Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tehetnénk, ha nem tudunk...

Mit tehetnénk, ha nem tudunk segíteni se anyagilag, se azzal, hogy befogadjuk? A párom apja fekvőbeteg lett és fogalmunk sincs, mit csináljunk, ha kiengedik a kórházból.

Figyelt kérdés
Sajnos minimális segélyt (28000Ft körül) kap és rokkantságira nem jogosult. Van ilyenkor valami otthon ahová bekerülhet vagy milyen lehetőségei vannak ebben az esetben?
2014. nov. 24. 06:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Az önkormányzati üzemeltetésű idősek otthon a legolcsóbb, de oda hónapok, sőt évek a várólista, bár a betegség súlyossága alapján döntenek, de akkor is sokat kell várni. Viszont az teljesen biztos, hogy nektek ezt az összeget havonta jócskán ki kell egészítenetek, olyan minimálbér körülire.

Ha egész napos otthoni ápolást igényel, annak még sokkal drágább az óradíja.

2014. nov. 24. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Szociális otthonba betehetitek,de hosszú a várólista,és ha nem elég a nyugdíja,márpedig szerintem a 28000 kevés,akkor a családnak ki kell egészítenie.És ha ezt választjátok,akkor számolni kell vele,hogy valószínűleg nem kap egyik napról a másikra helyet.Ilyenkor szokták átmenetileg elhelyezni krónikus elfekvő osztályon vagy ápolási osztályon,addig amíg nem lesz helye valahol.A krónikus osztály elméletileg ingyenes,de azt az orvosnak nem árt pénzt adni,mert én mindenhol azt tapasztaltam,hogy csak akkor voltak hajlandóak végig ott tartani.Az ápolási osztályon viszont napi díj van.Azt sajnos nem tudom,hogy mennyi,talán 2000 Ft körül van,és ha jól tudom 3 hónapot lehet ott egy huzamban valaki.Másik lehetőség házi ápolót fogadni,de a ti esetetekben ez igen húzós lenne,hiszen ha jól értem 24 órás ellátásra lenne szüksége.
2014. nov. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%

Jelezzétek a kórházban, hogy nem tudjátok ellátni.

Érdeklődjetek az idősek otthonában, keressetek segítőházakat, menjetek be az önkormányzathoz.

A nagypapámat is idősek otthonába vitték, miután amputálni kellett az egyik lábát. Sok utánajárásba telt, szakvélemények stb., hogy a kórházból oda mehessen. (Mondjuk kicsit más helyzet volt, mert hárman vannak testvérek apukámék, a nagypapi bányásznyugdíjat kapott, így nem volt gond a költség.)

Szociális alapon bekerülhet, de kezdjetek el intézkedni, ne halogassátok, mert a várólisták hosszúak, és a bürokrácia malmai lassan őrölnek.

2014. nov. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

2-es tökéletesen leírta. Mi végig jártuk ezt a kálváriát édesanyámmal. A kórházban mindenhol bőven borítékolni kellett, hogy benn tartsák, holott tényleg nagyon beteg volt, de megmondták, hogy ennél már nem lesz jobban, kiadják.

Rengeteget kellett intézkedni, könyörögni, hálapénzt adni, hogy el tudjuk intézni egy normálisabb helyen az elhelyezését. Szó szerint én is belebetegedtem, egyrészt a döntésbe, másrészt anyagilag. Nem volt más választásom, már egy napi szabim sem maradt, dolgozni muszáj volt a kicsi gyerekek miatt, a házi ápoló díja pedig óránként 3000-5000 Ft körül mozgott, ez megfizethetetlen.

2014. nov. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%
Nagy a várólista az ilyen otthonokban. Gondolom, az utcára mégsem küldenétek.
2014. nov. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Szívesen segítenénk neki, ha tudnánk, de jelenleg mi is elég rosszul állunk anyagilag.

A párom most kapott végre munkát 5 hónap munkanélküliség után, de sajnos ez is csak minimálbéres én meg még gyeden vagyok a legkisebb gyerkőccel. Már feladtunk albérletet, mindent, hogy kihúzzuk ezt az időszakot. A párom is folyamatosan keres jobb munkát, de eddig semmi.


Nem tartottuk vele a kapcsolatot, most is csak a kórházból hívtak fel minket, hogy 2 hét múlva vihetjük ahová akarjuk (a többi gyereket és egyik exét sem tudták elérni). Úgy mondták, hogy már több mint fél éve kórházban van, tovább nem tudják bennt tartani.

2014. nov. 24. 07:38
 7/18 anonim ***** válasza:
85%

Ha van sajat haza adjatok el es abbol fizestek be egy otthonba.

Az egyhazak is tartanak fenn otthonokat.

2014. nov. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nincs semmije. Az utóbbi években vagy barátoknál húzta meg magát vagy az aktuális barátnőinél.
2014. nov. 24. 08:42
 9/18 anonim ***** válasza:
87%

Érdeklődjetek a kórháznál.

Keressétek fel a többi testvért, hátha tudnánal segíteni anyagilag. Mi a betegsége?

2014. nov. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Cukorbeteg, magas a vérnyomása, térd fölött amputálták mindkét lábát, de a sebek nem gyógyulnak, folyamatosan fullad, de a cigit nem teszi le...

A párom sem ismeri az összes gyereket. Mi csak a párom húgával tartjuk a kapcsolatot, de ő nem akar foglalkozni az apjával, amit valahol meg is értek, mert nem is ismeri.

2014. nov. 24. 08:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!