Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan lehet kezelni, ha az...

Hogyan lehet kezelni, ha az "anyósom" mindenbe beleszól?

Figyelt kérdés

28 éves, szolid, normális nő vagyok, aki inkább konfliktuskerülő, és nem piszkálódik másokkal "heccből". Mióta befejeztem az iskolát, (5 éve), a saját keresetemből élek, folyamatosan dolgoztam, és külön háztartásban vagyok a családomtól. Normális, józan életvitelem van, és nem szoktam másokat hobbiból bántani.


A párom 29 éves, 3 éve vagyunk együtt, anyagi okokból most tudtunk összeköltözni, ez már saját lakás, szépen berendezve. Ő eddig anyukájával lakott együtt (apukája már rég elvált az anyukájától).

Az anyósom olyan típus, aki mindenbe beleszól mások életében, úgy, hogy semmi köze nincsen hozzá, és csak a saját szokásait, és életvitelét tartja jónak. Aki nem egyezik meg vele, (nem olyan, mint ő), azt folyton piszkálja érte. A párom húga is kirepült már, maga mondta, hogy semmi pénzért vissza nem menne a szülői házba, és a párom húgának a párja is inkább ritkán megy oda, csak, hogy ne piszkálják. Tehát, nem csak én látom rossz színben a helyzetet.


A páromat az anyósom mindenben kiszolgálta, egy rántottát nem tud megcsinálni, bevásárolni járni sem szokott, mert anyuka intézett helyette mindent, szinte még az evőeszközt is a táskájába tette reggelente. Ezen kívül nagyon magánál akarta tartani a barátomat, arra is próbálta rábeszélni, hogy csak hónapok múlva költözzön hozzám, hogy ő ne legyen egyedül. A barátom közben olyan önállótlan lett miatta, hogy egy palacsintát nem tudott betekerni magának 28 évesen, mert otthon "mindig úgy jött ki a konyhából" (a palacsinta),hogy már betekerték neki.


Szerintem az ilyen fokú önállótlanság ennyi idős férfitól gáz. Megbeszéltük, hogy én szeretném, ha alap dolgokat megcsinálna magának, mert én nem akarok kisgyerekként bánni vele.


Erre ma reggel jött a párom (most hozza a dolgait a közös lakásba), meg anyuka. Anyuka elkezdte nekem magyarázni, hogy a kisfia melyik ételtartó dobozába mennyi ételt kell kimerni, és melyiknek hogy kell a tetejét becsomagolni. Erre én közöltem, hogy mindegy, mert én nem fogok neki dobozolni, felnőtt ember, rakja el az ételét saját magának. Erre láthatóan nagyon kiakadt, és közölte, hogy "bocs, de egy nőnek mindig többet kell csinálnia, és mi az, hogy én nem fogom reggelente elpakolni a kisfiának az ételt, meg, hogy a lánya is elpakolja az ő párjának.


Erre már felhúzott, és emelt hangon közöltem, hogy engem az nem érdekel, nálam ilyen nem lesz, a párom felnőtt ember, van keze, rakja el magának, amit meg akar enni, mert nem kisgyerek, hogy pakoljak helyette.

Ezután anyuka elhallgatott, de tudom, hogy megsértődött. Nem szoktam soha visszaszólni neki, de már nem bírom. Abba is bele szólna, hogy melyik dísztárgy hol legyen a lakásban.


Náluk pedig időről időre ment a műsor, mert amikor túl fáradt, vagy ideges volt, ő maga szólogatott be nagyon durva stílusban a saját fiának, hogy "b*meg ennyi idősen elpakolhatnál saját magadnak, mert megdöglök, hogy mindent én csinálok." Tehát anyósomon sem lehet kiigazodni, de én úgy gondolom, hogy ha a saját lakásunkban, a saját keresetünkből élünk, akkor 3. ember semmi jogon nem szólhat bele az életünkbe.


Hogy lehet ezt kezelni? Ha nem védekezem és nem szólok vissza, hanem mindent csak lenyelek, én kerülök lassan a pszichiátriára, de ha nem teszem, úgy utasítgat, (a saját lakásomban), mintha legalább is a főnököm lenne.


2014. okt. 4. 12:38
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Miért próbáljátok elterelni anyósról a kérdést? A kérdező leírta, hogy tényleg gáz, amilyen életképtelen fiút nevelet, ezért trenírozza és fejlődik, így ez rendben is van.


A baj viszont azzal van, hogy anyós a nyakukra jár és őt is próbálja szellemi fogyatékosnak nézni és a fiát szellemi fogyatékosnak mindenképpen megtartatni vele.

2014. okt. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Azért jól gondold meg kérdező, hogy ezt a férfit akarod-e hosszú távon társadnak. Tudod nem lesz könnyű 2-3 gyerekkel teljes műszakban dolgozva egy olyan ferjjel, aki képtelen lesz bármiben is segíteni, mert teljesen onallotlan . És mindehhez egy anyós, aki ha csak egy porszemet is lát, téged fog lecseszni, hiába, hogy szét dolgozod magad, majd elő fogja adni, hogy dolgozni az asszonyoknak kell, a férfit hagyni kell pihenni. Hány ilyen van.. Ha legközelebb szóvá teszi, hogy porciozod - pici fiacskajanak a kaját, mondd neki azt, hogy nem, mert a fia porciozod neked, hisz ez a férfi dolga. Fog pislogni, ott helyben szívinfarktust kap...
2014. okt. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Mindenben igazad van, de ehhez


"És mindehhez egy anyós, aki ha csak egy porszemet is lát, téged fog lecseszni, hiába, hogy szét dolgozod magad, majd elő fogja adni, hogy dolgozni az asszonyoknak kell, a férfit hagyni kell pihenni. "


hozzátenném, hogy az anyósa csak akkor lesz ilyen, ha hagyja a fejére nőni az oldalon általánosan javasolt "engedd el a füled mögött" "ne foglalkozz vele, hadd mondja, aztán csináld, ahogy akarod" módszerekkel. Ahogy írod, meg kell neki mondani, nem szabad hagyni, hogy azt higgye igény van a baromságaira.

2014. okt. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Az én párom is viszonylag sokáig élt az anyjával kettesben. Az apukája meghalt, a nővere meg korábban kirepült. Az anyukája szolgalelkű típus, még a se..ét is kitörölné, ha hagyná a párom. De mindezek ellenére a párom tud főzni, takarítani, mosni, vasalni és meg is osztjuk a házimunkát. Az egy dolog, hogy milyen az anyja, de azért 30 éves fejjel nem lehet mindenért a rossz nevelést hibáztatni.


Mit tegyél? Szerintem semmiképpen se hunyászkodj meg, mert nagyon durván a fejedre/fejetekre fog nőni. Ha mond valamit, hogy így vagy úgy kéne csinálni, akkor te valami ilyesmit mondj: köszönöm szépen a véleményt, de én így csinálom. Ha megint rákezdni, akkor ismételd meg önmagad, mint egy robot. Fontos, hogy maradj nyugodt és ne használj csúnya szavakat, maradj úrinő.

2014. okt. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Azt a nézetét is kifejtette nekem az illető hölgy, hogy "egy nőnek mindig több mindent kell ám csinálnia". Náluk tényleg mindent ő csinált, évekig beleláttam én is. Amikor viszont túl fáradt volt, akkor ment a kiabálás és a lebarmolás, hogy "megfoghatnád te is b*meg, mert megdöglök, hogy mindent én csinálok."


Sok más mellett ezért se akarom én ezt az elvet követni.

2014. okt. 9. 09:20
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Az nagyon igaz Kérdező, amit írtál a 25-ös kommentedben. Sok nő, anya minden házimunkát magára vállal, aztán amikor tényleg nem bírja már erővel, kifakad és ordibál, hogy segíthetne a többi családtag is. A többi családtag meg csak bámul bambán, hogy ha 10-20 évig ez jó volt, akkor most hirtelen miért legyen másként? Nőként mondom, hogy ezt 99%-ban a nők rontják el.
2014. okt. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Dettó. Anyósom is ilyen. Ha a férje a tv előtt poffeszkedve este 8-kor közli, hogy enne egy kis gulyáslevest, anyós rohan a kertbe, szedi ki a répát, krumplit, azonnal nekilat. Közben izuletes, lumbagos, idegileg tönkre van neve, s vagy 10 évvel idősebbnek néz ki a koránál.
2014. okt. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
mi lett veletek Kérdező?
2020. szept. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:

én egy honapja mentem szét egy anyámasszony katonájával (39 éves!!). 1 év 7 honapig birtam... 1 év utan egybe költöztünk (főleg azért mert messze van a munkahelye a szülei falujatol és tőlem közelebb, ezért engedte anyuka el).

Napi 5-7x telefonhivas (csak amiről tudok), mindenbe belepofázás, fianak engem hodrott le (holott a seggét kinyaltam az öreglánynak), naluk voltunk segitettem, hazi kalácsokkal, felpakolva mentem hozzajuk. Tényleg igyekeztem fair lenni... Az öregmuff mindenáron unokat akart és mi persze még nem, mivel még ennyira nem ismetük egymást. Ellettem könyvelve meddőnek... a kicsi fianak addig ragta a fülét, h hagyjon el keressen mást, mig rajta nem kaptam a tinderezésen. Mellesleg tehetetlen,életképtelen az exem... ugyh mondtam is, h gratulálni tudok anyukanak, h igy elbaszta a gyereke életét és az anyoskának senki soha nem lesz jo...azota sincs senkije :D

2021. okt. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!