Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós szid a gyereknek?!

Anyós szid a gyereknek?!

Figyelt kérdés
Párommal problémáink vannak, ami mostanában derült ki, hogy a szüleivel is megoszt. Anyósom engem nem kérdezett meg a dolgainkrol, egy oldalt ismer, nyilván a fia oldalán áll, ez nem is gond (az én anyám meg nekem ad igazat, ennyi.) De hogy az 5 éves kislanyomtol hallom vissza, hogy engem szid neki, mire a kislányom megvédett, mondta nem miattam vannak a veszekedések, erre ő csak folytatta, hogy de, de, én vagyok a hibás, stb... Leesett az állam. És holnap töltsem Velük a szentestét jopofizva? Engedjem ki egesz napokra a gyereket hozzá egyedül, hogy telebeszélje a fejét a gyereknek? Mit mondjak a gyereknek, ill anyóst hogy kezelnétek?

2014. dec. 23. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én elmondanám őszintén a gyereknek, hogy mi a gond, igaz még elég kicsi ehhez, de mindenképp meg kell neki magyarázni, különben összezavarodik.

Mindenképp beszéld meg a pároddal, hogy ez így egyáltalán nincs rendben, illetve az anyósoddal is próbálj meg beszélni erről, mond el neki a te szempontod szerint a dolgokat, ha pedig nem érti meg, akkor kérd meg, hogy legalább a gyerek fejét ne tömje tele a marhaságokkal, különben többet nem engeded hozzá.

2014. dec. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 acelsziv ***** válasza:
100%
Itt inkább a párod a ludas. Mi köze az anyjának a ti magánéletetekhez?
2014. dec. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is elmondom, ha valamin összeveszünk, és nem látom, ki a hibás, szerintem - és egyébként férjem szerint sem - baj. Az viszont, hogy akárkinek a szüleit szidják, na az nagyon nem oké. Apám csinálta ezt, mikor a szüleim váltak anno, akkor az ilyen esetekre egy pszichológus azt tanácsolta anyukámnak, hogy ilyenkor a gyereknek el kell magyarázni, esetleg megmutatni, mi történt. Nem szólni vissza, hogy a nagyanyád meg milyen sületlenségeket mond. A gyerek nem hülye, csak kicsi, rá fog jönni 2-3 olyan alkalom után, amikor lát is valamit, hogy a nagyi megint tutira átverte, és egyszerűen nem hisz többet neki. Egy idő után, amikor minden alkalommal úgy jön haza, hogy a nagyi hazudott megint, már nem akar majd menni. Legalábbis a pszichológus szerint így működik - nálunk bevált. Egyébként nagyon talpraesett kislányod lehet, én mindenkinek visszaszóltam mindig, ha nem tetszett a modor, de rokonnak sose mertem megmondani, hogy nincs igaza. Gratulálok, tényleg!
2014. dec. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez volt a helyzet régen. Apai nagyanyám folyton kritizálta anyámat, meg elhordta nekünk mindennek. Én ugyan nem szóltam vissza, de eltelt 15-20 év azóta, és nem nagyon tartom a kapcsolatot vele. Évente 2szer felhívom és ennyi kb. Megyek ha nagyon muszáj, de nem szívesen. Elintézte magának. Anyám soha nem mondott ré semmi rosszat ennek ellenére, sőt mai napig szid, ha nem akarom felhívni. Szerintem mond el a kislányodnak, hogy mi a helyzet apukával, még ha nem is ért meg mindent belőle, aztán később neki is könnyebb lesz tisztázni magában a dolgokat.
2014. dec. 24. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Apám anyja ugyanezt csinálta, kicsik voltunk, nem értettem igazán, később döbbentem rá nagyobb, felnőttebb fejjel, hogy anyukámat rossz színben akarta nagymamám feltüntetni. Nem is szerettem soha, valószínűleg ezt érzi egy gyerek, a jó szándékot, vagy éppen az ellentétét. Sosem kötődtem hozzá érzelmileg és a halála sem viselt meg igazán.
2014. dec. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!