Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az anyósom tönkretette az...

Az anyósom tönkretette az évfordulónkat. Én ezt már nem bírom így, többet nem akarok menni hozzájuk. Jogosan vagyok kiakadva?

Figyelt kérdés

Az elején leszögezném, mielőtt meg akartok kövezni, hogy még nem vagyunk a barátommal házasok, csak jegyben járunk, csak "anyós"ként gyorsabb kifejezni, mint a "vőlegényem anyukája". És nem élünk még együtt, mert a vőlegényem külföldön dolgozik, arra az 5 napra meg amíg itthon van nem vettünk ki albérletet, hanem legtöbbször náluk vagyunk.


Szóval a múlt hétvégéről mondanék pár szót előzetesben, amin egy kicsit kiakadtam. Kezdve azzal, hogy oké, természetesen lehetnek egészségügyi gondjai az embernek, de ne abból álljon az egész nap, hogy mindenkinek csak erről beszélünk.. Drága anyósnak kicsit tovább volt meg a női baja, mint szokott, és ezt mindenkinek akivel csak találkozott elmesélte. Ami még tűrhető. De az, hogy amikor ott készülődtem a fürdőbe, és bejön megmutatni az átvérzett alsóneműjét és a pizsomáját, hogy "most nézd meg mi történt".... Ebédnél meg elkezdte fogdosni a magát csomókat keresve... És mert ő hamarabb végzett az evéssel, és felkelt az asztaltól, nevetve mutogatta körbe az átvérzett székpárnát is.. Úgy, hogy mi még épp ettünk volna..


Aztán tegnap volt az évfordulónk, amit pénz híjján náluk ünnepeltünk. Vettem egy üveg bort, kiültünk este a konyhába, és elkezdtünk iszogatni, meg sütizni. De szándékosan este, mert akkor már nem volt nagy mozgás a lakásban. Erre kijön az apja a konyhába, meglátta a bort, ránézett a páromra és közölte, hogy nem kér, és visszament a szobába. Aztán kijött az anyja is, akitől megkérdezte a párom, hogy megkóstolja e a bort. Erre tejesen kikelt magából, hogy ez már mennyire undorító dolog amit mi csinálunk, mert az lett volna a normális, hogy amikor magunknak is töltünk, akkor végig kellett volna kínálni mindenkit, mert minden ami kint van a konyhában az náluk közös. És az is undorító, hogy amikor végre két hét után hazajön a párom külföldről, és hoz nekem pl csokit, akkor abból is mi az, hogy nincs végig kínálva mindenki. A konkrét példa az volt, hogy most is hozott, de ki kellett tenni a hűtőbe, mert megolvadt kicsit, és mennyire gáz az, hogy ott van, és ők csak "csorgathatják rá a nyálukat", de nem kapnak belőle. Mert ha ő közülük kap valaki ajándékot az mindig szét van osztva... (mellékesen megjegyzem, hogy legutóbb az anyjának hozott 3 tábla csokit, amit egy ültő helyében egyedül felfalt.) Az anyja szerint ha hoz nekem valamit az lenne a tisztességes, ha mindenkinek vinne a családban, vagy pedig el lenne dugva a szobába, hogy senki ne lássa. A borra is ugyan ezt mondta. Hiába mondta neki a vőlegényem, hogy ezt épp most kapta a 3. évfordulónkra, akkor is közölte az anyja, hogy ha ketten akartunk volna ünnepelni balhé nélkül, miért nem bújtunk el a saját szobánkba ketten, hogy ne lássa senki?


Ez a vita után kiborult a bili, és kiderültek még olyan dolgok is, hogy drága anyóspajtás egy pénzéhes k_rvának tart, aki csak kihasználja az ő pici fiát, és rákényszeríti, hogy vásároljon nekem minden félét... És azt is megtudtam, hogy ez a vélemény nem egyszeri volt, hanem bármikor amikor szóbajön a pénz téma, mindig én vagyok előhozva, hogy biztosan miattam nincs...

És ma reggel is kaptam egy adag b-szogatást, hogy miért nem vagyok hajlandó reggelizni náluk, mert büszkeségből nem kell éhen halni.. Mondom ez már rég nem a büszkeség része...


Nem érzem azt, hogy mostanában egyelten percet is hajlandó leszek abban a házban kibírni...

Szerintetek jogos? Én nem érzem annak, mert nem használom ki a párom, és eddig a családját is mindenben támogattam...


Én L20, a vőlegényem F23


2014. nov. 25. 20:19
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
71%

Én is néha kiakadok anyósomék miatt. Olyanok ők is, mint valami durcás kisgyerek, ha pl elmegyünk a boltba, vagy egy közeli városba szétnézni és nem hozunk nekik semmit. Főleg após tud nagyon kiakadni, úgyhogy néha hozunk nekik valamit, különben pár napig hozzánk se szólnának. Amellett megpróbáljuk minimálisra csökkenteni az ottlétet, inkább nálunk vagyunk. Nekem nem hiányzik, hogy mindig ez a „nem hoztál nekem semmit?” legyen.

Amúgy más bajom nincs velük, ilyen undi dolgokat szerencsére nem mutat…fúj..

Menj ki te is miután végeztél, és ha később haza jönnétek akkor mindenképp költözzetek tőlük messzebb. Addig viszont vagy megoldjátok, hogy máshol legyetek vagy kénytelen vagy eltűrni ezeket a dolgokat, ugyanis az ő házukban eszel, alszol, stb. Gondolj arra, hogy hamarosan vége.

2014. nov. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
70%

Egy az, hogy anyós nagyon gáz... Ez a vérzéses dolog...



De másrészt nézd, nálunk is úgy szokás, hogy mindenkit megkínálunk. Ha ti kiültök a konyhába/étkező asztalhoz borozni, akkor tényleg elég gáz, hogy ők meg le vannak szarva. Akkor ünnepeljetek a szobátokban, de ha így kiültök, akkor nem kell csodálkozni, hogy ők csak annyit látnak, hogy ezek itt isznak egy jó üveg bort és minket direkt le se szarnak.


Ahogy az is gáz, hogy hoz neked egy tábla csokit, amit kiteszel a hűtőbe, ők meg hadd nézzék. Igen. Gáz. Tök mindegy, hogy a múltkor hozott neki három táblát (úristen három tábla csoki még itthon is 600 forint, azért ne kelljen már hanyatt esni attól, hogy az anyjának vett 600 forintért csokit valamikor a múlt hónapban)


Már nem azért mondom, de tényleg elég érdekes, hogy a hapid külföldön dolgozik, és ekkora ügyet kell csinálni egy kb. 1 euró alatti tábla csokiból, hogy abból másnak nem bírtok adni, meg nem bírtok elmenni egy étterembe "ünnepelni" 5 ezer forintért... Hát még én is felhúzom a szemöldökömet, hogy miért dolgozik akkor külföldön? Vajon tényleg miért nincs pénz? Akkor mire megy el?


Komolyan basszus. És igen igaza van, hogy ha kettesben akartok ünnepelni, akkor vonuljatok el a szobába, ha már nem mentek el otthonról. Ne kiüljetek a lakás közepére és elvárjátok, hogy ők elő se jöjjenek, vagy akkor tegyenek úgy, mintha észre se vennének. Ne haragudj, de tényleg mindkettő bunkóság volt a részetekről.


Lehet én vagyok a gyökér, de a mi családunkban bunkóságnak számít, ha demonstráljuk, hogy nekünk van borunk és csokink is, de nem kínálunk meg belőle mást. Főleg, ha az ő otthonukban csináljátok ezt.


Ha meg nem vagy hajlandó kibírni egy percet sem, akkor nem kell odamenni.


Nyilván, ha egy hónapban 5 napot van otthon a fiuk, akkor esetleg ők is szeretnének vele egy kis időt tölteni, de a barátnőjének okvetlenül oda kell telepedni végig.

2014. nov. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
77%

Figyelj, az anyósod egy bunkó, de ő van otthon. Minek jársz a nyakára, ha köztudottan utál és egy utolsó k*rvának tart? Hogy van képed betenni hozzá a lábad úgy, hogy tudod, hogy mit gondol rólad és hogy viselkedik veled? Nincs benned ennyi önbecsülés? Menjetek hozzátok a fiúddal.


A kapcsolatotokat meg nem firtatnám, szerintem te is tudod mennyit ér 20 évesen az a "jegyesség", ahol havi 2x összejártok egyet dugni anyósnál, amúgy nem is látjátok egymást...

2014. nov. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem külföldön partyra meg nőkre költi a pénzt. Aztán hazajön, a csajának meg egy 200 forintos csokival, meg egy 500 forintos borral betömi a száját és van szex legalább itthon is. :D
2014. nov. 26. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

A 12-es nagyjából leírt mindent amit gondolok. Igen, a vérzéses része nagyon durva....de a többi, hát a ti hibátok is. A szobátokban miért nem lehetett édes kettesben ünnepelni, borozni?

Amit végképp nem értek, minek dolgozik külföldön a párod, ha ekkora probléma a pénz, egy tábla csokin megy a balhé, egyszer anyós kap csokit, egyszer te...b@ssz@s, ehhez nem kell külföld, éhen halni itthon is lehet.

2014. nov. 26. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
73%
pszichiátriai betegek szoktak ilyesmiket csinálni (nevetve mutogatta körbe az átvérzett székpárnát is)!
2014. nov. 26. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
91%
13.-as leírta a tutit! Kicsit nyers, de igaz.
2014. nov. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

Senkit nem kértem a kapcsolatom bírálatára, de hozzátenném, hogy csak 4 hónapja dolgozik külföldön, az előtte lévő időben szinte mindig együtt voltunk. Épp ezért, miután kiköltöztem, az után terveztük az esküvőt. Úgyhogy nem csak "havonta kétszer összejárunk dugni.. "

Azokat pedig, hogy az anyja mit gondol rólam, csak most tudtam meg a hétvégén, épp ezért akkor voltam náluk utoljára. Nem értem miből gondoltátok, hogy én azóta beléptem oda, mert nem fogok...

2014. nov. 26. 08:14
 19/35 anonim ***** válasza:
16%
Mindamellett,hogy a vérzéses sztori durva csak annyit szeretnék mondani minden fiatal menyjelöltnek,hogy majd anno amikor elérnek a változó korba,sok mindent meg fognak érteni és tolerálnának,de sajnos ezt az anyós már nem fogja megélni!
2014. nov. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
86%
Az hogy valaki változó korba lép, nem jogosítja fel arra, hogy a nála fiatalabbakat semmibe nézze, és mindent jobban tudjon a másiknál. tény hogy tobbet megélt, tény hogy valszeg többet tud az életről, de nem mindig neki van igaza, főleg akkor nem, ha semmit sem tud a másik emberről. az én anyósjelöltem ilyen. 3-as voltam, és nem értem a lepontozást...
2014. nov. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!