Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kezdi ellenem hangolni a...

Kezdi ellenem hangolni a gyermekemet! Engedjem oda anyósomhoz?

Figyelt kérdés
A férjem szerint az édesanyja úgysem fog változni, törődjek bele. De két éves gyermekünket édességgel tömné állandóan, és ha nem eszik rendesen ebédnél, akkor meg pöröl. Azzal tömi a fejét, hogy ugye mennyivel finomabb, amit ő főz, mint amit én? Hogy mennyivel jobb nála lenni, mint otthon anyával kettesben? Hogy ne játszon a gyerek velem, mikor anyósomnál vagyunk, inkább menjen vele a gyerek. Már fogja a kezét, hogy húzza el tőlem a fiamat, szegényke meg ellenkezik, hogy nem akar menni, erre anyósom, "biztos anyád mondja ezt neked mindig"!"És sorolhatnám. Emiatt összeszólalkoztam az anyósommal, a férjem szerint túlreagálom, és anyósom mellett áll. Legszívesebben nem mennék oda, de a gyereket meg nem akarom elengedni egyedül, mert már most elkezdte ellen hangolni a gyermekemet.

2014. okt. 22. 13:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Az étkezés nálunk kardinális dolog, a férjem sem vinné többé az anyjához a gyereket, ha minden xarral etetni merné. Mi határozzuk meg miből és mennyit és mikor eszik. Nem engedünk ebből. Légy határozottabb! Ideje!
2014. okt. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
95%

Szia!

Ha nem tudod az anyósoddal ezt megbeszélni, akkor ne vidd hozzá. Majd akkor elgondolkodik, h érdemes-e ezt csinálnia. Tudom, ezt most olyan büntetésként hangzik, de ne használja gyerekedet fegyverként ellened. Vagy rendesen beszél, és nem traktálja a gyereket, vagy nem látja az unokát.

2014. okt. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

Hűha! Pedig anyósoddal akkor is muszáj lesz ezt megbeszélned. Vagy változtat a hozzáállásán vagy nem engeded oda a gyereked. Kell ez neki?

Te vagy az anyja ezt értse már meg!

A férjed is összekaphatná magát.

2014. okt. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Én így tennék, hidd el, nem mennék, amíg észhez nem tért anyósom. DE! a férjem nem így látja. Sajnos. Szerinte az anyja csak jót akar a maga módján. Hiába mondom, hogy nem kérek tanácsokat, a gyermekem nevelését illetően.
2014. okt. 22. 13:39
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
Mi jó abban a férjed szerint h csokival tömi? Itt még az is probléma h nem áll melletted. Nem engedném a gyereket addig amíg nem változtat. Vagy beszéld meg anyufdal h csinálja azt a pároddal amit az ő anyja veled... lehet ha ő kapja majd kicsit elgondolkozik..
2014. okt. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ez agy két éve zajló probléma nálunk. Nyolc éve vagyunk együtt a párommal, addig kedved rendes volt az anyósom is. Amióta megszületett a gyermekünk, azóta kifordult önmagából, vagy pont most mutatta meg, hogy milyen is valójában. Nem zavar, ha velem bunkózik, de azt, hogy a gyereknek tömi a fejét a butaságokkal, és hogy ha ott vagyunk, azt kell csinálni, amit ő mond. Állandóan beleszól, hogy a gyereket hogyan kell nevelni, mit kell neki enni adni, mit kell felvennie, ha kimegy az udvarra. És ez megy napokig, a szekírozás, hogy mit hogy KELL csinálnom, mert ha nem úgy csinálom, akkor az rossz és amúgy is ő jobban tudja, mert idősebb és bölcsebb :) na mondjuk ezen azért sokat szoktam mosolyogni, de csak magamban :)
2014. okt. 22. 13:59
 7/13 anonim ***** válasza:
Te meg állj a sarkadra mikor beleszól és mond meg h de most ezt veszi fel, most nem eszik csokit stb... ha nem teszed csak neked rosszabb, főleg h nem áll melléd a párod! Mond meg h te vagy az anyja majd te tudod mi jó neki.
2014. okt. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Pont ezért nem akarok menni, mert mostanában rémes ott a közérzetem, pont ezért, mert visszaszólok anyósomnak. A gyerek persze érzi, hogy zaklatottabb vagyok, így mindig a sarkamban van, ha ott vagyunk. Egy pillantra sem enged el, ez is probléma szokott lenni anyósom szerint.
2014. okt. 22. 14:13
 9/13 anonim ***** válasza:
91%
Akkor meg ne menjetek.. majd észheztér ha nem látja 1 hónapig... ritkábban mint eddig.
2014. okt. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

És ha azt mondod, mehet a gyerek - nélküled? Te meg nem gondolnál arra, hogy ott mi történik...

Tudom, lehetetlennek hangzik, de hátha.

2014. okt. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!