Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Normális, hogy a férjem...

Normális, hogy a férjem mindent megbeszél a szüleivel?

Figyelt kérdés
A férjem 29 évesen költözött el a szüleitől, már 4 éve élünk együtt azóta, és az utóbbi időben elkezdett velük mindent megosztani, legyen az sport, munkahelyi probléma, pénz, kapcsolatunk. Ez nagyjából normális volna, ha nem utazgatna csak azért h mindezt elmondja nekik. Mindent megkérdez mielőtt bármit is csinálna, ha pénzét utalgatja valahová, összevesztünk és külső igazságtételt akarna hallani,..stb. A pénzügyeit és a számlák papírozását, lakásügyeket mindent az szülei intéznek, mondván hogy mi túl hülyék vagyunk ehhez, majd Ők megoldják, mert mi beleroppannánk, ha mi csinálnánk meg mindent! Ez utóbbi nagyon kiakaszt engem, férjem meg rájuk hagyja, "Legalább ennyivel is kevesebb dolgunk van"! Gyerekek ként vagyunk kezelve, de ez őt nem zavarja, ez miatt most is összevesztünk, és az első dolga volt hogy ne is mondjam, átöltözött és már indult is a szüleihez, ilyenkor 2-3 óra múlva ér csak majd haza. Biztos nem csal meg (mielőtt még valaki ezt mondaná). Szerintem ez furcsa és engem nagyon zavaró, kicsit úgy érzem, hogy nem eléggé férfi hozzám. Én csak ha nagy a baj akkor kérnék tanácsot a szüleimtől, fölöslegesen nem mondok semmi rosszat. Csak véleményt szeretnék kérni, hogy más találkozott-e ilyennel, és h mi lenne a legjobb megoldás. Beszéltem már vele erről, de erre csak azt mondja, hogy neki csak a szülei vannak és csak velük tud másik szempontot figyelembe venni.
2014. okt. 27. 17:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Én se szó se beszéd elköltöznék, legalább pár napra. Hagynék egy levelet, hogy ha képes lesz a továbbiakban felnőttként viselkedni, akkor beszélgethetünk a kapcsolatunkról, egyébként pedig végleg ott hagyod.
2014. okt. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Nyilván voltak a házasságkötés előtt is ilyen vagy erre utaló jelek. Akkor kellett volna észbekapni. Egyébként ez nem igazán válóok, ha arra gondolsz és emiatt még összeveszni sem érdemes. Azt nem tartod valószínűnek, hogy talán te sem mutatsz olyan önállóságot, amit ő mérlegre tehetne a szülei véleményével szemben ?
2014. okt. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Azért nem gondolom, hogy igazad lenne az utobbi mondatodat illetően, mivel ahhoz képest hogy van köztünk 10 év, én vagyok aki megoldja "manuálisan" a problémát, még ha a konfliktus kezelésem nem is a legcsiszoltabb... egyenlőre. Én is dolgozok, háztartást vezetek, papírokat intézek,... mindent amit egy férfinek (szerintem) meg kellene oldania -szerelés,...- azt is megcsinálom, nem esek pánikba sohasem. Reálisan gondolkodok, és ő is sokszor ad igazat nekem a dolgok megoldásával kapcsolatban, de "azért megkérdezem a szüleimet is" mondat valahogy mindig elhangzik, még akkor is ha olyan megoldást kínáltam amit a szülei is preferálnak.
2014. okt. 27. 17:29
 4/13 anonim ***** válasza:
96%
Na ne már egy 33éves pasi férj pénzügyeit meg mindent a szülei intézzenek.Sikerült kifognod egy életképtelen pasit.Ennyire oda van a szüleiért mert "neki csak ők vannak" hát költözzön haza.Egyáltalán minek nősült meg ha ennyire függ tőlük?Az mind és szép haza jár,de nem ezért kéne.Én nem tűrném el.
2014. okt. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%
Egyaltalan nem normalis igy, ebben a formaban. En is ugy ereznem hogy egy nagy gyerekkel elek. Az addig oke hogy valaki majdnem mindent megbeszel a szuleivel, de azert 1: Ne veluk inteztesse mar az olyan dolgokat, amiket ti is el tudtok intezni es nem jelentene gondot, 2: A kapcsolat az tabu. Azzal nem ertek egyet hogy meg azt is negbeszelje a szuleivel. Az ket emberre tartozik. Vagy talan jon majd anyuka meg apuka gyertyat tartani? A te ferjednek nem kapcsolat valo, hanem jatekmacko.
2014. okt. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
Nem normális, a férjed nem férfi, csak egy gyerek. Ha ez így marad, akkor a helyzet max. annyit fog változni, hogy te meg a pótanyja leszel. Neked gyerek kell vagy férfi?
2014. okt. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%

Az a baj, hogy a szülei ilyen életképtelenre nevelték, és a mai napig teszik. Ha valakibe belenevelik ezt a "hülye vagy hozzá, majd anyu megoldja" dolgot, abból nehéz kimászni. Nekem volt ilyen barátnőm, ahol a szülei mindig kb gyerekként kezeltek minket, ki is jelentették hogy "hát a gyerekem mindig a gyerekem marad".


De változni nem nagyon fog...

2014. okt. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Előrebocsátom: férfi és férj vagyok.


Csak egyvalamire reagálnék:


"...ez miatt most is összevesztünk, és az első dolga volt hogy ne is mondjam, átöltözött és már indult is a szüleihez..."


Tehát az otthoni szennyest kiteregeti a szülei előtt?!

NAGYON GÁÁÁÁZ!!!


Ez nem férfi, ez egy árulkodós óvodás!!!

2014. okt. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A páromnak még 40 fele is az anyja intézte a hivatalos ügyeit. Ezen mi jól összekaptunk, és hosszü évek munkájával sikerült elérnem, hogy kézbe vegye a hivatalos ügyeinek intézését.

Az anyja így " nevelte, " a fiát. Ezzel akarja magát nélkülözhetetlenné tenni. Nem érti meg, hogy ezzel rosszat tesz, nem fogja fel, hogy már nem ő irányítja a gyerekét. Szerencsére a férjem azért belátja ezt, de hajlamos a kónnyebb utat választani, vagyis hogy majd az anyja megoldja. Állandó harc van ebből, mert 40 évig működő dolgokat nehéz megváltoztatni.

Nagyon remélem, hogy én nem leszek ilyen önző anyuka, és hagyom majd a gyerekeimet, hogy éljék a saját életüket.

Es bár a párod is hibás, hidd el egy anyával nehéz szembeszállni, és megértetni mindkét féllel, hogy az anya- gyerek kapcsolat bizony változik az évek folyamán.

2014. okt. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
45%

Kedves Kérdező! Mi ugyanígy jártunk mint Te és a férjed. :(

Összeköltöztünk és képzeld el szép lassan kiderültek a dolgok. Anyóska képzeld el felbontogatta a hiteles borítékjainkat, amiben meg olt mennyit kell még issza fizetni és meg is jegyezte. A férjem nem íratta át sokáig a lakcím kártyát, így oda mentek a levelek, és minden kibontotta, mindent elolvasta!!! és egy megjegyzés után adta oda kibontva persze. Persze én agyfaszt kaptam, és mindig mondtam hogy írassuk már a címet. Egyszer mondtam nekik miért bontsátok ki, apósom reakciója gorombán: Írassátok át a címet!

2014. okt. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!