Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem tudok lefogyni ezért...

Nem tudok lefogyni ezért állandóan az öngyilkosságra gondolok. Megoldás?

Figyelt kérdés
4 hónap alatt híztam 10kg-ot egy szakítás miatt. 174cm vagyok és 69kg. Lassan egy hónapja próbálkozok,de nem megy folyton zabálok összevissza,ez az életem..minden pénzem édességekre költöm meg alkoholra. Már hánytatom is magam néha nagy evések után. Kb kettő napig tudok diétát tartani aztán vége. undorodok a testemtől,de mióta így meghíztam a fiúkat se érdeklem és bántanak a súlyommal. Gyűlölöm azt aki lettem nem szeretek így élni. Már olyanokon gonodlkodok ,hogy koplalni fogok,nem eszek hetekig csak ne legyek ilyen undorító. bár ezt nem merem megtenni mert az előtt sokat edzettem és az izmaim vesztésével járna :(
2014. nov. 9. 01:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én is voltam ebben a helyzetben, bár nem szakítás miatt híztam meg, de ugyan ezt csináltam mint Te. Számomra a figyelem elterelés volt a megoldás. Az a baj, hogy ezen jár folyton az agyad és konkrétan a figyelmeddel és a félelmeddel tartod életben a rossz szokást(zabálást,hánytatást,önutálatot). Le kell szállnod a témáról:) Egyszerűen nem kattogni azon hogy nézel ki és nem azon gondolkozni mit lenne jó befalni. Azt mondtad edzettél korábban, ha most nem tennéd akkor vágj bele újból. Utána úgysem lesz szíved a kemény edzést tönkre tenni rossz kajával. És élj! Nem tudom van-e hobbid, vagy szeretsz-e bulizni, barátokkal lenni, de csináld. Azért ne hagyj ki semmit, mert nem nézel ki annyira jól most. Elterelik a figyelmed, fogy az energiád,telik az idő és nem a hülyeséget csinálod addig. Az élmények ráadásul sok örömöt okoznak és már csak ezért sem lesz szükséged annyi édességre. Iszonyat gyorsan eltelik pár hét, akkor is ha betartod amit be kell és akkor is ha nem. De az utóbbi esetben sosem lesz vége a szenvedésednek. Ne csinálj ebből nagy ügyet, mert valójában nem nagy dolog az egész, majd utána Te is rájössz. Én pár éve jártam ezt végig, jó túl lenni rajta, ne vesztegesd az időd!
2014. nov. 9. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
nem baj zabálj még pár hónapot még kb hízz 30 kilót és utána vegyél egy kamerát és vedd fel dokumentumfilmbe hogy lefogysz, dokumentald reszletesen minden napodat és add el valamelyik bulvárlapnak akik adnak a történedelért kb 2 millintot. GONDOLJ a 2 MILLIÓR ez járjon a fejedben. WIN:WIN situation lefogsysz és tele vagy
2014. nov. 9. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Sokan vannak ebben a helyzetben de te olyan butus módon állsz hozzá.

Az érdekel hogy a fiúk mit gondolnak?

De azzal meg nem törődsz hogy mi történik a testeddel?

Mástól ne várd hogy kihúzzon a negatív és önsajnáló érzéseidből.

Neked kell rájönnöd hogy hogyan tudsz ebből kijönni és hogy mi segít.


Nem vagy kövér, de súlyos önértékelési problémáid vannak.

És egy kis biológiát is tanulhatnál, ha koplalsz nem a zsírból fogsz először veszíteni...

Csak még rosszabbat teszel a testeddel.

A fiúk helyett inkább érdeklődj könyvek iránt.

A te döntésed ha magadat károsítod, más nem lesz felelős a te döntéseidért. Vagy észbe kapsz vagy pedig tovább sajnálod és pusztítod magad.

Ha már ilyen helyzetbe kerültél akkor gondolom a családod sem a legjobb és nem a legtámogatóbb fajta.

De pénzt azért mégis adnak .. amit el tudsz költeni mindenféle hülyeségre.

Ha nem tudsz pozitívan gondolkodni akkor semmi sem segít. 10 kg amúgy nem sok.

Pár hét alatt nagyon formás idomokat lehet formálni akár otthoni edzéssel.

Keress rá youtubeon jó videokra, jógától kezdve sima tornáig mindenféle jó dolog van fent, nem csak angolul.

A te helyzetedben pedig a táplálkozás lenne a legfontosabb.

Pl az hogy rendszeres evést vezess be.

Hidd el ha koplalsz akkor csak a vitaminokból és az izmaidból vesztesz és a tested még rosszabb külsővel jutalmaz majd.

Vezess be magadnak rendszert. Pl reggelire gyümölcsöt eszel vagy semmit, de ha olyan típus vagy aki szeret reggel enni akkor pl egy kiadós zabkását vagy köleskását egyél.

Ebédre is kerüld a kenyeret és a pékárukat, ehetsz rizst pl savanyúsággal, vagy akármi ami nem terheli meg a szervezeted.

Vacsorára is hasonló de arra figyelj hogy ne egyél sokat reggel mert akkor egész nap éhes leszel.

A tanulásra és olvasásra és egyéb érdekes dolgokra figyelj szabadidődben, ne pedig a félelmeidre és ilyen önsanyargatásra ami sehova sem vezet.

Diétát semmiképp se tarts mert neked rossz fogalmaid vannak az egészséges táplálkozásról.

Találj hobbit, szenvedélyt, pl egy sportot az össze-vissza zabálás helyett. Ajánlom neked a táncokat, az tényleg sokat tud segíteni

De ne sanyargasd magad és ne sajnáld magad ennyire feltűnően, lehet hogy kegyetlenül hangzik de ha megölöd magad evvel az életmóddal 1 hét múlva senki sem fog emlékezni rád, max a szüleid.

2014. nov. 9. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Menj pszichológushoz.
2014. nov. 9. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
Én sosem hittem abban hogy koplalni kell,ez hülyeség,sztem felesleges,inkább mozgással kompenzáld,de azt keményen,és egyél ne éhezzél,ez csak elveszi a kitartásod.irj listát kedvenc edzéseidröl vagy amit szeretsz,tollas,futás ,uszás,ugrálókötél,stb,fekvötæmasz,felülés,vagy ezek kombinálása min.egy órán át,és csak akkor kaphatsz jutalmat,pl.egy csoki vagy sorozatnézés.
2014. nov. 9. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Neked a fejedben van a baj, ezen pszichológus segíthet, utána könnyen fogysz majd.
2014. nov. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Járok edzőterembe,tudom milyen a helyes diéta,szinte mindent tudok róla,mert mint írtam azelőtt felszedtem izmot,szálkásodtam . Tanulok is,de nem bírok tükörbe nézni,a kitartásom is nullával egyenlő. Azelőtt sem voltam megelégedve a testemmel,most aztán gyakran lemondanám a programjaimat csak ne keljen emberek közé mennem.. sokat járok bulizni is ettől függetlenül de ott megkapom,hogy milyen kövér vagyok..legalábbis már kaptam meg kettő embertől is.de én is látom a tükörben..
2014. nov. 9. 09:43
 8/16 anonim ***** válasza:

Lehet hogy egy pszichológus segíthetne. Azért az se normális hogy 10 kiló plusz miatt csak az öngyilkosságot látod kiútnak. Na meg az alkohol... Szóval itt nem a súlyod és a zabálás a fő probléma.

Te mondtad hogy régen edzettél és egészségesen táplálkoztál. Miért változott ez meg? Gondolom most a szakítás után értéktelennek érzed magad de nem lenne szabad ennyire elhagynod magad. Szerezd vissza az önbizalmad, légy újra a régi önmagad. Addig hagyd a fiúkat, tedd túl magad a régin. Ennek az is része lehet hogy lefogysz, és ismét lesz mitől büszkének lenned magadra. Legalább megpróbálhatnál ismét edzeni, és minden este amikor elmentél gondolj arra hogy valamit tettél a célod érdekében.

2014. nov. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
nekem nem kellett szakítás ahhoz, hogy meghizzak.. ilyen az alkatom, de persze nekem sem tetszett. ettem 2 napig aztán nem ettem 2 napig es csak hiztam vagy tartottam a súlyomat de nem fogytam. Idegesített, de mondjuk sose hanytattam magam mert az undoritobb, mint daginak lenni. (egyebkent kóros is, szoval ezzel mar a helyedben elmennek orvoshoz) Aztán lett egy nagyon sz-r laboreredmenyem es az orvosom mondta, hogy vagy abbahagyom a zabalast vagy meghalok 40 évesen. Abbahagytam... kb. egy honapja elhagytam a kenyeret, minden zsíros hust, margarint vagy vajat.. semmi ilyet nem eszem se cukrot se krumplit vagy tésztá.. Tojást sem, sem zsíros tejtermékeket. Eszek csirkét meg sok almát, rizst vagy kölest, zöldségeket parolva vagy nyersen, túró, natúr joghurtot.. stb. A kajákat light csinalom, grillezem, a habarást joghurttal, stb.. Ha rámjön a zabálás eszek savanyúságot vagy gyümölcsöt esetleg kompótot. Abszolut tartható.. néha betegre zabalom magam kompottal de mar igy is fogytam 8 kilót. Az orvos is megdicsért, sokat javultak az eredmenyeim par het alatt. En elhiszem, sot tudom, hogy nagyon rossz ez igy neked, de ha tuljutsz azon hogy magadat sajnaltatod akkor talad ki, hogy neked mi a jo, mert nekem ezek segitettek.
2014. nov. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

járok edzeni pl ma is voltam,csak már nem annyira intenzíven csinálom plusz a kajám egy vicc.

jó lenne felkeresni egy orvost,de arra aztán tényleg nincs pénzem. Pedig már nagyon régen tudom,hogy szükségem lenne rá..

2014. nov. 9. 17:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!