Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hétvégén megyünk az anyósomhoz...

Hétvégén megyünk az anyósomhoz. Nem tudom, hogy viselkedjek vele?

Figyelt kérdés
Katasztrófa! A 4év alatt kétszer láttam, az esküvőnkön sem jelent meg és nagyon utál engem. Van a fiával egy közös babánk aki 9 hónapos, de ez a nő még talán a nevét sem tudja. Kimondhatatlanul gyűlölöm és fortyog bennem már több mint 1 éve a méreg. A kisfiunk halálát kívánta többször is, engem pedig elhordott mindenféle utolsó szar szemétnek telefonon mert venni mertem a fiának egy doboz cigit. Nem hinném hogy nekem kéne egy 36éves embert megnevelni, hogy ne gyújtson rá és igen vettem neki cigit mert kérte.. én nem dohányzom, még csak ki sem próbáltam sosem. A babánk 4 héttel korábban született és ezt ő összerakta azzal, hogy én biztos végig cigiztem a terhességem... igen biztosan...pfff. Rátérek mostmár a lényegre.:) Nem hallgatóztam, csak hallottam amint a férjem pontosan így kérdezte az apjától:"hétvégen mennénk anyához, vélemény?" azon át léptem hogy engem meg sem kérdezett erről.. de hogy így kérdezte az apukáját ez azért fura.. mert gondolom nem nagyon akarja az anyósom látni se a fiát, se az unokáját, engem meg aztán pláne. Férjemet sem szerette és nem is törődött vele mikor kisgyerek volt. Fiatalon szülte a páromat, nem igazán érdekelte sosem a gyereke csak a fodrász, a manikűrös... nem volt anyának való. Nem tudom mit tegyek... ha nem megyek nagyon meg fogom bántani a páromat, de ha megyek és az anyós csesztet akkor nem tudom mit tegyek.? nem vagyok balhés típus, sőt... hát félek.:( utálom a gyűlölködést.:(
2014. szept. 23. 12:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
19%

"A kisfiunk halálát kívánta többször is"

-ezt azért kihagyhattad volna az őrjöngő ömlengésedből, nem hiszi el senki. Ha mégis van valami igazság a kisregényben, a javaslatom: természetesen viselkedj, semmi extra. Csendes legyél, ha kérdeznek, válaszolj természetesen. Túl fogod élni.

2014. szept. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
95%

"A kisfiunk halálát kívánta többször is, engem pedig elhordott mindenféle utolsó szar szemétnek"

NEM mennék el hozzá soha, az utcán is kitérnék előle. Ennyi. Nem volnék hajlandó viselkedni SEHOGY.

Vannak dolgok, amiket nem bocsátok meg s egy percemet se mérgezze az ilyen.

2014. szept. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Az anyósod olyan, amilyen. Simán megtehetnéd, hogy nullára redukálod vele a kapcsolattartást.

A probléma inkább a párod, aki ennek ellenére ki akar téged tenni egy találkozásnak. Egyszerűen ne menj el, és kész.

2014. szept. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
81%
Mintha én írtam volna! Férjemnek az előző kapcsolatából van egy 8éves fia, az anyja amikor megtudta,hogy vetessék el, nem lrdekelte,hogy tervezett baba volt és a nő a 6ik hónapban volt már, azt mondta megoldják,mert hogy a férje (újraházasodott többször is) nőgyógyász. A gyerek megszületett egyszer sem látta,nem érdeklődött utána. A fiát (férjemet) kitagadta,mert nem abba a suliba ment amibe ő akarta. Fiatalon szülte a gyerekét 16évesen,eldobta magától a nagyszülők nevelték. megszületett a lányunk kb egy éves volt mikor jelentkezett "anyós" ,2szer látta a gyereket, de elmondott minket mindennek,hogy hogy élünk, ő nem ehhez szokott ,ő sokkal jobb körülmények között él ,majd kijelentette,hogy nem akarja tovább tartani a kapcsolatot velünk. Igaz,hogy ő tényleg jobb körülmények között él, milliomos ,megdolgozik érte,elismerem, de mi sem alkunk rossz körülmények között,sőt. eltelt két év,most megint jelentkezett, igaz látni nem akar, de néha megkérdezi a fiát,hogy hogy vagyunk. Szóval én nem mennék anyóshoz, mért? ha nem kíváncsi rám, se az unokájára, minek? Az egész hétvégét elrontná, plusz soha nem tudnám (és gondolom te sem tudod) megbocsájtani,hogy a gyermeked halálát kívánta!
2014. szept. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
96%
Menj el.Előtte viszont beszéld meg a pároddal,hogy ha gyalázkodni kezd az anyja,vagy Ő leállítja,vagy mindannyian elindultok haza,mindenképpen tisztázd vele,hogy ez neked nagyon rosszul esik,és borzalmasan megalázó,ezért nem is fogod eltűrni.
2014. szept. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

1es. nagyon jóiszemű vagy ha azt hiszed nincs olyan ember aki egy baba halálát kívánja. még a kórházban voltunk mikor azt mondta, hogy imádkozik azért, hogy ne maradjon életben. gondolom azért mondta mert egy koraszülött babánál bármi lehet sajnos... de hála istennek a fiamnál semmi nem maradt vissza. ez csak az egyik példa volt. a legelső az volt amikor közölte, hogy menjek és vetessem el a gyereket mert a fia biztosan nem fogja velem felnevelni és skizofrén lesz pont mint a fia apja..


szívem szerint nem mennék el, de tudom, hogy ezzel nagyon megbántom a férjemet.:(

2014. szept. 23. 12:35
 7/23 anonim ***** válasza:
84%

Miért mész el hozzá? Nem is értem.


Ha valóban csak a párod miatt, akkor mondjuk megértem. Feltéve, ha ő is kiállt melletted, amikor azokat mondta az anyósod, amiket leírtál. Ha a párod miatt mész, próbáld meg kiküszöbölni az érzelmeket, ne magadra/magatokra venni dolgokat, ha negativizmust érzel a mondandójában. Egyik füleden be, a másikon ki. Ha kérdez, illedelmesen válaszolsz, majd csak kibírod valahogy. Ha meg olyat mond, simán fel is állhatsz és elköszönhetsz.


Ha a párodnak rosszul esik, hogy az édesanyja ilyen, és nem is változik a helyzet, akkor legközelebb pszichológushoz vinném, nem az anyjához.

2014. szept. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Nem állt ki mellettem a férjem. Csak annyit mondott, hogy nem kell vele foglalkozni, őt sem érdekelte sosem mit beszél az anyja. emlékszem ez is mennyire bánott akkor.. jó, hogy eszembe juttattad..
2014. szept. 23. 12:40
 9/23 A kérdező kommentje:
bántott. elírtam.:)
2014. szept. 23. 12:41
 10/23 anonim ***** válasza:
96%
Aki az én gyerekem halálát kívánta, ahhoz én soha nem mennék el vendégségbe! De még a férjednek sem kéne.....
2014. szept. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!