Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek, fel vegyem a...

Mit tegyek, fel vegyem a boxkesztyűt "anyosommal" szemben?

Figyelt kérdés
Nagyon röviden leírom a történetet. Élettársam édesanyja, nagyon megalázott, megrágalmazott minden ok nélkül. Szerintem féltékenységből és irigységből mert a lányával nagyon jól élünk. Lényegében az utóbbi hónapokban nem tartjuk a kapcsolatot. Néhány hete jöttem rá, hogy saját férjével szemben követett el valamit. Ezt a cselekményt csak vesztegetéssel tudta elkövetni, akit megvesztegetett az viszont hívatali hatalommal visszaélést követhetett el. Tudom a PTK szerint közeli hozzátartozónak számít, így nem vagyok köteles feljelentést tenni, azonban megérdemelné mivel a férjét is kijátszotta és engem, élettársam megalázott. Szeretnék véleményeket kérni, ki hogyan látja a dolgot.

2014. dec. 4. 09:08
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Nekem eszembe nem jutna feljelentgetni rokonokat, mindegy mit csinálnának. Ignorálnám őt és ennyi. Mondjuk sosem voltam az a bosszúálló típus, mert teljesen feleslegesnek tartom.
2014. dec. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen se jelentsd fel. Szerintem ez a párod sem értékelné, ha feljelentenéd az anyukáját.

Nem muszáj tartani a kapcsolatot, nem kell jóban lenni. De direkt keresni az alkalmat, hogy a másiknak keresztbe tehessünk, nem szép dolog.

2014. dec. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Istenre biznám a dolgot:)
2014. dec. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%

Így végig olvasva amit írtál nekem az jött le, hogy egy hajszálnyival sem vagy különb anyósjelöltnél. Te ugyanolyan irigy, rosszindulatú, féltékeny vagy mint ő.


Miért nem lehet egyszerűen csak levegőnek nézni? Nem kell vele szóba állni, sem beszélgetni ha nem akarsz.

2014. dec. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező

1, A Ptk indifferens itt, Magyarországon vagy 50 éve NINCS általános feljelentési kötelezettség, magánemberként SENKIT sem vagy köteles feljelenteni, kivéve néhány államellenes bcs, mint kémkedés, hazaárulás, terrorizmus...

Az, hogy közeli hozzátartozód, az csak akkor játszana, ha hivatalos személyként, a hivataloddal összefüggésben jutna tudomásodra... (ezért csinálja értelmes rendőr azt, amikor a hülyeszülő berohan a kapitányságra, hogy drogozik a gyerek, mit csináljon, hogy "kedves anyuka, most vegyük úgy, hogy nem mondott semmit, és munkaidő után várjon meg az utca végén, majd ott adok tanácsot")


2, nem hszem, hogy az anyósom el tudna követni olyant ellenem egyáltalán, hogy azért a "legfőbb ellenséghez", a systemhez menjek árulkodni... egyszerűen nincs abban a helyzetben egy anyós

2014. dec. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

Én a helyedben elmondanám az élettársamnak és rá bíznám a döntést.

Neki az anyja, a te szempontodból meg csak egy megkeseredett károgó öregasszony, akit nem kell többet már szerencsére elviselned.

2014. dec. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os! Teljes mértékben veled értek egyet. Igen a páromra tartozik igazán a dolog. Érinti Őt is mivel az anyós valami úton-módon levette az após haszonélvezetét a házról amiben tulajdona nem volt. Közösen fizették ki a többi örököst csak nem adott az anyós neki semmit, most ezt is elvette tudta nélkül. Nyom nélkül ez hogyan működik?
2014. dec. 4. 13:41
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

Én is a párodra bíznám a helyedben.

Ha apósodnak holtig tartó haszonélvezete volt egy ingatlanra, azt nem tudta a felesége levetetni a beleegyezése nélkül. De kicsit zavaros nekem, ahogy leírtad.

2014. dec. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Igen.
2014. dec. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én megmondanám az anyósomnak hogy tudok róla és ha jól viselkedik innentől kezdve akkor befogom a számat. De tartsa magát ehhez. Ennyit te is megérdemelsz hogy tudja nem tehet veled amit csak akar.
2015. márc. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!