Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek egy normalis...

Szerintetek egy normalis anyos mennyire aldoz a menye segiteseert az idejebol, energiajabol? Vagy ez inkabb csak a lanyat illeti?

Figyelt kérdés
Pl. Van egy fia meg egy lanya, es a lanyat segiti azzal, hogy vigyaz az unokara, ha el kel mennie vizsgazni, targyalasra vagy orvoshoz, vagy ha csak ki van es szuksege volna egy kis kikapcsolodasra. Akar szabadsagot is kivesz, ha a lanya nem tud a kethetes oviszunetben eljonni vagy beteg a gyerek es egy-ket nap nem megoldott az unoka. Na de mi van a menyekkel? Mert oke, hogy a fiat segitse ugy mint a lanyat, csakhogy ebben az esetben a menye, a feleseg az aki ezt az anyasagot vegzi es nem tud elorejutni, mert nincs segitseg. Szerintetek elvarhato egy ugyanilyen merteku aldozatvallalas az anyos reszerol ( meg a lanya rovasara is, hiszen osztozni kell az anyos idejen stb) vagy nem?
2014. okt. 18. 08:58
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Illetve ha nem segit az anyos, akkor szerintetek az milyen, ha ferj feleseg megbeszeli, hogy ha beteg a gyerek, az apa marad vele otthon tobbsegeben, es ilyenkor szol a fia az anyjanak, hogy vegye mar at helyette mert nem tud eljonni melobol (es nem a meny helyett) ezt a feladatot?
2014. okt. 18. 09:18
 2/27 anonim ***** válasza:
89%

Miért a menyén segítene? Nem csak a menye vállalta a gyereket, hanem ketten a fiával.

Én simán felhívom anyósomat, ha szükségem van segítségre vagy ha kicsit pihennénk KETTEN, a fiával. Ha ráér akkor örülünk, ha nem akkor megoldjuk máshogy.


Ti kértetek már tőle segítséget? Tudja, hogy szükségetek lenne rá? Ha igen, mit mond, miért nem tud/akar segíteni?

2014. okt. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
38%
A menynek nincs anyukája?
2014. okt. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
54%
Menye annyit segít anyósnak mint a lánya? Mert ha igen akkor talán elvárható ha nem akkor nem.
2014. okt. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
44%

Nagymama dolgozik mégis, miért adnának nagymamának több szabadságot unokára vigyázásként mint szülőnek, aki táppénzre mehet?

Ezt azért rohad kevés munkahelyen lehet megcsinálni amit te elvárnál a nagyitól.

2014. okt. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
48%

A másik kérdésedre: nálunk ha beteg a gyerek, akkor az első napon vagy én, vagy a férjem ugunk a munkából. Aztán este összedugjunk a fejünket, kinek milyen a helyzet éppen a munkahelyén és együtt döntünk. Minden nagyszülő dolgozik, őket inkább a szünetekre "vesszük igénybe".


De ha úgy alakulna, hogy a férjem van otthon a gyerekkel de valamiért sos be kell mennie a munkahelyére és felhívja az anyját, nem haragudnék. Ha ez rendszeresen előfordulna, akkor igen.

2014. okt. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
76%

"Illetve ha nem segit az anyos, akkor szerintetek az milyen, ha ferj feleseg megbeszeli, hogy ha beteg a gyerek, az apa marad vele otthon tobbsegeben, es ilyenkor szol a fia az anyjanak, hogy vegye mar at helyette mert nem tud eljonni melobol (es nem a meny helyett) ezt a feladatot?"


Én ezt sem értem. Elhatározzátok hogy apa marad vele otthon mert beteg aztán telefonál apa munka előtt egy órával, hogy nem tud vigyázni a gyerekre és vegyen ki szabit nagymama? Ezt mégis melyik munkahelyen lehet megcsinálni, hogy szabit munkakezdés előtt 1-2 órával veszem ki?

Másrészt rohadt nagy pofátlanság más idejére spekulálni,és direkt átverni.

Mi lesz ha nagyit kirúgják majd eltartjátok őt is?

2014. okt. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem az lenne a normális, ha egy szülő az összes gyermekét nagyjából egyformán segítené. Az én anyósom nem dolgozik. A lánya gyerekeihez gyakorlatilag minden nap megy. Szinte csak aludni jár haza, rengeteget segít. A fia gyerekéhez átlagosan 4 havonta jön el 2 órára, de akkor sem segít semmit, inkább vendég.

Persze erre van, aki azt mondja, hogy természetes, ha a lányához megy és nem a menyéhez segíteni, de ilyen alapon azt is mondhatnánk, hogy a veje gyerekeihez megy a fia gyereke helyett. Engem már nem érdekel, mi megoldjuk nélküle, de az ilyen anyák belegondolhatnának abba, hogy ezzel nem a menyével tol ki, hanem a saját fiával. Pl. ha nekem el kell mennem elintézni valamit, akkor is elmegyek, ha a nagymama nem vigyáz addig a gyerekre. Nem az én programom marad el, hanem a fiának kell addig munka helyett a gyerekkel lenni és így az összes szabadága ilyenekre megy el. Tehát összességében az az eredmény, hogy a fia soha nem pihen, míg a veje az összes szabadnapján pihenhet.

Azt is fel szokták hozni, hogy a menynek segítsen a saját anyja. Segít is, amennyit tud, de ő a fiának is ugyanúgy segít. Tehát az ő részéről nem az van, hogy az összes segítséget én kapom. (Az már csak hab a tortán, hogy a szüleim még dolgoznak és 100 km-re laknak tőlümk.)

2014. okt. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Termeszetesen nem kihasznalasrol es allando jellegu kenyelembiztositasrol van szo, hanem pont ugyanolyan mertekben es indokkal mint a lanya tenne. Tehat a beteg gyerek dolognal sem automatikasan stb. Lanya is pont annyit segit mint a meny, de mivel mindketten inkabb segitsegre szorulnak, igy ebben is egyenloek.
2014. okt. 18. 09:52
 10/27 anonim ***** válasza:
69%

# 8/9


Te sem érzed magad ugyan úgy anyósnál mint anyukádnál nem?

2014. okt. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!