Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Felelőtlen anyósomhoz szerinte...

Felelőtlen anyósomhoz szerintem jogosan nem engedem a lányomat de a férjem nem ért vele egyet?

Figyelt kérdés

Egy hete elvittem a lányomat anyósékhoz hogy vigyázzanak rá.

Hozzátápláljuk már, és adott a gyereknek töltött káposztát, viszont lányomnak körbe sebes lett a kis szája, kiderült hogy megrágta neki az ételt.

Fel vagyok dűhődve és jelenlegi gondolataim alapján soha az életbe nem engedném, de mivel nem tehetem ezt meg egy ideig nem megy, vagy csak velem de félóránál az sem lesz több.

Férjem nem ért velem egyet, főleg hogy úgy volt hogy anyós vigyázz rá egy teljes napot plusz egy éjszakát, de így édesanyámra hagyom, és ezt nem akarják.

Csak szerintem undorító egyrészt megfertőzni, és felelőtlen volt hogy így etesse a kislányomat.


2014. aug. 20. 16:29
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
56%

Történetiségében ez valóban úgy van, ahogyan mások is leírták: régebben, különösen falusi környezetben az volt a bevett szokás, hogy az elválasztási életkorban levő gyereket az anyag vagy nagyanya előrágott, megcsócsált étellel etette. Ez a mai, különösen városi, kész- vagy félkész- meg konyhakész ételeket fogyasztó ember számára gusztustalannak tűnhet. Viszont csak arra kell gondolni, hogy az mennyire "gusztusos", ha egy gyereket az anya a módosult izzadtságmirigyeinek váladékával táplál ? Gondolj arra is, hogy anyósod feltehetően annak idején a férjedet (az ő gyerekét) is így táplálta egy darabig. Annak idején vagy 45 éve én is megütköztem azon, amikor hasonlót láttam az öcsém lányánál, akit így etetett az anyai nagyanyja.

Szóval nyugodj le, ez nem olyan megbocsájthatatlan dolog, legfeljebb annak, aki nem ismerte ezt a megoldást. A vírusátvitel (herpesz) lehetősége ugyan adott, de az emberek zöme élete korai szakaszában úgyis többféle herpeszvírus fertőzésen átesik. A száj kisebesedés feltehetően inkább a fűszeres töltött káposztától lehet, mert a gyerekek azért ilyen mértékben ízesített dolgokhoz (legyen az akár tápszer) nincsenek hozzászokva. Nyugodt lehetsz egyébként, hogy nem lesz több baja, mint amennyi jelenleg van és szája is hamar rendbe jön.

Egyébként meg lám milyen érdekes, hogy az ember a környezetében levőket mennyire nem ismeri, hiszen biztos, hogy volt már olyan jel, ami arra utalt, hogy anyósod más "kultúrában" nőtt fel, mint te és eseteként számodra idegen, ellenszenves, megütközést keltő szokásai vannak.

2014. aug. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
82%
42%-os te egész nap itt ugatod a hülyeségeidet, a kérdezök általában nem is értik a válaszaidat (ma is irták már neked kétszer, hogy nem értik mit akartál mondani a sok kérdöjellel, felkiáltojellel), bár valoszinüleg a kommentelök sem.. ugy kell dekodolni az irásaidat, össze-vissza irkálsz, halmozod az irásjeleket..te lennél az az együgyü menyecske, akit egyszer mindenki leoltott a helyesirása miatt?- és végül azzal drukkolt elö, hogy az ö élete irigylésre mélto, mert Erdélyben lakik? :D
2014. aug. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
97%

"Szóval nyugodj le, ez nem olyan megbocsájthatatlan dolog, legfeljebb annak, aki nem ismerte ezt a megoldást."


Már nem azért, a turmixgépet nem tegnap találták fel. A minimum az, hogy megkérdezem a gyerek anyját, hogy belehányhatok-e a gyereke szájába.

2014. aug. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
71%

Ez iszonyat undorító és gusztustalan.

A férjedre próbálj meg hatással lenni,de ha nem sikerül,akkor se engedd oda a gyereket. Ezután a felügyeletem nélkül nem mehetne az fix.

2014. aug. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
71%

és ez még nem is nyomozás...:-S csak a mai napi hozzászolásaid :-D

jajj igen, már tuti, hogy te vagy, amikor neked ugrottak, akkoris ugyanezeket irtad le, ugyanezekkel a szavakkal, hibákkal, 48 felkiáltojellel és végül még 2 napig pörögtél a témán :D

2014. aug. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
41%
Nem értem miért lett lepontozva, hogy ez régen szokás volt, igen gusztustalan, de akkor is szokás volt. Szerintem is inkább maga az ételtől lett sebes a szája. Gondolom ezek után anyós is szégyenli magát. Mi lenne, ha inkább leülnél vele megbeszélni, hogy mit igen és mit nem szeretnél, minthogy játszod az eszed és tiltod az unokájától, mert az azért erős, hogy még veled is maximum fél órát láthatja. Nem direkt csinálta, gondolom ő is kivan ettől.
2014. aug. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
13%

Kérdező!


1. Miért nem a töltött káposztán akadtál ki inkább??! Az kisgyereknek való?!

2. Amúgy jobb ha tőlem tudod, de a szeretett férjedet is így etette kiskorában, mégis hozzá mentél!!

3. Lehet, hogy amikor megrágta, nem is a szájában volt a fogsora?!

:)

2014. aug. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
64%
Jogos, hogy nem engeded. Egyrészt úgyse tudnál mással foglalkozni, mert folyamatosan azon járna az agyad, hogy mi a fenét művelhet most a gyerekkel, másrészt és főleg: tényleg nem lehet tudni, mi minden extremitásra képes ezek után. Elég primitív asszonyság lehet.
2014. aug. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
51%

Fúj, szegény kislány! Én főznék a helyedben a férjednek is meg az anyósodnak is, de mindkettőjük elé megrágott ételt raknék a tányérba. Aztán jó étvágyat.

Ne hagyd ott szerintem a kicsit legközelebb felügyelet nélkül, az anyósod nem komplett :S

2014. aug. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
65%

#24

Mindig is érdekelt, hogy ha valaki alapszinten sem tud helyesen írni, akkor nem érzi kínosnak (cikinek, égőnek), ha nyilvános fórumon ír?

Én égnék, mint a rongy, ha magyarként kicsit sem tudnék írni...

Ez olyan, mint amikor valakinek iszonyat hamis a hangja, és nekiáll nyilvános helyen énekelni.

2014. aug. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!