Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fiatal vagyok, hogy mondjam...

Fiatal vagyok, hogy mondjam meg Anyának sértődés nélkül, hogy 'tanácsai' nélkül is jó anya lehetek?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, a vőlegényemmel van egy 2 hónapos kislányunk. Mi Budapesten élünk, Anya vidéken, de így is próbálja megkeseríteni az életünket.

Folyamatosan hallgatom a 'tanácsait', hogy én mennyi mindent rosszul csinálok, stb.

De nem kellenek a tanácsai, ha esetleg bizonytalan lennék, azt megbeszélem a vőlegényem anyukájával, vele jobban egy hullámhosszon vagyunk, Budán is lakik, szóval közel van.


Rosszul esik az, hogy Anya néha teljesen lekezelő lenne velem, mintha a kislányomról képtelen lennék gondoskodni.


2014. szept. 25. 18:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%

Bocs,de ha ti BP-n éltek, ö meg vidéken, akkor HONNAN TUDJA, hogy mit hogy csinálsz?


Ne meséld neki ezeket, és ne hívogasd, ha meg ö hív, akkor rövidre fogd a beszélgetést, illetve mondd meg neki, hogy mikor érsz rá telefonálni (és napi 1 alkalom böven elég. Máskor ne vedd fel.

2014. szept. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Mire mondja, hogy rosszul csinálod?
2014. szept. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Onnan tudja, hogy beszélünk telefonon és néha meglátogat minket (eddig mi egyszer voltunk náluk, fél napot).


Olyanokba szeretne beleszólni, amihez semmi köze nincs.

2014. szept. 25. 19:01
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

"Anya! Nagyon szeretlek, és a kicsinek is nagy szüksége van a nagymamájára. Ha még egyszer negatív megjegyzéseket teszel ránk, csak karácsonykor hívlak."


Örülök hogy segíthettem!

2014. szept. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
41%
Ha találkoztok, hallgasd meg, köszönd meg, és csináld úgy, ahogy jónak látod. Lehet, hogy az anyósoddal jobban megtalálod a hangot, de ne feledd, hogy édesanyád jót akar Neked és a babának is. Ugyanakkor lehet, hogy a módszere nem a legtökéletesebb, és Te ebből azt szűröd csak le, hogy megkeseríti az életedet. Nem keseríti meg, ne így fogd föl. Első unokája a kislányod?
2014. szept. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
Nem attól vagy felnőtt, hogy szültél. HA nem vagy képes arra, hogy meghallgasd majd cselekedj a magad akarata szt, akkor valóban neki van ám igaza...
2014. szept. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

Hidd el, a legtöbb anyuka ezt csinálja, de ebben semmi rossz szándék nincs. Hallgasd meg a tanácsét, aztán tégy belátásod szerint. Nem kötelező azt csinálni, amit ő mond, elvégre csak fiatal vagy nem hülye.

Meglátod, ha majd a te gyerekeidnek lesznek gyerekei, te is bele fogsz szólni...ez ilyen ösztönös dolog, mint az anyós piszkálódása. Nem kell vele foglalkozni. :)

2014. szept. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem is attól gondolom magamnak felnőttnek, hogy van egy gyerekem. De azt szerintem eldönthetem én magam, hogy mit adok rá, vagy hogy milyen babakocsit használunk...
2014. szept. 25. 19:42
 9/12 anonim ***** válasza:
Hat ebbe igazad van kerdezo......azt adsz ra amit akarsz nincs joga beleszolni!!! En azt hittem hogy neveltetes ilyenekbe akar beleszolni.
2014. szept. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ez csak példa volt.

Az is baj, hogy mit csinálunk napközben, hogy tápszert kap, hogy saját szobája van, stbstb. Szóval tényleg mindenbe beleköt.

2014. szept. 25. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!