Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha házasságkötéskor férjem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha házasságkötéskor férjem nevére vette a korábbi kapcsolatomból származó gyermekemet, most váláskor lehet kérni, hogy kerüljön ki az anyakönyvből és kerüljön be fantom apa, ami lett volna ha hozzá sem megyek?

Figyelt kérdés
2014. júl. 22. 18:12
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
91%
Egy gyerek nem egy játék maci,ma teddy,holnap freddy.Nevére vette akkor,most már élete végéig azon is marad.igy járt.
2014. júl. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
22%
Ha van pénzed a hercehurcára, akkor mindenre van lehetőség.
2014. júl. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
van valakinek személyes tapasztalata a gyámügy reakciójáról?
2014. júl. 22. 18:22
 4/33 anonim ***** válasza:
88%

"Nevere vette", ilyen a magyar jogban nem letezik. A ferjed hazastarsi orokbefogadassal orokbefogadta a gyerekedet. Az orokbefogadas felbontasahoz igen komoly okok kellenek, "az elvalok ettol a faxtol, a gyereknek se legyen hozza" nem indok.

Igy jartal. Elore kellett volna gondolkodni.

Mellsleg a gyereknek is biztos jo, hogy x evig kepzelt apa, x evig anya ferje az apa, aztna meg aki epp jon....

Gondolkodas, kerdezo, gondolkodas!

2014. júl. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
66%
Nem csak akkor mondhat le a gyerekről ha valaki más örökbe fogadja.
2014. júl. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
63%
Váláskor a gyerekre kell majd fizetnie a gyerektartást, ha a nevére vette.
2014. júl. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
20%

Ha már ilyen h. volt, hogy elvett téged, és még a gyerekedet is a nevére vette, akkor kérjél tőle gyerektartást.

Akkor a többi férfi talán tanul az ő hibájából, és több eszük lesz. És nem fognak megnősülni...

2014. júl. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
36%
Utolsó nem nősüléssel vette a nevére, az teljesen más ügy volt. Én is házasságban akarok élni de más gyerekét soha nem fogadnám örökbe, arra van az apja.
2014. júl. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
81%
Nem a nevére vette, hanem örökbefogadta és ennek részeként megkapta a nevét. De nem értem ezt az egészet. Amikor megszületett a gyereked fantom apa lett bejelölve vagy mi, utána megházasodtál és a férjed örökbefogadta, most elválsz ezért azt akarod, hogy megint fantom apja legyen? És ha jövőre megint házasságot kötsz, akkor majd a nem tudom hányas számú apajelölt nevét is megkapja? Kérdező gondolkodj már egy kicsit! A gyereked nem egy játékbaba, ami minden nap más nevet kap. Ha így folytatod tovább, akkor ne csodálkozz, ha felnőtt korában disszociatív személyisége lesz, vagy éppen tudathasadást kap... Szerintem inkább nevezd el Anonymusnak, ez minden helyzetben (házasságkötés, válás, szünet egy kapcsolatban, stb) megállja a helyét...
2014. júl. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Azt értem, hogy rengeteg frusztrált embernek csak az marad, hogy itt próbál idegeneket megbántani....a kérdésre kérnék válaszokat, lehetőleg tapasztalatból...
2014. júl. 22. 19:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!