Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Este 9 után mi illik?

Este 9 után mi illik?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megkérdezni hogy ha van egy család és az 5 éves kislány fürdés evés után 8-kor aludni megy,nehezen alszik el,9 óra fele az anyósom csak unatkozás képen felhív és ezzel felkelti az egész családot,ki a bunkó aki ezt szóvá teszi vagy aki ezt megteszi?Mert a párom engem okol érte,ha párom fáradt hajnalban kel és a lányom nem hagyja aludni rászólok akkor egy családon kívüli vagy családtag mindegy, miben másabb,és kit érdekel ezzel megsértem?vagy én gondolom rosszul?

2014. dec. 17. 17:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
87%

Nekem úgy tanították, hogy kisgyerekes családhoz nem telefonálunk 8 után, más helyre (lakásra) 9 után. Nálatok eleve 8 után már nem kellene telefonálni 8 után, mert kisgyereketek van.

Lehet mondani, hogy akkor miért van bekapcsolva a telefon (mondjuk nálunk van vezetékes is, azt csak nem húzom ki a falból esténként), de azért az ember bármikor kaphat fontos hívást, akár éjjel is. Bármikor érhet baleset egy családtagot, vagy történhet akármi, ami miatt telefonálni kell, ezért nem veszem le a hangot a mobilról sem éjjelre, igaz, viszonylag halkra állítom, de a vezetékessel ezt nem tudom megcsinálni.

Nekem a nagymamámat kellett anno leállítanom, amikor a fiam még pici volt. Rendszeresen este hétkor hívott, amivel alapvetően nem lett volna baj az idő szempontjából, csak mindig akkor fürdettem. Szépen meg is mondtam a nagyinak, hogy ha egy mód van rá, inkább hat körül hívjon, a hét óra nagyon nem jó. Másnap ugyanúgy hétkor hívott. Akkor is elmondtam neki szépen, kedvesen. Harmadnap már kicsit erélyesebben mondtam neki, hogy MINDEN NAP este hétkor fürdetem a gyereket, ha hívni szeretne, hívjon korábban. Másnap ugyanúgy felhívott, azzal kezdve, hogy ne haragudjak, hogy tegnap megzavart, de reméli, hogy most jókor hív. Ugyanúgy hét óra volt. Hiába próbálkoztam azzal is, hogy nem veszem fel, mert egyrészt ilyenkor fél óráig csörgette a telefont, másrészt utána végigtelefonálta a szüleimet és a testvéremet, hogy mi bajom lehet, nem veszem fel a telefont, biztos valami baleset ért. Szóval muszáj volt határozottan megmondani neki, hogy márpedig ne telefonáljon este hétkor, mert nem fogok tudni vele beszélgetni, és másokat se hívjon fel azért, mert nem veszem fel a telefont, mert ezzel meg rájuk hozza a frászt, és ők is elkezdenek hívogatni. Igaz, hogy megsértődött két hétre, de utána már nem hívogatott este.

2014. dec. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem senki nem "tanították" mikor kell telefonálni. (vagy nem kell) De szerintem józan paraszti ésszel is belátható, hogy este 8 kor már nem telefonálunk senkinek, ha csak nem fontos mert akkor már ha nem is alszanak de pihennek, tvznek stb. Akinél meg kisgyerek van ott meg főleg.

Nálunk mamámnál meg már 7 kor nem telefonálunk, mert nézik a híradót...

Szóval szerintem neked van teljesen igazad, és meg kéne magyaráznod a párodnak, hogy nem az anyósod ellen irányul ez a dolog, hanem a ti esti családi békétek miatt. Még ha esetleg "ritkán" fordul elő akkor oké lenne, de ha rendszeresen ez elég bosszantó. Kérd meg a párodat, hogy hívja inkább fel ő az anyját, kezelhetőbb időpontban.

2014. dec. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a végletekig kimerítő válaszokat,ezek alap értékrendi megállapításként bennem voltak mindig is,mikor ezeket együtt olvastuk a párommal láttam a szemén és a gesztusain nem tetszenek neki a reakciók (de igennel válaszolt mikor kérdeztem igazam van e :-)) és azok az édesanyja iránt irányuló tények amik arra utalnak kevésbé tapintatos.A telefon lehalkítás jó megoldásnak tűnne de mind ketten boltvezetők vagyunk és nem megoldható (riasztás miatt) a lehalkítás. Köszönöm mindenkinek az építő jellegű tanácsokat,remélem sikerül ezen a nagy bajon (ez legyen a legnagyobb az életben) át lendülnünk.
2014. dec. 18. 20:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!