Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy lesz így normális magánél...

Hogy lesz így normális magánéletünk?

Figyelt kérdés

A történet kicsit hosszú...

Párommal 1 éve vagyunk együtt, megtörtént már az eljegyzés is. Én 21 éves lány, ő 24 éves fiú.

Neki a családi helyzete kicsit bonyolult. Apukája félig lebénult, úgyhogy úgymond a párom lett a családfő, ő segít otthon anyagilag és mindenhogy. Van egy testvére is, aki pár hónapja a barátnőjéhez költözött, és ő nem igazán segít bele a családi dolgokba, nem is igazán jár haza. Szóval minden a páromra van hárítva. Kicsit kellemetlen ez a dolog, mert nincs egy nyugodt hétvégénk, hogy ne hívják haza valami miatt. Mindig csörög a telefon... Neki van autója csak, így vele intézik a bevásárlást, postát meg ilyeneket. De nem hiszem el, hogy hétvégén se lehet nélkülözni arra a 2 napra. Néha azért rajta is látom, hogy kínlódik, hogy tényleg nem tervezhetünk előre, mert úgyis közbe szólnak. Nagyon rossz ez így, mert tételezzük fel, hogyha el akarnánk menni nyaralni, akkor mégis mi lenne? 3 nap után haza hívnák valami ok miatt? Vagy ha esetleg abban a helyzetben tudnák nélkülözni, és mástól segítséget kérni, akkor most amúgy miért nem? Eléggé borúsan látom emiatt a jövőképünket... Nem tudom hogy tudnánk így akár összeköltözni... Gyomorgörcsöm van ettől a szituációtól, és egyszerűen nem találok megoldást, mert megértem az ő helyzetüket is, hogy a páromra vannak szorulva, de így mégis hogy lesz magánéletünk? Összeköltözés, család, stb? Annyira kilátástalan ez a helyzet, és egyre aggasztóbb. :(


2014. okt. 27. 14:15
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
84%

Nézd, ez egy ilyen helyzet. Most el kell döntened, hogy támogatod-e a párod abban, hogy az édesapjáról valamilyen szinten az élete végéig gondoskodni kell, vagy nem támogatod, és szétváltok.

Ettől még lehet magánéletetek, de számolni kell azzal, hogy nem hagyhatja magára az édesapját.

2014. okt. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
29%

Sehogy nem lesz.


Es hiaba szeret teged akarmennyire is, nem lesz kepes magara hagyni a rokkant apjat segitseg nelkul.


Egy tanacsom van: menj amig teheted, akkor csak par honapig fogsz szenvedni, maskulonben meg folyamatosan -rossz ezt igy leirni - de egesz addig amig a papa el. Ami tekintve hogy otvenes lehet, meg lehet akar husz-harminc ev is.


Hasonlo helyzetben vagyok, hidd el egyszeruen nem lesz eletetek. Vegetalni fogtok arra varva hogy egyszer majd, ha mar lehet, elkezdhettek elni. Ami ki tudja eljon e valaha, es hogy megeritek e.


Nem en vagyok a helyzetedben, hanem az en felesegem, es ha elment volna emiatt, megertettem volna, de nem ment :)

Ezzel egyutt is csak azt tudom mondani neked, hogy menj amig tudsz, eleg ha egy ember elete megy tonkre mas miatt, minek legyen ketto.

2014. okt. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
73%
Anyukája?
2014. okt. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
59%

Lecseréled az új párod szülei is egyszer majd segítségre szorulnak, sőt majd saját szüleid is akkor mit szándékozol tenni.

Segíts neki te is amit ő elmegy bevásárolni te postára és máris többet lehettek együtt ha egyszerre két dolgot elintéztek.

2014. okt. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
66%
A testvérével lehetne beszélni, hogy mely napokon tudna ő segíteni. Ill. szerintem azért heti 2-3 napra össze lehet sűríteni a tennivalókat.
2014. okt. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
66%
Vonjátok be a gondozásba a testvért is!
2014. okt. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
85%

Nem arrol van szo hogy segiteni kell neki. Termeszetes hogy segiti az ember, ez eddig rendben van.


A gond azzal a vampir hozzaallassal, kiszipolyozassal van, ami lehetetlenne teszi hogy a masik ember elje a sajat normalis maganeletet, a gond azzal van, hogy egyboldogtalan ember folyamatosan mergezi a masik mindennapjait.


Hogy termeszetesnek veszik, hogy a masik ember letenek celja az, hogy nekik ugraljon.


Es ezen a hozzaallason nem fog valtoztatni senki es semmi.

2014. okt. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
57%
Esetleg keríteni valamilyen szociális munkást, vagy szeretetszolgálatot, akik ellátják a napi teendőket. De ilyen esetben azért nekem is fontosabb lenne a saját szülőm, mint bármi nyaralás.
2014. okt. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Anyukája is van, de ettől függetlenül igénylik, hogy otthon legyen. Ahogy észre vettem eléggé anyáskodó, túlzottan ragaszkodik a fiához. Párom az érzékenyebb, családcentrikusabb, tesója inkább olyan aki megy a saját feje után.
2014. okt. 27. 14:35
 10/27 A kérdező kommentje:
Tesóját nem igazán lehet belevonni ebbe. Ő elvan a kis életével, anyuka elmesélése alapjan van hogy napokig nem is reagál a megkeresésekre.
2014. okt. 27. 14:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!