Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós állandóan kér, van erre...

Anyós állandóan kér, van erre valami megoldás vagy életem végéig ezzel kell élnem?

Figyelt kérdés

Anyós pár éve elvált a férjétől és gyakorlatilag a párom lett a férfi a családnál. Mi vagyunk a legközelebb lakó gyereke és hát mindenért mi ugrottunk. Ha kifogyott a benzin, ha nem bírt valamit felcipelni a lakásába, ha fel kellett valamit fúrni a falra stb. Persze volt amikor tényleg baj volt és ugrottunk.


Másfél éves gyerekünkkel párszor segített, de a segítsége inkább teher volt. Megpróbáltunk elbeszélgetni erről, hogy ha segít, akkor időre jöjjön és ne szervezze ide a fél családot hozzánk, mert a gyerekre jön vigyázni és nem családi programolni. Hatalmas összeveszés lett belőle (ő üvöltözött mi meg pislogtunk, a családot szinte ránkuszította), aztán pár hét kínos hallgatás után oldódott a viszony és úgy-ahogy normalizálódott. De gyakorlatilag félévente egyszer ha vigyáz a gyerekünkre pár órát, azt is csak akkor ha nem tudjuk tényleg másképp megoldani.


És emellett jönnek a kérések, családi programok (ami jó lenne, csak ne lenne mindig egy kérés benne) és vannak pénzügyi kérések is, ami néha érthető néha meg már túlzás.


Anyós méregdrága stílbútorokat vesz (amit elajándékozott, mert rájött nem kényelmes...de azt sem a családba ajándékozta hanem kvázi idegennek) közben meg a gyerekeitől kér pénzt ilyen-olyan dolgokra.


De a legnagyobb bajom, hogy nincs férfi mellette és minket 0-24/7 szolgálatnak néz, cserébe meg szinte semmit nem kapunk. Egy vacak műanyag játékot nem venne az unokájának, de intézzük el neki ezt és ezt. NEM AZT VÁROM EL, HOGY VISZONOZZA A SEGÍTSÉGET, mielőtt még letámadnátok, de valami nagymamásabb viselkedést szeretnék. A kaput végül az tette be, hogy a párom vitte át hozzá a gyereket unokázni, anyós meg azzal indított, "ha már itt vagy a nagy kocsiddal, ezt és ezt intézd már el nekem". Ráadásul érezhetően nincs oda a gyerekünkért, miközben a lánya gyerekeihez rendszeresen jár segíteni, "nagyi-unoka" tornára jártak, a lánya rendszeresen hagyja nála az unokákat teljes hétvégékre.


Mi meg, valahogy a család fekete báránya lettünk, mert "nem segítünk ha baj van" vagy "nem támogatjuk ezt és ezt a célt"...


Párom stratégiája jelenleg a nem azonnali ugrás, a halogatás, így segítünk is meg nem is. (ha azonnal ugranánk akkor nagyon elfajulnának a dolgok).


Értem én, hogy hálávan tartozunk amiért felnevelte a párom + mégis csak a nagymama, de az én szüleimhez képest akkora a különbség, hogy tényleg elkezdtem utálni anyósom. A szüleim boldogan ugranak és jönnek unokázni BÁRMIKOR. És mondják, hogy mikor jöhetnek és legyen így meg úgy és tiszta izgalottan várják a következő unokázást. Cserébe meg...szinte semmit sem kérnek.


Szóval mit tudnék tenni?


- Beszélni vele nem lehet, semmilyen kritikát nem fogad el (pl párom leszidta, amiért nem kapcsolja be a biztonsági övet vezetéskor, de ő csak vonogatta a válát, de még egy halom ilyen példám van)

- megszakítani a kapcsolatot/összeveszni nem akarok, mert akkor mi leszünk a hálátlan gyerek + hát mégis csak a nagymama

- a középúton lavírozás tűnt eddig a legjobb megoldásnak, csak hát ez olyan fárasztó és állandóan jönnek a bosszantó dolgai, valami egyszerűbb megoldás kéne


Ja és mi vagyunk a "kőgazdagok" a szemében, mert házunk van (a hitel az nem számít) és mindketten dolgozunk (mert nem engedhettük meg magunknak, hogy otthon maradja a gyerekkel de ez sem számít), ergo bankautomaták vagyunk. Erre is várnék ötleteket.


+ 12 hetes veszélyeztetett terhes vagyok, a méhlepény elkezdett leválni



2014. nov. 20. 11:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Kedves mama, most, hogy jön a második unoka, sajnos anyagilag már nem tudjuk támogatni, hiszen a gyerek nagyon sok költséggel jár, és időnk se lesz annyi segíteni a két gyerek miatt.


Meg fog sértődni, de én azt mondom mindig: elsőként a saját gyerekeim felé tartozok felelősséggel, mindenki más (magamat is beleértve) utánuk követekzik.

2014. nov. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk egyetlen gyerek és egyetlen unoka van, de mintha az én anyósomról írnál. Mi lett a megoldás, 200km-re tőlünk vettünk neki egy lakást.
2014. nov. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%

Szóval mit tudnék tenni?


TE semmit. A párod dolga, hogy rendbe tegye a dolgokat. Mégiscsak az ő édesanyja.

2014. nov. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nem kell ebből akkora ügyet csinálni. Kényszeríteni senkit nem lehet, hogy szeresse az unokát, foglalkozzon vele, ha ő másképpen érez, nem akarja. Elhiszem, hogy ez neked nem esik jól, de ne foglalkozz vele, így jobb ha minél távolabb van.Neked és a gyereknek nem kell hozzá járnotok, sűrűn meg ő sem megy hozzátok amint írod. Menjen a párod látogatni, vagy ha a segítesége kell neki. Persze ezt is kordában kell tartani, ahogy írod, nem kell rögtön ugrani minden nyavalygására. Szoktassa le erről a férjed, az ő anyja, ez az ő fekadata nem a tiéd. Azt pedig adja a tudtára egyértelműen, hogy nem vagytok bankautomata, befejeztétek az anyagi szponzorálását, van elég kiadásotok nektek is, ha meg marad pénzetek ott vannak a gyerekek, és takarésokodni is kellene.
2014. nov. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Párom rendszeresen "rendbe teszi" anyósom. Mindig mellettünk áll ki, de anyós még SOHA nem adott neki igazat (pl sógornőm szó nélkül áthozta a láthatóan full beteg gyerekét hozzánk. Elkapta a mi gyerekünk is persze, 2 hétig szenvedtünk a lázzal, orrszívózással, éjszaka 10szer kelt. Kiakadtunk, hogy miért nem szólt legalább előre! Beteg gyereket nem viszünk kérdezés nélkül máshoz! Na ebben sem volt igazunk). Ezek olyan tipikus végnélküli viták.


Csak látom, hogy rosszul esik neki amiért nem unokázik a gyerekünkkel illetve őt is de főleg engem bosszantanak ezek az idétlen végnélküli kérések. (szerintem mondjuk minden családanya házsártoskodna, ha valaki személyes asszisztensnek nézné a férjét+még anyagi kérések is lennének, tudom nem kéne ennyire néznem a pénzt de akkor is én dolgozom napi 10 órát a pénzért ezért ne kelljen már adakoznom belőle...)


Úgy érzem a kezdeni semleges viszonyunk egyre jobban kezd negatív lenni és ez főleg az én házsártoskodásom miatt van. Lehet inkább nem kéne a viszonzást néznem és legyen jó viszonyunk? (jó alatt a semmiről beszélgetős jópofizós, bólogatós családi viszonyt értem)

2014. nov. 20. 11:43
 6/16 anonim ***** válasza:
87%
Ismeros helyzet, nalunk a sogorno csinalta/csinalja ezt. Rolunk tudni kell, hogy anyagilag nem allunk jol, pld felretenni nem tudunk.o egyedul el, anyuja tamogatja, dolgozgat, ugyhogy van boven penze. Megis ide jon fuvarert, enni, penzt kerni....nagyon duhito. Vissza mi se kapunk tul sokat, meg sosem hivott el magahoz enni. a csaladban mindenki odzkodik tole, mindenkire raakaszkodik, Anyosomnak is elege van mar. Most legutobb egy jo munkat buktam el miatta, mert jonni akart o is, de varni kellett a valaszara, ugyhogy a fonok keresett mast helyettunk....En a paromnak szoltam, hogy tegye helyre, de ment ez magatol, amikor a kisasszony elkezdett bunkozni vele, o meg megunta es leepitette. Remelem ezek utan visszabb vesz, mar lassan 3 eve csinalja ezt, amikor a gyerek pici volt, par hetes, random jott este 10-kor hozzank, felzavarta a gyereket, megkajàlt, itt aludt....
2014. nov. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%
*egy napot kellett varni a valaszara*
2014. nov. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 kovpet ***** válasza:
93%

"Értem én, hogy hálávan tartozunk amiért felnevelte a párom"


Dehogy tartoztok, ő vállalt gyereket és nem a gyerek kérte, hogy ide jöhessen...


"pl párom leszidta, amiért nem kapcsolja be a biztonsági övet vezetéskor, de ő csak vonogatta a válát"


Ilyenkor nem indulnék el addig, amíg nem kapcsolja be. Én vezetek, én mondom meg, hogy a kocsi hova megy aznap. Ha ő nem használja az övet, akkor sehova. Hívjon taxit, ha nem tetszik a rendszer.


"megszakítani a kapcsolatot/összeveszni nem akarok, mert akkor mi leszünk a hálátlan gyerek"


Nekem úgy tűnik, hogy most is ez a helyzet, csak most bszogatva is vagytok mellette :)


"a középúton lavírozás tűnt eddig a legjobb megoldásnak"


nekem meg az egyenes beszéd és a kölcsönös korrekt magatartás nyújtása és elvárása.

2014. nov. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 mi a fene ***** válasza:
89%
Unokázás kérdésében igy kell elfogadni, nincs igénye rá. főleg hogy sok bosszúságot is okozott. Légy boldog, hogy a te szüleid nem ilyenek. Anyagi segitséget semmiképp nem nyújtanék, annyit osszon be, amennyi van. az egyéb segitséget is lejjebb venném, főleg hogy jön a pici.örülj, hogy apárod melletted áll.
2014. nov. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
89%
Sajnállak, mert egyébként a leírásodból nem tűnsz "házsártos feleségnek", próbálsz megfelelni, de már eleged van. Megértelek. A probléma az, hogy hiába próbálsz jelezgetni anyósodnak, ő vagy nem érzékeli vagy leszarja. Egyetlen dolgot tudsz tenni, hogy te (ti) tényleg leszarod és úgy csinálod, ahogy nektek jó. Megmondod, hogy most nincs pénzetek, mert jön a második gyerek. Most nem tud menni a férjed segíteni (vagy ő mondja), mert programja van. Pont. Ez drasztikus és meg fog sértődni, de ilyen emberrel nem lehet mit kezdeni. Sok sikert!
2014. nov. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!