 6an vagyunk testverek es nalunk komolyabb bajok is voltak az anyos keveresebol meg most kell lepni mielott nagyobb gond lesz
2014. okt. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!