Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az anyósom tönkretette az...

Az anyósom tönkretette az évfordulónkat. Én ezt már nem bírom így, többet nem akarok menni hozzájuk. Jogosan vagyok kiakadva?

Figyelt kérdés

Az elején leszögezném, mielőtt meg akartok kövezni, hogy még nem vagyunk a barátommal házasok, csak jegyben járunk, csak "anyós"ként gyorsabb kifejezni, mint a "vőlegényem anyukája". És nem élünk még együtt, mert a vőlegényem külföldön dolgozik, arra az 5 napra meg amíg itthon van nem vettünk ki albérletet, hanem legtöbbször náluk vagyunk.


Szóval a múlt hétvégéről mondanék pár szót előzetesben, amin egy kicsit kiakadtam. Kezdve azzal, hogy oké, természetesen lehetnek egészségügyi gondjai az embernek, de ne abból álljon az egész nap, hogy mindenkinek csak erről beszélünk.. Drága anyósnak kicsit tovább volt meg a női baja, mint szokott, és ezt mindenkinek akivel csak találkozott elmesélte. Ami még tűrhető. De az, hogy amikor ott készülődtem a fürdőbe, és bejön megmutatni az átvérzett alsóneműjét és a pizsomáját, hogy "most nézd meg mi történt".... Ebédnél meg elkezdte fogdosni a magát csomókat keresve... És mert ő hamarabb végzett az evéssel, és felkelt az asztaltól, nevetve mutogatta körbe az átvérzett székpárnát is.. Úgy, hogy mi még épp ettünk volna..


Aztán tegnap volt az évfordulónk, amit pénz híjján náluk ünnepeltünk. Vettem egy üveg bort, kiültünk este a konyhába, és elkezdtünk iszogatni, meg sütizni. De szándékosan este, mert akkor már nem volt nagy mozgás a lakásban. Erre kijön az apja a konyhába, meglátta a bort, ránézett a páromra és közölte, hogy nem kér, és visszament a szobába. Aztán kijött az anyja is, akitől megkérdezte a párom, hogy megkóstolja e a bort. Erre tejesen kikelt magából, hogy ez már mennyire undorító dolog amit mi csinálunk, mert az lett volna a normális, hogy amikor magunknak is töltünk, akkor végig kellett volna kínálni mindenkit, mert minden ami kint van a konyhában az náluk közös. És az is undorító, hogy amikor végre két hét után hazajön a párom külföldről, és hoz nekem pl csokit, akkor abból is mi az, hogy nincs végig kínálva mindenki. A konkrét példa az volt, hogy most is hozott, de ki kellett tenni a hűtőbe, mert megolvadt kicsit, és mennyire gáz az, hogy ott van, és ők csak "csorgathatják rá a nyálukat", de nem kapnak belőle. Mert ha ő közülük kap valaki ajándékot az mindig szét van osztva... (mellékesen megjegyzem, hogy legutóbb az anyjának hozott 3 tábla csokit, amit egy ültő helyében egyedül felfalt.) Az anyja szerint ha hoz nekem valamit az lenne a tisztességes, ha mindenkinek vinne a családban, vagy pedig el lenne dugva a szobába, hogy senki ne lássa. A borra is ugyan ezt mondta. Hiába mondta neki a vőlegényem, hogy ezt épp most kapta a 3. évfordulónkra, akkor is közölte az anyja, hogy ha ketten akartunk volna ünnepelni balhé nélkül, miért nem bújtunk el a saját szobánkba ketten, hogy ne lássa senki?


Ez a vita után kiborult a bili, és kiderültek még olyan dolgok is, hogy drága anyóspajtás egy pénzéhes k_rvának tart, aki csak kihasználja az ő pici fiát, és rákényszeríti, hogy vásároljon nekem minden félét... És azt is megtudtam, hogy ez a vélemény nem egyszeri volt, hanem bármikor amikor szóbajön a pénz téma, mindig én vagyok előhozva, hogy biztosan miattam nincs...

És ma reggel is kaptam egy adag b-szogatást, hogy miért nem vagyok hajlandó reggelizni náluk, mert büszkeségből nem kell éhen halni.. Mondom ez már rég nem a büszkeség része...


Nem érzem azt, hogy mostanában egyelten percet is hajlandó leszek abban a házban kibírni...

Szerintetek jogos? Én nem érzem annak, mert nem használom ki a párom, és eddig a családját is mindenben támogattam...


Én L20, a vőlegényem F23


2014. nov. 25. 20:19
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
93%
Arra gondoltam,hogy a változókor kifordítja az embert önmagából és ezt tapasztalatból mondom! És hogy tudom emiatt utálni magamat,de ez van! Persze én kontrollálok,de van aki erre képtelen!
2014. nov. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 Kései Sirató ***** válasza:
80%
Anyósodnak komoly gondjai vannak az elmeállapotával, kellene neki egy jó pszichiáter. Ezenkívűl nem egy IQ bajnok. Igen, az lesz a legjobb megoldás, ha nem foglalkozol többé vele.
2014. nov. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
26%
Megint 3-as vagyok, utolsó, sajnos ha ennek a nőnek baj van az elmeállapotával, akkor az anyósok 80%-ának ugyanez a baja :/ Rengeteg hasonlót hallok, én is tapasztalom, a véres dolgot kivéve, mert az tényleg aggodalomra ad okot.
2014. nov. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
15%

"pszichiátriai betegek szoktak ilyesmiket csinálni (nevetve mutogatta körbe az átvérzett székpárnát is)!"


Nem egy szaros párnát lengett. Amúgy nem biztos, hogy úgy kell elképzelni, ahogy elő van adva. Nyilván nem hülye anyós, észreveszi, hogy átvérzett, azt is tudja, hogy más is észreveszi, és megjegyzi nagy zavarban (mert én rohadt zavarban lennék, ha ez történne önhibámon kívül - nagynéném is minden átvérzett a válozókora környékén, extra nagy tampont rakott be, meg éjszakai betétet és azt is) hogy na erről beszél, már megint tessék, mert hát úgyis mindenki látja, most bújjon az asztal alá, és égjen mégjobban. Lehet, hogy hülyén jött ki, de próbálta menteni a menthetőt. A kérdező meg nagy durcásságában rátesz egy lapáttal, hogy lengeti körbe.


Ja, csak négy hónapja dolgozik külföldön? És négy hónap alatt annyit bírt keresni, hogy összesen vett négy tábla csokit, még sincs soha semennyi pénze, ti meg a csokin ölitek egymást.

És az a legkevesebb, hogy hoz az anyjának 1-2-3 csokit, mikor hazajön. Te meg úgy adod elő, hogy anyósnak hanyatt kéne dobni magát, meg soha többet nem csokit enni, csak azért, mert 1x hozott neki 3 táblát... Úúúúú.... 20 év mindig van a családban valaki, aki külföldön dolgozik és fél bőröndjével hordja haza basszus a csokit a családnak, te meg ilyen ügyet csinálsz belőle, hogy anyósnak hozott 3 táblát, és még meg is ette!!! OMG!


Szánalom vagy te is, a pasid is.. anyósod meg szegény valószínű elég lökött, de sajnálom a sóher (de valójában valahova pénztszóró) fia miatt, meg a hülye "menye" miatt is.

2014. nov. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

Utolsó, azért mert te nem úgy gondolod, ahogy leírtam, attól még szó szerint körbemutogatta a párnát. És nem az a baja, hogy sokat vérzik, hanem egyszerűen nem foglalkozik magával annyit, hogy 3 óránként esetleg lecserélje a betétjét, mert egész nap otthon van, nem mozdul sehová. Simán lenne rá ideje. És az sem értem, hogy mi a "zavarában nem tudott mit csinálni "ügy azon, hogy reggel odajött a fürdőbe megmutatni a véres pizsomáját is...

És én véletlenül sem sajnálom senkitől a csokit, egész egyszerűen az volt a problémám, hogy azért mert én kaptam, a többiek pedig akkor éppen nem, én lettem undorítónak kikiáltva, mert mekkora szemétláda vagyok, hogy nem kínáltam az ajándékomból körbe az egész családot, és úgyszintén amit én vettem a páromnak ajándékot az évfordulónkra, azért meg ő volt az undorító szemét mert nem kínált körbe mindenkit.

Mellesleg a családja cseppet sem az a gondoskodó típus, és ha eddig le sem sz_rták, hogy van egy fiuk, akkor most miért kell hisztizni az ajándékokért, amikor már külföldön dolgozik?

És nem mintha közöd lenne hozzá, de éppen azért ment ki külföldre dolgozni a párom, mert az itthoni fizetéséből nem tudott félretenni semennyit, mert az anyja elvitte a felét, a másik felét meg az autójára költötte. Ahhoz, hogy sikerüljön kijutnia, kölcsön kellett kérnie pénzt a családja egy másik részétől, és még nem tudta törleszteni. Mellesleg 4 hónap alatt összegyűjtött egy másik autóra is,amit meg is vett, plussz a tartozások. Ezeket fontosabbnak tartottam, hogy hamar meglegyenek, mint hogy flancos éttermi évfordulónk legyen, mert nem tudtam, hogy ennyire ki fog fordulni magából az anyja...

2014. nov. 28. 07:18
 26/35 anonim ***** válasza:
8%
Ja, hogy a bort nem is ő vette? Haha, ez tényleg szánalmas. Szép kis jegyesség!
2014. nov. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
60%

No igen, a novemberi kintlevés az nem éppen szerencsés. :D

Te nem tudnál valahova a pároddal együtt menni? hátha közel találtok melót, és akkor már lakhattok együtt, és nem lenne anyós cucc. :o

Én valószínűleg direkt lehánynám, ha mutogatná a véres akármit. (pedig utálok hányni, de néha olyan jól esne, ha valakinek az arcára okádhatnék, hadd álmodjon róla évekig :D )

2014. nov. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

Nem értem miért lenne szánalmas ajándékot vennem a páromnak... Inkább az szánalmas, hogy így gondolkozol...


És igen, szivesen lehánytam volna, csak nem sikerült annyira gyorsan felforgatni a gyomrom, mint amilyen gyorsan végzett, és lelépett.

2014. nov. 29. 10:05
 29/35 anonim ***** válasza:
90%
Nem értem miért baj hogy a nő vesz ajándékot a párjának? :O Ha 2 ember szereti egymást akkor bármelyik meglephetik bármivel a kedvesét... Normális felnőtt kapcsolatban így működik. Te meg ne foglalkozz ilyen ostoba hülye tudatlan emberekkel mert azt sem tudja mit irkál össze vissza :D gyökér vagy egy selejt 26-os válaszoló... Te meg ne foglalkozz anyóssoddal had főljön a levébe undoríttó és egy féltékeny boszorkány... összekéne rakni az én anyósommal :D huhhh mi lenne ott ? :D vannak ilyen idióták akiknek az a hobbijuk hogy a fiuk barátnőjét baszogassák mert faszhiányuk van ....
2014. nov. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
16%

Kicsinyes vagy te is a parod is a csoki tortenet gyerekes es kicsinyes.

Vendeg vagy az anyosnal egyenlore nem tartozol a csaladhoz.

Amit eszben kell tartanod az az o a csaladod ez a no a volegednyed edesanya.

Tiszteld ot a sajat hazban viselkedj es turj.

2014. nov. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!