Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire normális az, ha egy...

Mennyire normális az, ha egy 34 éves családos férfi mindent megbeszél a szüleivel?

Figyelt kérdés
8 éve vagyunk együtt, van egy másfél éves kislányunk. Engem baromira idegesít, hogy akárhányszor vitázunk vagy veszekszünk, rögtön értesíti róla a szüleit, akik persze "nem akarunk beleszólni" címszóval naná, hogy kéretlen tanácsokat osztogatnak. Már ezerszer megbeszéltük, hogy nekem nem tetszik az, hogy mindenbe beavatja a szüleit, mert így nincs normális magánéletünk, de Ő azt mondja, hogy mivel az én szüleim elváltak és csonka családban nőttem fel, nekem nem is annyira fontos a szülői háttér, mint neki. Abban igaza van, hogy nem ANNYIRA fontos. Én hetente, kéthetente vagy havonta hívom fel csak a szüleimet és nem is kötök mindent az orrukra. Felnőtt emberek vagyunk, oldjuk meg magunk a saját problémáinkat! Ráadásul 5 perc sétára lakunk anyóséktól, így szinte naponta találkozunk már csak az unoka miatt is. Úgy gondolom, hogy egy felnőtt férfi ne rohangáljon állandóan anyucihoz, ha gondja támad. Ki szerint van/nincs igazam?
2013. febr. 7. 22:06
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
50%
Boldog lennék,ha a fiam 30 év múlva is megosztaná velem a gondjait.Nem azért,hogy bárki életébe is beleszóljak,de örülnék,hogy bízik bennem,és a tanácsomat kéri(persze ha kéri egyáltalán).Még mindig jobb így,mint ha havonta egyszer beszélnének.
2013. febr. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg inkább neked adnék igazat, DE!!!


Ha 8 éve együtt vagytok, és gyereket is vállaltál ilyen felállásban, akkor EDDIG nem zavart? Vagy ha zavart, de eddig elfogadtad, hogy ilyen, akkkor most miért nem?

2013. febr. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
83%
Igazad van. Erről nehezen fog leszokni, mert valószínű erős a kötődése a szülőköz. Nekem sem tetszene a szituáció. Próbáld meg rábírni, hogy változtasson, mert árt a kapcsolatotoknak. Vagy beismeri, vagy nem.
2013. febr. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
94%

Igazad van, de a helyzet ettől még nem fog változni. Hiába írjuk majd hogy nem normális dolog ez, és teljes mértékben jogos a felháborodásod, a férjed akkor is panaszkodni a fog, akkor is nyitott könyv lesz az életetek.

Egyébként jómagam is ismerem ezt a történetet, és rájöttem hol hibáztunk nagyon. ott amikor olyan helyre költöztünk ahol az anyósék szinte szembe laktak tőlünk.

Ma már tudom, hogy egy jó házasság egyik alapelve az hogy a szülőktől minimum 100 km távolság válasszon el.

Ti is itt hibáztatok. Amíg ennyire közel laktok egymáshoz, a helyzet nem fog változni. Így vagy megszoksz vagy megszöksz.. De arra ne számíts hogy a férjed ezentúl nem fog átszaladni ha összekaptok.. Még 50 évesen is át fog menni..

2013. febr. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem neked van igazad. A párod még nem nőtt föl igazán, és amúgy ha nem veszekednétek nem lenne gond.


Az enyém is mindenért felhívja az anyját (ilyenekért, hogy pontosan mennyi ásványvíz kell a palacsintába), de az szerencsére jobban kezeli a helyzetet és nem szól bele az életünkbe.

Én is naponta beszélek a szüleimmel, de nem mondok el mindent, inkább csak örömködünk az unokán, szerintem ez a normális. A gondokról elég akkor ha ketten nem tudjuk megoldani.

2013. febr. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem is, az ilyen nem férfi, bocs. Az én szüleim sem váltak el, elég baráti viszonyban vagyok anyámmal, sok mindent elmondok neki. De ha valamibe is beleszólna vagy utalna arra, hogy elmondtam, akkor annyi lenne neki.

Ezt tudja is, mert a férjem mellett a helyem onnantól, hogy őt választottam társnak. Le kell tudni szakadni a szülőkről és a szülőnek is tudnia kell, hogy hol a helye és gyereknek is tudnia kell ezt éreztetnie.

2013. febr. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
68%

"Boldog lennék,ha a fiam 30 év múlva is megosztaná velem a gondjait.Nem azért,hogy bárki életébe is beleszóljak,de örülnék,hogy bízik bennem,és a tanácsomat kéri(persze ha kéri egyáltalán).Még mindig jobb így,mint ha havonta egyszer beszélnének."


Most mondjam azt h szó szerint ugyanazt gondoltam, mint Te?! :)

(csak a 30 helyett 33 az év)

2013. febr. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
43%
Örülök,bár úgy látom rajtad kívül senki sem értette,mit is szeretnék mondani:)
2013. febr. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
71%

Fordítsd ellene a saját fegyverét.

Te is tálalj ki a szüleinek, mikor találkoztok személyesen, és a férjed is jelen van.

Kezdj el mesélni a legutóbbi vitátokról, vagy égesd be a férjed, ha csinált valami apróságot, pl. eltört egy poharat, akkor azt is meséld el részletesen, aztán röhögj rajta egy jó nagyot, hogy milyen ügyetlen volt.

Minden apróságot, amit tesz, meséld el a szüleinek.

2013. febr. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
35%

Sőt, előzd meg a férjed!

Ha legközelebb valamin összekaptok, nyomban hívd anyósodékat, és tálalj ki nekik.

2013. febr. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!