Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Lányom esküvője lesz és...

Lányom esküvője lesz és természetesen ott lesz a volt nejem. Hogy kezeljem ezt a helyzetet, ha még az apa-lánya tánctól is el akarnak "tiltani"?

Figyelt kérdés

Szóval van az exnejem és én, már évek óta elváltunk. Van két gyermekünk: egy fiunk és a kisebbik lányunk, neki lesz most az esküvője. De az exnejemmel nagyon rossz viszonyban vagyünk, évek óta nem találkoztunk még csak nem is köszönt nekem akkor sem, amikor évekkel ezelőtt összefutottam vele. Tudni kell, hogy azóta már van egy új férje, akivel a gyerekeink a jóban vannak, ezt az embert én nem ismerem csak hallottam róla. Az esküvőre természetesen hivatalos vagyok, de félek, hogy ki fognak nézni onnan, ráadásul a feleségem azt akarja, hogy az apja-lánya táncot a lányom ne velem, hanem az új férjével táncolja a közös gyermekünk, akit ráadásul együtt vártunk stb. stb.. Sőt, ő azt sem akarta, hogy egyáltalán ejöjjek.


Hogy kezeljem az exnejem, hogy ne legyen semmi incidens, elvégre elkerülni nem tudom teljesen?


Vagy ne menjek el? Már a lányunk is mondta nekem négyszemközt, hogy elege van az anyjából ilyen szempontból, vagy jöjjünk mind a ketten, vagy ha én nem jövök ő se jöjjön a pasijával, nem fog megharagudni, de már ne csesszük el ezzel az esküvőjét.



2014. ápr. 14. 12:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem az ex feleség fog dönteni, ne félj.


Menj el mindenféleképp, hiszen a lányod ezt szeretné. Tartsd ezt szem előtt, és ne érdekeljen, ha esetleg kinéznek, mert a lányodért mész el, nem miattuk.


Az apa lánya táncról is a lányodat kérdezd meg, és mondd meg neki, ha szeretnéd eltáncolni vele.

Ne légy tesze tosza, és egyszerűen sz.rd le, hogy mit mond neked az exed. Úgyse ő dönti el, hogy kivel táncoljon a lányod.

2014. ápr. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nos, ebben nem az exed dont, hanem a lányod. Neki kell világosan meg az esküvő elott közölni az anyjával, hogy veled fog táncolni, nem anyuka férjével.
2014. ápr. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Még az esküvő előtt ülj le a volt feleségeddel, az új párjával és a lányoddal. Együtt beszéljétek meg, hogy ez most nem a ti veszekedésetekről szól, hanem a lányotokról. Beszéljétek meg, hogy erre a pár órára mindenki félreteszi a sérelmeit és normálisan fog viselkedni. A lány meg eldönti majd, hogy kivel, mit akar táncolni.

A beszélgetés alapján már tudni fogod, hogy mire számíthatsz az esküvőn.

2014. ápr. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne törődj azzal, mit akar az exnej, csak az számít, hogy a lányotok mit szeretne.

Esetleg megoldás lehetne, ha hármasban (te, exnej, gyerek) leülnétek és megbeszélnétek a dolgot és az esetleges sérelmeket. A volt feleségednek is be kell látnia, hogy itt most nem ő van a középpontban, hanem a közös gyereketek, talán észhez tér és rájön, hogy nem kellene elrontani az esküvő napját és feleslegesen stresszelni a lányt.

2014. ápr. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%
Nagyon jókat írtak az előző hozzászólók,előtte üljetek le beszélgetni és próbáld nagy türelemmel kezelni az egész helyzetet,ha másnak nem,neked legyen több eszed,hogy a gyereked ne érezze magát feszélyezve az esküvőjén.Bízzátok rá a döntés és mindenki fogadja el azt.
2014. ápr. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nővéreméknél úgy volt a lagzi, hogy a férj szülei elváltak. Eljött a férj apja az új párjával, de a vacsin már nem maradtak ott, csak magán a szertartáson.

Az anyuka meg ott maradt és mulatott.

2014. ápr. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esküvőn is voltam:

Lány szülei elváltak már régen, anyukának volt új férje, apuka egyedül volt.

Fiú szülei az esküvő előtt nem sokkal váltak el. Apukának új barátnője, anyuka egyedül.

Természetesen mindenki eljött az esküvőre, akinek volt párja, az a párjával.

Semmi balhé nem volt ebből, pedig nem járnak össze, nem szívesen tartják egyébként a kapcsolatot az elvált felek.

2014. ápr. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
15%
Ott a helyed,érezd jól magad és ne foglalkozz az ex-el.Az apa-lánya tánc neked jár.Ha meg kekeckedik hívd egy szóra.oszt igazíts a sminkjén egy árnyalatot:))
2014. ápr. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Majd elmesélhetnéd, hogyan is alakult!
2014. ápr. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a lányodtól, hogy szeretné-e az apa-lánya táncot veled eltáncolni, és ha igent mond, akkor ne félj. ;) Nem szólhat bele az exnőd abba, hogy mit csinálhatsz és mit nem, illetve a lányod esküvője, az ő boldogsága a lényeges! :) Sok sikert.
2014. ápr. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!