Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az anyósom tönkretette az...

Az anyósom tönkretette az évfordulónkat. Én ezt már nem bírom így, többet nem akarok menni hozzájuk. Jogosan vagyok kiakadva?

Figyelt kérdés

Az elején leszögezném, mielőtt meg akartok kövezni, hogy még nem vagyunk a barátommal házasok, csak jegyben járunk, csak "anyós"ként gyorsabb kifejezni, mint a "vőlegényem anyukája". És nem élünk még együtt, mert a vőlegényem külföldön dolgozik, arra az 5 napra meg amíg itthon van nem vettünk ki albérletet, hanem legtöbbször náluk vagyunk.


Szóval a múlt hétvégéről mondanék pár szót előzetesben, amin egy kicsit kiakadtam. Kezdve azzal, hogy oké, természetesen lehetnek egészségügyi gondjai az embernek, de ne abból álljon az egész nap, hogy mindenkinek csak erről beszélünk.. Drága anyósnak kicsit tovább volt meg a női baja, mint szokott, és ezt mindenkinek akivel csak találkozott elmesélte. Ami még tűrhető. De az, hogy amikor ott készülődtem a fürdőbe, és bejön megmutatni az átvérzett alsóneműjét és a pizsomáját, hogy "most nézd meg mi történt".... Ebédnél meg elkezdte fogdosni a magát csomókat keresve... És mert ő hamarabb végzett az evéssel, és felkelt az asztaltól, nevetve mutogatta körbe az átvérzett székpárnát is.. Úgy, hogy mi még épp ettünk volna..


Aztán tegnap volt az évfordulónk, amit pénz híjján náluk ünnepeltünk. Vettem egy üveg bort, kiültünk este a konyhába, és elkezdtünk iszogatni, meg sütizni. De szándékosan este, mert akkor már nem volt nagy mozgás a lakásban. Erre kijön az apja a konyhába, meglátta a bort, ránézett a páromra és közölte, hogy nem kér, és visszament a szobába. Aztán kijött az anyja is, akitől megkérdezte a párom, hogy megkóstolja e a bort. Erre tejesen kikelt magából, hogy ez már mennyire undorító dolog amit mi csinálunk, mert az lett volna a normális, hogy amikor magunknak is töltünk, akkor végig kellett volna kínálni mindenkit, mert minden ami kint van a konyhában az náluk közös. És az is undorító, hogy amikor végre két hét után hazajön a párom külföldről, és hoz nekem pl csokit, akkor abból is mi az, hogy nincs végig kínálva mindenki. A konkrét példa az volt, hogy most is hozott, de ki kellett tenni a hűtőbe, mert megolvadt kicsit, és mennyire gáz az, hogy ott van, és ők csak "csorgathatják rá a nyálukat", de nem kapnak belőle. Mert ha ő közülük kap valaki ajándékot az mindig szét van osztva... (mellékesen megjegyzem, hogy legutóbb az anyjának hozott 3 tábla csokit, amit egy ültő helyében egyedül felfalt.) Az anyja szerint ha hoz nekem valamit az lenne a tisztességes, ha mindenkinek vinne a családban, vagy pedig el lenne dugva a szobába, hogy senki ne lássa. A borra is ugyan ezt mondta. Hiába mondta neki a vőlegényem, hogy ezt épp most kapta a 3. évfordulónkra, akkor is közölte az anyja, hogy ha ketten akartunk volna ünnepelni balhé nélkül, miért nem bújtunk el a saját szobánkba ketten, hogy ne lássa senki?


Ez a vita után kiborult a bili, és kiderültek még olyan dolgok is, hogy drága anyóspajtás egy pénzéhes k_rvának tart, aki csak kihasználja az ő pici fiát, és rákényszeríti, hogy vásároljon nekem minden félét... És azt is megtudtam, hogy ez a vélemény nem egyszeri volt, hanem bármikor amikor szóbajön a pénz téma, mindig én vagyok előhozva, hogy biztosan miattam nincs...

És ma reggel is kaptam egy adag b-szogatást, hogy miért nem vagyok hajlandó reggelizni náluk, mert büszkeségből nem kell éhen halni.. Mondom ez már rég nem a büszkeség része...


Nem érzem azt, hogy mostanában egyelten percet is hajlandó leszek abban a házban kibírni...

Szerintetek jogos? Én nem érzem annak, mert nem használom ki a párom, és eddig a családját is mindenben támogattam...


Én L20, a vőlegényem F23


2014. nov. 25. 20:19
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
80%
én 3 évig türtem és most nyugtatókon kell élnem... ennyit a tűrésről... van egy bizonyos határ amit tiszteletben kell tartani neki is és az anyósának is.. mert attól még hogy ő idősebb nem több ember. Nem uralkodhat felette és nem beszélhet ugy vele mint ha a kutyája lenne. Oké hogy nem ott lakik de nedm kell igy viselkedni sztem.
2014. nov. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
24%
A kerdezo vendeg a vendeg alkalmazkodik a vengelatohoz es nem forditva.
2014. nov. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
71%
őszintén a véres rész tényleg furcsa(de az is lehet hogy zavarja hogy folyton ott lébecolsz amikor végre hazajön a fia és így akar elűzni arra az idő passz),de először is mit kell ezen a csoki dolgon kiakadni,ha neki volt igaza ha nem ez elég kicsinyes dolog tojni kell rá.Másik miért pont a konyhában vagytok amikor az az "Ő" házuk és szivük joga benne járkálni,nem pedig titeket kerülgetni.Simán leteríthettetek volna egy pokrócot a szobában és csináltok egy romantikus pikniket,de nem nektek a konyhában kell vacsizni mint egy hülye tini pár.Ha annyira felnőttek vagytok tessék úgy viselkedni.Tudod te milyen zavar egy hosszabb ideje ott levő vendég,hogy nem élheted úgy a napjaidat mint máskor mert valaki ott van,vendég vagy és ennyi semmi több...
2014. nov. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
41%
Nem az a szánalmas, hogy ő vett neki egy bort, hanem hogy ennyire nem veszi észre mennyire "fontos" a pasijának..
2014. dec. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
71%
Kérdező! Szerintem nem vagy bunkó. Még egy nagy családon belül sem kell mindennek közösnek lennie. Ne legyél képmutató, ha valakit nem kedvelsz, akkor minek cukiskodnál? A csoki a Tiéd, az anyós meg irigy szipirtyó. Illemre tanítana, de maga sem tudja mi az.
2020. okt. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!