Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy tudnánk leállítani az...

Hogy tudnánk leállítani az anyámat?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztünk össze a párommal, én 28 vagyok ő 40. Anyámmal nagyon rossz a viszonyunk. Állandóan a nyakunkra jár, ellenőrizget minket, tőle külön lakásban élünk, amin sajnos neki haszonélvezeti joga van. Anyám tudja hogy ezzel mit tehet meg, akkor jön ide amikor akar, bejelentés minden nélkül, nem zavarja az sem ha épp pihenünk vagy vendégeink vannak. Ez még nem is lenne akkora baj, ha nem szólna bele mindenbe. Egyszerűen nincs saját életünk, mert folyamatosan itt atyáskodik felettünk, ellenőrizget, kötelesek vagyunk a számlákat bemutatni neki stb.

Ez eddig nem volt így, csak mióta párommal összeköltöztünk. Valószinüleg őt nem akarja elfogadni, vagy riválist lát benne vagy nem tudom.

Anyám engem állandóan ócsáról párom előtt, próbál lejáratni. Próbáltuk vele szépen is, csúnyán is megértetni, hogy mi az elég belőle és hogy nagyon zavaró az állandó jelenléte, meg a feltétel szabásai.

Elköltözni ebből a lakásból nincs hova, albérletet pedig nem tudnánk fizetni. A kapcsolatunk kezd rámenni erre, párom nem akar így élni. Mi lenne a jó megoldás?



2014. aug. 18. 18:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Pedig itt a költözésen kívül nincs más megoldás, mert ez így nem élet...
2014. aug. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%
A haszonélvezetről nem lehet lemondatni?akkor nem lenne joga odapofátlankodni,lecserélnétek a zárat és kész...
2014. aug. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
ha nem lehet akkor az 1.válaszolónak van igaza
2014. aug. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
A haszonélvezetről nem mond le semmiképp, max. horibilis összeg fejében. Tudja ő is, hogy emiatt tehet meg velünk szinte bármit, addig amíg el nem éri a célját, hogy szétmenjünk.
2014. aug. 18. 19:04
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Addig spóroljatok, amíg összejön az albérletre való kaució. Két felnőtt ember csak keres annyit, hogy ki tudja fizetni az albérletet.


Menjetek el, és akkor nem jár rátok állandóan.

2014. aug. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor sajnos nincs más megoldás: megszoksz vagy megszöksz.

De nem értem miért nem tudnátok egy kis garzont bérelni?!

2014. aug. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
én meg azt nem értem, hogy miért vagytok kötelesek a számlát megmutatni neki? Én értem, hogy ő a haszonélvező, de nem ő fizeti, nem ő lakik ott, én zárat cserélnék. Ebből talán megérti. Vagy lehet, hogy épp akkor szexelnék, mikor ott van, vagy meztelenül lennék otthon, mit tudom én, valamit kitalálnék, ami miatt nem akarna többet váratlanul beállítani.
2014. aug. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A törvény szerint a haszonélvezőnek joga van ellenőrizni a számlákat.
2014. aug. 18. 19:44
 9/15 anonim ***** válasza:
Jól értelmezem, hogy a lakás a tietek és neki haszonélvezeti joga van? Hogy szerezte ezt a jogot, mert nyilván ezt kell elvenni tőle. Ha gondolod privátban is, de írd le hogy hogy is történtek ezek a dolgok, mert az is lehet jogi útra van szükség.
2014. aug. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
- más felnőtt embert, nem zavarhat meg, akkor se ha övé a lakás. lehet hogy joga van látni a számlákat, de nincs joga bejelentés nélkül beesni szerintem, mellette nincs joga megsérteni a becsületedet ócsárolással, lelki egészségeteket nincs joga fenyegetni.
2014. aug. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!