Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az anyósom tönkretette az...

Az anyósom tönkretette az évfordulónkat. Én ezt már nem bírom így, többet nem akarok menni hozzájuk. Jogosan vagyok kiakadva?

Figyelt kérdés

Az elején leszögezném, mielőtt meg akartok kövezni, hogy még nem vagyunk a barátommal házasok, csak jegyben járunk, csak "anyós"ként gyorsabb kifejezni, mint a "vőlegényem anyukája". És nem élünk még együtt, mert a vőlegényem külföldön dolgozik, arra az 5 napra meg amíg itthon van nem vettünk ki albérletet, hanem legtöbbször náluk vagyunk.


Szóval a múlt hétvégéről mondanék pár szót előzetesben, amin egy kicsit kiakadtam. Kezdve azzal, hogy oké, természetesen lehetnek egészségügyi gondjai az embernek, de ne abból álljon az egész nap, hogy mindenkinek csak erről beszélünk.. Drága anyósnak kicsit tovább volt meg a női baja, mint szokott, és ezt mindenkinek akivel csak találkozott elmesélte. Ami még tűrhető. De az, hogy amikor ott készülődtem a fürdőbe, és bejön megmutatni az átvérzett alsóneműjét és a pizsomáját, hogy "most nézd meg mi történt".... Ebédnél meg elkezdte fogdosni a magát csomókat keresve... És mert ő hamarabb végzett az evéssel, és felkelt az asztaltól, nevetve mutogatta körbe az átvérzett székpárnát is.. Úgy, hogy mi még épp ettünk volna..


Aztán tegnap volt az évfordulónk, amit pénz híjján náluk ünnepeltünk. Vettem egy üveg bort, kiültünk este a konyhába, és elkezdtünk iszogatni, meg sütizni. De szándékosan este, mert akkor már nem volt nagy mozgás a lakásban. Erre kijön az apja a konyhába, meglátta a bort, ránézett a páromra és közölte, hogy nem kér, és visszament a szobába. Aztán kijött az anyja is, akitől megkérdezte a párom, hogy megkóstolja e a bort. Erre tejesen kikelt magából, hogy ez már mennyire undorító dolog amit mi csinálunk, mert az lett volna a normális, hogy amikor magunknak is töltünk, akkor végig kellett volna kínálni mindenkit, mert minden ami kint van a konyhában az náluk közös. És az is undorító, hogy amikor végre két hét után hazajön a párom külföldről, és hoz nekem pl csokit, akkor abból is mi az, hogy nincs végig kínálva mindenki. A konkrét példa az volt, hogy most is hozott, de ki kellett tenni a hűtőbe, mert megolvadt kicsit, és mennyire gáz az, hogy ott van, és ők csak "csorgathatják rá a nyálukat", de nem kapnak belőle. Mert ha ő közülük kap valaki ajándékot az mindig szét van osztva... (mellékesen megjegyzem, hogy legutóbb az anyjának hozott 3 tábla csokit, amit egy ültő helyében egyedül felfalt.) Az anyja szerint ha hoz nekem valamit az lenne a tisztességes, ha mindenkinek vinne a családban, vagy pedig el lenne dugva a szobába, hogy senki ne lássa. A borra is ugyan ezt mondta. Hiába mondta neki a vőlegényem, hogy ezt épp most kapta a 3. évfordulónkra, akkor is közölte az anyja, hogy ha ketten akartunk volna ünnepelni balhé nélkül, miért nem bújtunk el a saját szobánkba ketten, hogy ne lássa senki?


Ez a vita után kiborult a bili, és kiderültek még olyan dolgok is, hogy drága anyóspajtás egy pénzéhes k_rvának tart, aki csak kihasználja az ő pici fiát, és rákényszeríti, hogy vásároljon nekem minden félét... És azt is megtudtam, hogy ez a vélemény nem egyszeri volt, hanem bármikor amikor szóbajön a pénz téma, mindig én vagyok előhozva, hogy biztosan miattam nincs...

És ma reggel is kaptam egy adag b-szogatást, hogy miért nem vagyok hajlandó reggelizni náluk, mert büszkeségből nem kell éhen halni.. Mondom ez már rég nem a büszkeség része...


Nem érzem azt, hogy mostanában egyelten percet is hajlandó leszek abban a házban kibírni...

Szerintetek jogos? Én nem érzem annak, mert nem használom ki a párom, és eddig a családját is mindenben támogattam...


Én L20, a vőlegényem F23


2014. nov. 25. 20:19
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
72%
Gondold vegig ezt az eskuvot meg egyszer. Ugyanis a parodhoz jar az anyukaja is, nem fogja megszakitani a kapcsolatot vele...
2014. nov. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
23%
Te tanulsz még itthon, vagy miért nem költözöl hozzá? Anyóséknál sajnos hozzájuk kell alkalmazkodni, bármennyire is nem tetszik. Egyébként a párod, hogy reagálja le az ilyen viselkedését a szüleinek? Nem kell hozzájuk menned szerintem sem ezek után, oldjátok meg máshogy a találkozást.
2014. nov. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
60%

Hát hallod totál együtt érzek veled... én is 20 éves vagyok, párom anyja ugyanez. Bármi probléma van, mindenért én vagyok a hibás, én vagyok az ok, a csúnya gonosz dög, a sátán maga.

Ameddig ott vagy náluk csak tűrni tudsz, én is azt teszem. Ha lehetőségetek lesz költözzetek össze, hogy ne kelljen találkozni anyukával, de ha a pároddal csak így tudsz találkozni, ne add meg azt az örömöt az anyósjelöltednek hogy nem találkoztok többet.

Én is gondolkodtam ezen hogy nem megyek a barátomékhoz többet az anyja miatt, de mivel eddig sem az öreglány miatt jártam oda, úgy döntöttem ameddig nem mondja a szemembe hogy mi a problémája velem, addig nem fogok változtatni.

Kitartás :/

20L, párom 28F

2014. nov. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
58%

Fúj, basszus.


Csorgatja a nyálát, felnőtt ember, menjen és vegyen csokit magának.

2014. nov. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
36%

Az én anyósom is hasonlóan viselkedett egy ideig, amíg ki nem borult a bili és olyan botrány volt, hogy a mamára a mentő jött ki! :D Picit ráijjesztettem az öregasszonyra de úgy, hogy helybe össze-vissza fosta magát. Inkább jobb, ha nem is írom le, hogy hogyan mert még kimoderálnák! :D


Lényeg, hogy repkedtek a tányérok még az ajtó is kiszakadt... a páromat is kék-zöld foltosan vitte el a mentő, mert csak a környéken járt. Az egész helyiséget fel kellett újítani utána, de megérte! :)

2014. nov. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Igen, én már jövő júniusig tanulok itthon, utána terveztük is, hogy kiköltözünk teljesen mind a ketten. De addig valahogy meg kell oldani. Az én családom sem tökéletes, és eddig ha választani kellett a két család közül, inkább hozzájuk mentünk. Akkor még nem tudtam, hogy mit gondolnak rólam, és a szemembe is csak a jópofizás ment..
2014. nov. 25. 20:41
 7/35 anonim ***** válasza:
40%

Én beolvasnék neki, mit képzel már magáról. Amúgy meg nem közös semmi sem, főleg nem évfordulós cucc. Amit én az én drágaságomnak vennék, azt csak neki veszem, és csapok a kezére annak, aki venni mer belőle. :)

Egyébként meg inkább kint kellett volna valahol tölteni az estét, a piknik kb ingyen van, és arra nem tudna mit szólni. Ha meg igen, akkor gratulálok neki, tipikus "anyós".

2014. nov. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
79%
Pffuj, szándékosan összevérzi a széket, hogy Titeket üldözzön, jó, hogy nem xart a szátokba... Ez már túl megy az "én vagyok itthon" kategórián. Sajnos, árukapcsolás egy elmebeteg anyós, bármennyire is szereted a párod. Egyébként tényleg jobb lett volna behúzódni a vőlegényed szobájába, a békesség kedvéért...
2014. nov. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

#7-es. Jó lett volna piknikezni, ha nyáron lett volna az évfordulónk. De novemberben van, és tegnap különösen nem volt enyhe éjszaka. Minuszokban meg nem a legkellemesebb kint ülni valahol :)

És a békesség kedvéért igyekeztünk megvárni az estét, amikor már nincs mozgás kint. De aztán mégis volt...

2014. nov. 25. 20:57
 10/35 anonim ***** válasza:
81%

látod, én meg leültettem volna, hogy van egy jó nőgyógyász ismerősöm, szívesen elkísérem, ha problémái vannak.

Tudod, ter is felnőtt vagy, néha tűrni kell. Oké, nyilván vannak határok, de legyen több eszed, mint neki.

2014. nov. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!