Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósék mellé költözés?

Anyósék mellé költözés?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy adódott egy olyan remek alkalom, hogy vehetünk egy hatalmas házat, minden szép és jó.. lenne... ha nem pont anyósomék mellett lenne a ház... szeretnek beleszólni, mit hogyan tegyünk, ugyan nem sok sikerrel, mert a férjem elmagyarázta már neki, hogy minden a mi döntésünk, véleményt mondhat, de semmi több. Elég jól elvagyunk anyósomékkal, van 2 gyermekünk, imádják őket, de mindent rájuk hagynak, nekem ő akar találni munkahelyet (a kisebbik gyermekem másfél éves!) ebből adódnak problémák. Szeretnénk a házat, de félek, hogy így a párom sokszor fog velük vitatkozni, leállítani őket. Pedig muszáj lesz. Hogyan kerüljük el, hogy majd minden nap átjöjjön, és beleszóljon a dolgainkba?

2014. szept. 10. 08:32
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
59%
Semmiképp ne költözzetek oda.Abból úgyis csak a baj lenne,és ezt te is nagyon jól tudod.
2014. szept. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
73%
Ismered a népi szólást? " Anyóshoz olyan messze kell költözni, ahova papucsban nem lehet átmenni". Nyilván régi tapaasztaláson alapszik.
2014. szept. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
59%

Sehogy nem lehet elérni, hogy ne járjon át mindennap. Tök boldog lesz, hogy végre csak olyan közel kell mennie. Te meg úgy is otthon vagy. Az lesz az első dolga felkel, lehet azt meg se várja, hogy ti felkeljetek, már csörtet majd át. A kertbe nem tudsz majd úgy kimenni, hogy ne lihegjen a nyakadba AZONNAL, ha már ott vagy. Én laktam így, teljesen kikészültem. El is költöztünk a fenébe. Rendesen nézte, hogy mikor húzzuk ki a függönyt, hogy fent vagyunk-e már, meg ha a kukát nem épp akkor húztuk ki, mikor vitték, akkor áttúrta meg ilyenek. Nem csak egy házban sok a szülő, hanem a szomszédban is. Nálunk sem ért semmit az a kis távolság, ugyanúgy a nyakunkba lihegett állandóan. Ha mentem, márt kint is volt a kertbe, ha jöttem is. Már szabályosan laposkúszásban közlekedtem egy idő után, hogy ne vegyen észre, de nagyon figyelt!


Itt is írt már olyan anyuka, aki a szomszédban lakott, hogy szabályosan utál kimenni a kertbe a babával, mert anyós azonnal ott van. Vagy ha sétálni mennek, akkor egy csomót halaszgatja az indulást, mert tudja, hogy az anyósa figyeli és azonnal kiront, aztán hazafelé akar alig jönni, mert tudja, hogy már készenlétben fog állni anyós, hogy rájuk rontson stb. Egyszerűen szar. Biztos van olyan, akivel működik, de a kérdésed alapján anyósod véletlen sem az a kategória..

2014. szept. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
33%
Csakis úgy tudjátok elkerülni, ha még MOST az elején letisztázzátok a szabályokat és beszéltek erről a helyzetről. Bár sajnos ez sem biztos, hogy a későbbiekben beválik és betartják. Ha 100%-ra szeretnél menni, nem ér annyit az a ház, én is ezt mondom. (Írom ezt úgy, hogy ez független attól, hogy kedvesek-e vagy nem, jóban vagytok-e vagy sem.) Hiszen "mi csak segíteni akarunk"...ha értesz..
2014. szept. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem ne koltozzetek anyosek melle. Meg fogjatok banni. A valaszok 99 %-a a NE mellett voksol, ez azert mutat valamit. Ez a "nem akarom megbantani anyosomat" miatt ha gond van te fogsz engedni, akkof ha maskeppen latod, ebben fogsz orlodni folyamatosan, majd a ferjeddel fogsz veszekedni,vegul ott fog allni kozepen, mert mindenkit szeret, hiszen a szulei. Meg ha most azt is mondod higy leallitja oket...
2014. szept. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
55%
Rengeteg szép házat találtok, azért mert abba beleszerettél, még nem kell egyből odaköltözni. Hidd el, nagyon megbánnád!
2014. szept. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
55%
a keresztapám az anyósa mellett lakik( amellett az igazi sóher beleszólós rikácsolós anyósfajta) a keresztapám azt mondta hogy inkább doldozik 16 órás műszakban csak hogy ne találkozzon velük.
2014. szept. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
55%
Nem költöznék oda, teljesen biztos hogy nagy harcok várhatóak :(
2014. szept. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek! Igazából bele sem gondoltam,h mi lesz később. Pár napja vacsora közben megemlítettem a férjemnek,hogy vannak kétségeim,amire közölte,h örül ennek,mert a családi béke többet ér egy háznál. Félt ő is ettől a közelségtől. Megbeszéltük,költözünk egy nagyobb házba,minél hamarabb,mert az orvos szerint nagy pocakkal nem fog menni! Babát várok! És boldog vagyok és köszönöm mindenkinek a választ!
2014. szept. 16. 20:42
 20/21 anonim válasza:

Akár milyen lehetőség is az a ház, ne vegyétek meg.

éjjel nappal a fejeteken lessz, és az a kapcsolatotoknak nem tesz jót. Sem az anyóssal, sem a pároddal. Akár mennyire is úgy van most h neked ad igazat, előbb utóbb az anyukájának fog, és te leszel a rossz.

Egy kapcsolatnak sem tett még ez jót.

2014. szept. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!