Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért nem merek rászólni...

Miért nem merek rászólni anyósomra?

Figyelt kérdés

Minden nap jön, feltart, a 3 hós kislányomba bolti pudingot meg rendes főtt kaját akar tömni, én meg egyszerüen nem merek szólni. Ez miért van!?

(Párom szokott szólni, de ő 3 müszakban dolgozik, nincs mindig itthon.)



#baba #anyós #puding #nyunyuság
2014. okt. 14. 12:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

Te engeded h azokat beletömje!

Gondolj arra h ez nem jó a kislányodnak!!!! Félsz tőle ezérsz nem szólsz. Ne engedd be és ne engedd!!! Szedd össze magad a kislányod kedvéért!!! Gondolj rá!

2014. okt. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
minek engeded be?
2014. okt. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

"szokott szólni". Ezek szerint elsőre nem értette meg?

Kénytelen leszel egyszer s mindenkorra elmagyarázni neki, hogy egy 3 hónapos gyerek még nem eszik ilyeneket.

2014. okt. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne engedd be.
2014. okt. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Soha a büdös életben nem fogom megérteni, hogy az amúgy karakán, talpraesett nők rögtön félénk kisegérré válnak az anyós láttán. Miért?

Mit gondolsz, mi lesz, ha felvállalod vele a konfliktust? Semmi, max. megsértődik. Majd kiengesztelődik, nem kell vele foglalkozni.

Döntsd el, hogy mi a fontosabb neked? Anyós "szeretete" vagy a gyereked jóléte?

A legtöbb menyecske a békesség kedvéért hagyja, hogy a mama irányítsa, ilyenkor a mama joggal gondolhatja, hogy milyen tehetetlen kis lény a fia felesége, és ő csak segít...

Mond meg neki, hogy köszi, mama, hogy jött, holnap programunk van, majd pénteken délután találkozunk. Ennyi. Nem kell túlragozni. Ami pedig a baba etetését illeti, megmondod, hogy te vagy az anyja, majd te eldöntöd, hogy mikor mit egyen a kisbaba. Nem kell sehová sem sietni, elhiheti a mama, hogy fog még a gyerek sütivel, meg rántott hússal a kezében szaladgálni. Ne akarjon rosszat az unokájának, hogy olyanokkal etetné, amivel nem szabad.

2014. okt. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Utasítsd vissza finoman,m mondd neki, hogy kedves mama, nagyon aranyos, tetszik lenni, de ezzel még musztáj lesz várni pár hónapot, a védőnő és a gyereekorvos megtiltotta, hogy iylen kajákat egyen a baba. Vedd ki a kezéből, köszönd meg, mondjad, hogy majd megeszi a férjed.. Mondd, hogy hozzon neki inkább almát, abból készítesz neki (ha betölti a 4. hón apot) almalevet.. Azt lehet, de 3 hónaposan még azt se..
2014. okt. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy minden nap ott van, az még egy dolog.

De egy 3 hónapos babánál az etetés bizony még nagyon nem mindegy, abban igenis legyél szigorú!!! Kérd meg a párod is hogy beszéljen a mamával, hogy ezeket még nem lehet.

2014. okt. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ilyen anyósom,de én ahogy megszületett a szintén már 3 hónapos lányom megmondtam nagyszülőknek,rokonságnak,hogy szeretek tisztelek mindenkit,de nem a gyerekem kárára és a nevelésembe az apján kívül senki se szólhat bele.

Anyós nekem is rebesgette egyszer,hogy majd 4 hónaposan szalonnával fogja tömmni a gyereket,mert,hogy a nagymama is ezt csinálta a férjemmel. Hát olyan is a gyomra. Sav,puffadás,pollipok,nem tud rendesen wc-ni. Ilyenkor még meg ne engedd nagyon fejletlen a bélrendszerük. Mi kizárólag csak anyatejet eszünk se víz se tea se semmi. Így a legjobb.

2014. okt. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Én se adok semmit a tejemen kívül, 6 hós koráig nem is szeretnék. Eddig nem etette meg semmivel csak kínálgatja, olyankor elveszem tőle. Minden nap csesztet, hogy mi a francért hallgatok a védőnőre.

Mostmár tényleg a sarkamra kell állnom, de egyszerüen mikor jön, olyan nyunyu leszek, hogy az hihetetlen. Nem értem magamat. :-/

2014. okt. 14. 13:34
 10/14 anonim ***** válasza:
65%

A védőnői diplomát nem a boltban adják, régebben 3 ,vagy 20 éve 4év főiskola.Szal anyós járja, ki és jöhet tanácsolni.


Nem azt kell megismételnie, amit annak idején elrontott. Bár lehet a nagy babázhatnékban arra se emlékszik mikor adott ilyesmit a saját fiának. Ha volt esze, később.

2014. okt. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!